LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

24% vise noćenja i 15% veći prihod

Ajme majko jesu ovi dosad uopće šta radili, ha ha

Ove godine su svi portali i novine zatrpani razlicitim popustima, tako da je pitanje kako ce se broj nocenja u konacnici odraziti na prihode.


24% vise noćenja i 15% veći prihod

Ajme majko jesu ovi dosad uopće šta radili, ha ha

ako nastave mogli bi ove godine imati osnovne prihode u rangu od 230 do 240 mio kn. (bez prodaje vile). vidi se kako dizu amortizaciju da skrivaju novac.

sto je interesantno – nigdje ne spomene koliko su platili hcvt i na koji nacin su strukturirali placenje. ali barem je dobro da razumiju sta je IRR i WACC.

Uranili su sa izvješćem?
U svakom slučaju mislim da svi moramo priznati upravi da se rezulati njihovog rada i te kako pokazuju. 10 mil kuna veći prihod!! 24% više noćenja!!!
Istovremeno Kvarner bilježi znatno manju stopu rasta. Opatijska rivijera ima rast od “samo” 5% noćenja. Ispada da je jedino LRH imala rast? Nevjerovatno…

Gleda Cavtata , računica je jednostavna, hoteli jednostavno godišnje donose više dobiti nego će biti anuitet kredita za kupovinu istoog. Sad je samo pitanje na koji rok 😉

Tko zna čitati između redova može izračunati i cijenu po kojoj su kupljeni..

Jos jedna misao: dali ce kupnja HCVT ostaviti ili otvoriti novi distribucijski kanal za LRH? Naime HCVT su sada punili vise manje putem Thomas Cooka. Jeli je lRH sa akvizicijom dosao i do kakve bolje pozicije oko punjenja vlastitih kapaciteta?

Mislim da je LRH jedna od rijetkih turističkih kuća koje će kod nas ove godine bilježiti dobar rezultat, i to zahvaljujući odličnom marketingu, dugoj sezoni i tradicionalnim gostima (čitaj bakicama i dedekima iz Austrije i Njemačke van sezone). [emo_palacg]

Od objave dobrih rezultata cijena pada.
Only in Croatia.

Stvarno smo nevjerovatno tržište.
Malo sam komentirao po ostalim turističkim tvrtkama pa su me potjerali 😉
Izgleda da se kod nas pisanje po forumima stvarno svodi na navlačenje gore dolje pa čim nešto napišeš neovisno o argumentima odmah te optuže za navlačenje. Baš bi volio da imam tu moč da moji postovi upravljaju cijenom dionice kao nečiji blogovi.
Evo pisao sam okolo naokolo pa da to napišem i ovdje. LRH za pola godine napravi 40% ukupnog prihoda dok ostali “konkurenti” su daaaaaleko od toga (20-25%).
Loše vrijeme sigurno ima utjecaja na broj turista i noćenja ali to sigurno više pogađa kampove i turistička naselja nego hotele. LRH bi morala imati pad u glavnoj sezoni od 13% da bi uspjela poništiti ovaj dosadašnji plus što naravno nije realno. Uvjeren sam da će sezona na kraju biti blizu prošlogodišnje ili u par posto gore dolje i da će ukupni prihod na kraju godine biti u plusu.
Isto tako svi zanemaruju prodaju vile kao da to nije prihod, a to je čistih 100 kuna zarade po dionici. Ok, to je izvanredni prihod ove godine ali efekti tog prihoda će se osjetiti i u slijedećim godinama budući da je novac ponovo uložen u posao. I to dobar posao.

Nemoj misliti na m2!

Posto su platili hotele Cavtat?

To bi svi voljeli znati 😉

Evo na dotičnom blogu je rađena valuacija KORF-a po metodi brojanja soba.
Za sobu 4* je uzeo 65.000 eur po sobi, a za 3* 50.000
Budući hoteli Cavtat imaju cca pola/pola možemo uzeti 57.500 x 618
To je 35 mil eur ili 400 kuna po dionici HCVT, dugova nema pa nemamo šta odbijati. Evo to sada ne kažem ja nego netko koga se respektira

Naravno to sigurno nije cijena po kojoj je Ostoja kupio HCVT

Nemoj misliti na m2!

Po toj matematici Maestrali po dionici vrijede 290 kn, a trze se po oko 130 kn trenutno…

Eto plavac još da bloger to sazna 😉
Šalim se malo.
Po toj matematici i KORF vrijedi 280 kuna a trži se po 155 a ipak moramo priznati da profitabilnost i poslovanje hotela u vlasništvu Dom holdinga se malo razlikuje od Maestrala i Cavtata.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close