LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je to novi zakon, onda on stupa na snagu od datuma donošenja a mi svi u LRH, Belje & Co., retroaktivno nemamo po njemu neka prava.
Tako da je ovo mazanje očiju za EU.

Zakonodavac navodi u pojašnjenju izmjene tj. dopune:
“..iako to proizlazi i smisao je i dosadašnje odredbe,…”
što će reći da bi se i postojeći Zakon i sada tako trebao čitati.

fino,fino 69 komada danas

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

oh… 🙂

www.lociraj-popust.com

odoše im dionice za 2000 kuna, pokupio netko 64 kom…

a jesu se i tiskali na prodaji ovih dana da što prije prodaju, eto im sada….ćao…:)


Zakonodavac navodi u pojašnjenju izmjene tj. dopune:
"..iako to proizlazi i smisao je i dosadašnje odredbe,…"
što će reći da bi se i postojeći Zakon i sada tako trebao čitati.

Dakle sve je i do sada bilo tako pa štoonda se to mora posebno ponovno napisati … a i sudovi očitonisu dužni tumačiti zakon kao zakonodavac.
[emo_smijeh]

Možda da se za svaki član napiše i objašnjenje i što je zakonodavac mislio da se suci ne bi prevarili u tumačenju!?
[emo_vrtimise]

moglo bi odletit i ovih 50# na 2.200

www.lociraj-popust.com

Ma Dog. Transak. Nema boda od darka. Ali onaj njegov kupuje cavtat Kako siga uocia hhomeru alaj vera mapisemsatabltta

Možda netko nešto očekuje da će se saznati na sutrašnjoj skupštini?
Mogla bi uprava objaviti i neke planove i po pitanju ovih rezervacija?

Koji je razlog da se drži 21 mil kuna rezervirano za otpremnine radnika? Na 650 radnika od kojih je barem 1/3 na određeno ispada da imaju rezervirano 50.000 kuna po svakom radniku u stalnom radnom odnosu??
Prosječna bruto plaća u LRH je oko 6300 kuna, tj neto 4300. Dakle za većinu radne snage je neto manji od 4000 kuna. Prema zakonu otpremnina je 1/3 plaće po godini staža kod poslodavca tj maksimalno 6 mjesečnih plaća. Da je sve po maksimalnoj to je 6 X 4000 = 24.000!!
Prvo sam mislio da se možda radi o prebacivanju radnika na “stalne sezonce” gdje bi im raskinuli sadašnje ugovore i zaposlili ih po novim, ali koliko sam se raspitao tu čak nebi bilo otpremnina.
Onda sam mislio da bi zbog renoviranja hotela moglo biti viška radne snage, no ispada da u ovim investicijama se povećavaju kapaciteti za cca 150 soba, a oko 500 soba ide na višu kategoriju što traži samo više radne snage, a ne manje. Sve se planira odraditi do početka sezone 2014.

Koliko ja znam postoji i neko zakonsko ograničenja koliko dugo se mogu držati ovakve rezervacije tj nakon toga ih se mora oprihodovati, a i sumnjam da bi se uprava igrala sa rezervacijama koje ne misle iskoristiti tek toliko da nama maže oči. Zanimljivo je da su ovih novih 15 mil kuna prikazali odmah u kratkoročnim obvezama prema radnicima, a ne u rezervacijama.

Možda se boje da bi općine mogle tražiti da se isplati dividenda ako prikažu veliku dobit, a računaju da ovi nemaju pojma što su rezervacije?
LRH trenutno ima rezervirano skoro 35 mil kuna tj 115 kuna po dionici!!
Za taj iznos umanjili su dobit, a nisu ga još potrošili.

Ima li kakvih ideja o čemu se tu zapravo radi?

Nemoj misliti na m2!

zna li se tko sve ide na skupštinu od malih?

www.lociraj-popust.com

Sa 21 mil kuna će se isplatiti otpremnine i otpustiti svi radnici, a naručili su od Fižulića da im na 3D printerima isprinta neke robotske sobarice i kuharice koji će ih zamijeniti, a u sezoni će uskakati i dioničari ako treba.

Malo šale..

Ja bi trebao biti sutra na Skupštini ako ne bude problema sa prijavama…
Naime, iako sam prije 3 tjedna bio osobno tamo tražili su da prijavu ovjerim kod bilježnika što je protivno statutu koji to traži samo za punomoć pa predviđa da se i za nju može dati u društvu bez ovjere.
Kao drugo uveli su neki glasački listić koji treba predati prije Skupštine, tj ne vidim smisao da glasam unaprijed? Onda smo ga mogli poslati poštom i čemu skupština?

da sam znao prije poslao bih ti punomoć ako išta vrijedi kod glasanja …

imaš li pravo ikakva glasa ispred udruge Dražene?

New Report

Close