LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To smo mogli vidjeti i na našem primjeru

www.lociraj-popust.com

nije mi jasno da ako netko (možda) zna cijenu preuzimanja, da se lipari po cijele dane…pa lupi po asku…

www.lociraj-popust.com

Uzimajoci stav, da je IRR investicije veci od WACC LRH onda mozemo doci do cijene:

ako je WACC Liburnie oko 14%, onda profit HCVT (dobit+trosak upravljanja+amortizacija) prestavlja najmanje 15% vrijednosti poduzeca sto znaci da su platili najvise 275 kuna/dionicu.

i još na rezultate HCVT:
-9% noćenja (zbog Rusa i njihovih viza) + dizanje cijene nocenje = -2,5% manje prihoda

znaci iako znacajan pad ima tu dovoljno manevra, da se izbegne katastrofa.

ali mozemo samo zamisliti, kad se opet sredi rezim za vize…onda rusi dolaze i u opatijo…

m

Za prvih 6. mjeseci HCVT ima pad nočenja od 9% ali je fin. rezultat bolji nego prošle godine…[emo_namigusa]


Uzimajoci stav, da je IRR investicije veci od WACC LRH onda mozemo doci do cijene:

ako je WACC Liburnie oko 14%, onda profit HCVT (dobit+trosak upravljanja+amortizacija) prestavlja najmanje 15% vrijednosti poduzeca sto znaci da su platili najvise 275 kuna/dionicu.

dobit + trošak upravljanja + amortizacija = 28,5 mil kuna / 15% = 190 mil kuna / 614190 = 309 kn

Nemoj misliti na m2!

Ja sam uzeo okvirno dobit od 25,5 mio.

Da, ja sam uzeo zapravo EBITDA+trošak upravljanja. Isključio sam financijske rashode jer je kredit prema španjolcima u ovim transakcijama nejvjerovatnije zatvoren.

Hoćemo li neku okladu tko je bliže?
Iako, već se kladim s tržištem 😉

Nemoj misliti na m2!

🙂 Moze jedan rucak.

Po meni je bas cudno sto Hanfa nije zaustavila trgovanje HCVT jer na taj nacin dopustava spekulacije koje ne koriste trzistu kapitala. Naime, da 4.7. objavis transakciju bez cijene i onda dopustih da dionica poljeti za 20%+…ovjde bi dionicari HCVT koji su prebrzo dali prodajne naloge na hcvt imali argumenat da regulator samo prima placu a ne stiti trziste. I da to niko u javnosti ne spomene – eh, to je jos jedan signal kakvo je stanje na trzistu kapitala.

A mozda je to, zbog Ostoje. MOzda Hanfa naucila, da bolje da prati sve osim LRH??

Evo šaljem mjesto i vrijeme u pp 🙂

Dali su iz LRH smjeli objaviti iznos transakcije, znam da ne smiju objaviti ništa o ponudi bez odobrenja Hanfe?

Nemoj misliti na m2!

najradije bi se uključio u okladu 🙂

imho >300

www.lociraj-popust.com

LOŠE, LOŠE [emo_mrgud]

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Sanja-Markusic-odlazi-iz-Liburnia-Riviera-Hotela

New Report

Close