LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema potreba, glasao samo za sebe ili sve male ništa bitno ne mogu izglasati niti prevagnuti. Da je bilo nešto bitno i važno već bi ja slao mail

Krenulo skupljanje, a? Pa i red je… [emo_palacg]
Skupština će biti interesantna. Neznam točno zašto, to ćemo vidjeti kad počne, ali kad ti netko na ravnu stazu stavi 2 prepone (opunomoćena prijava i glas unaprijed) kratko pred trku, očekivanje je da se popikneš. Čudno, s obzirom da imaju dovoljnu večinu za skoro sve, no u nekom grmu mora ležati neki zeko (kolega zeko_ma, ne vi, neki vaš kolega). Pa onda i ovaj protuprijedlog – nešto se kuha!

Ali vlasništvo je na t+3 (iza datuma skupštine) a vjerojatno i da taj datum za glasove na skupštini je već prošao …

Na dnevnom redu nema ništa bitno osim izmjene statuta, no tu je već jednom odigran trik jer na samoj skupštini se može dati protuprijedlog tj izmjeniti prijedlog i staviti kroz Statut nešto što je u skupštinskoj nadležnosti u nadležnost NO. Za to mora imati 3/4 važećih glasova što više nemaju. Isto tako protuprijedlog Opatije ne može proći bez Ostoje. No ako ima ikakve istine u onim pričama da se preko LRH planira ići u neke nove akvizicije to bi moralo proći kroz skupštinu ili moraju na isti način da skupština odobri izmjenu statuta kojom se NO daju takve ovalsti.
Dok je SNHO bio manjinski dioničar tražili su da se prodaja imovine radi samo uz odobrenje skupštine, a sada se prodaja Magnolije napravila bez odobrenja skupštine. Opatija se nije bunila (a mogla je) ali da se radi o nekoj većoj imovini koju se prodaje ili se ista koristi kao teret za dizanje kredita namjenjenog izvan osnovne djeltnosti tvrtke to bi morala odobriti skupština.
Tu bi onda moglo biti trgovine. Ostoja dobije pristanak JLS, a za uzvrat prima njihova 2 člana u NO i daje im pravo veta na neke odluke koje bi ih mogle izbaciti iz sedla. No može on ako želi i obrnuto, provesti već odobrenu dokapitalizaciju, spustiti JLS ispod 25% pa onda raditi što poželi.
No jedno je sigurno, dugoročno to nije posao kojim se on bavi, ovdje se moraju ulagati veliki novci i na duge staze, a on je pokazao da sa novcima može puno bolje i brže zaraditi u nekim drugim poslovima.

Evo jedan drukerski.. [emo_cool] 2400 danas, kako vam se to čini?

pa čak i ne izgleda tako nemoguće :)))))

www.lociraj-popust.com

onaj nalog što je dugo bio na 2300 izgubio se .

da je bilo staviti desetak kom na 2400 da vidimo hoće li ih netko pokupiti…:)

do 2.500 ima 55#

www.lociraj-popust.com

e da je znati što ima na skupštini…

www.lociraj-popust.com

evo i ja sam stavio deset kom na 2499…da vidim ima li netko zna nešto više od nas, pa da potegne do 2500

Bome Ivo, jači si nego sam mislio. [emo_zacudjen]
Usvojen protuprijedlog.

ima još šta zanimljivo?

www.lociraj-popust.com

New Report

Close