LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo sam izgubio nit.
Cavtat i KORF se razlikuju po poslovanju od Maestrala.
Zapravo Cavtat je po pokazateljima bolji i od KORF-a.

Nemoj misliti na m2!

Sve to nije bitno, kada se za nekoga pojavi kupac ond cijena ode odmah duplo, kao Hoteli Makarska ili Hoteli Cavtat….

Evo LRH pao poslije tako dobrog Izvješća….

Javljaju iz Rijeke da je u Novom listu navodno izašao oglas o preuzimanju hotela Cavtat i da LRH već ima 83%. Ima netko Novi list?

Vadio sam neke podatke pa sam uočio da je uprava za 2013 planirala rast od 7% noćenja i 3% ostvarenih cijena. To bio onda bilo 103% * 107% = 110,21%
Na prošlogodišnji prihod to je oko 21 mil kuna, i pola toga su već ostvarili.
Po broju noćenja iako nisu iskazali apsolutnu brojku ja sam izračunao da su najvjerovatnije ostvarili oko 50-60.000 noćenja više za prvih 6 mjeseci (što je već više od onih planiranih 7%)
LRH je u 2013 ostvarila 618.000 noćenja pa ako uzmemo da je od toga najmanje 35% ostvarila u prvom polugodištu to je 220.000 i 24% rasta je 53.000.
Koliko je to veliki rezultat postaje jasno kad shvatimo da je cijeli Kvarner ostvario 2.6 mil noćenja i bez ovog rasta koji je napravila LRH bio bi u minusu 2%. Isto tako opatijska rivijera bi umjesto rasta od 5% imala pad od 5%.
Iz toga proizlazi da svi ostali na opatijskoj rivijeri imaju pad od najmanje 10% !!!
Ovako nešto svakako nije slučajnost, i dok se drugi pozivaju na loše vrijeme, krizu, vize, rasporede praznika u LRH se šuti i radi. Objektivno gledano sve su to stvarni i realni problemi ali što bi tek bilo da ih nema? Koliki bi onda rast LRH imala??

Sve ovo podupire tezu koju sam neki dan iznio da je i u ovom poslu presudan menagment. No menagment dovodi i postavlja vlasnik pa svaki vlasnik koji vidi ove rezultate i dozvoli si da mu uprava priča priče o krizi ili vremenu neka se dobro zamisli.

Nemoj misliti na m2!

Vaš link …[/url]

Poslovni prihodi jedne od vodećih turističkih kompanija u Hrvatskoj Liburnija Riviera hotela u prvoj polovici ove godine skočili su impresivnih 52,6 posto……[emo_novac][emo_novac][emo_novac]

a ipak su stjerali u gubitak sa raznim rezervacijama i amortizacijom…..[emo_namigusa]

Očekivao sam od poslovnog ipak jedan malo ozbiljniji članak kao analizu polugodišnjeg izvješća nego ovo.
Ni riječi zašto su prihodi narasli 52%
Ni riječi o 24% više noćenja
Ni riječi o 15% više prihoda iz poslovanja

Sve turističke tvrtke po pola godine iskazuju gubitak i to je apsolutno nebitno,

Prihod od vile i od povećanja prodaje je stvaran, a amortizacija i rezervacije samo knjigovodstveni trošak.

Nemoj misliti na m2!

ostali poslovni prihodi su veći 28mil. i da nije ovih mogućnosti, taj podatak bi tako ružno djelovao za prvih 6 mj. dobit i stršao u odnosu na prethodno razdoblje, stoga je riješeno kao u priloženom FI, da bi cijenu dionicee održali na niskim razinama, jer još treba skupljati

Ja mislim da je problem druge prirode.
Lovran je npr u banani sa proračunom (sumnjam da i ostali bolje stoje), a zarada od “njihove” prodane vile bi ih mogla potaknuti da vrše pritisak na LRH da ako se posluje sa dobiti, da se isplati dividenda. Ako ništa drugo onda barem tih 100 kuna po dionici koje su zarada od prodaje vile. Na broj dionica koje općine imaju to za njih i nisu mali novci. A što se njih tiče neka se investicije financiraju iz kredita. I oni su svoje proračune potrošili par godina unaprijed pa misle da tako trebaju i ostali.
Takve ideje je trebalo preventivno “amortizirati”

Nemoj misliti na m2!

Koliko vidim u skdd-u je provedena transakcija, očekujemo javnu ponudu za HCVT:

HOTELI CAVTAT D.D./REDOVNA DIONICA HCVT-R-A

1.
LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D., OPATIJA (15573308024)
496.296 80,81 Osnovni račun
2.
AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
56.509 9,20 Zast. račun
3.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535)
19.962 3,25 Skrb. račun

www.lociraj-popust.com

eno i kolega u prvih 10

Koliko sam ja vidio dionice su na LRH prenesene odmah nakon objave. Ne znam zašto ne mogu ući u povjesne podatke na SKDD, a na mojedionice nema podataka za HCVT.
Do petka 2.8. bi trebala biti podnešena ponuda za preuzimanje u Hanfu, a onda Hanfa ima 14 dana da ju potvrdi. Iza gospe kad dođemo sa godišnjih sve bi se trebalo znati. 😉

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close