LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrhunski prijedlog, Ostoja će to sigurno omogućiti… već se raduje opciji da ga bilo koji gradski bedak može blokirati u nakanama, xexexe

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Sad JLS imaju 2 člana NO pa se žele osigurati da Ostoja ih ne može spustiti dokapitalizacijom. Dujmić je do sada tvrdio da grad ima pravo veta na te odluke iako to nigdje nije pisalo.
To mu možda čak i dozvole.

Dražene, uz svo dužno poštovanje… ali nema šanse.
Pa Ostoji je prilika da to gurne u statut na onoj skupštini pala ravno s neba, iskoristio ju je savršeno i još potapšao našeg Ivu (Darko kralju!). NIKAD prije i NIKAD kasnije to nebi mogao izvesti, znaš i sam. Once in a lifetime. Tako da je taj scenarij izgledan jedino u slučaju da ničim izazvan Darko fino sjedne u restoran Remisens Premium Hotela Ambasador, otkači remen, sam slisti tanjur pun bunike uz prilog – salatu od psilocybinki i ode na skupštinu.

Slažem se, no pitanje je dali to Ostoja misli(može) iskoristiti jer je ta odluka ograničenog roka tj do jeseni 2015. Ako ne misli onda im to može pustiti pa to Dujmić može okolo predstaviti kao veliku pobjedu, a Ostoju to ništa ne košta.

Sve ovisi o intenzitetu investicija. LRH je dobro kapitalizirana tvrtka i ako ostanu u ovakvoj dinamici investiranja dokapitalizacija im ne treba. Kao prvo LRH generira veliku količinu keša. Ove rezervacije, pa jednokratni otpisi za srušeni hotel, povećana amortizacija pomoću kojih smanjuju dobit su novci koji su ostali u firmi. Prošle godine je dobit + amortizacija bila 51 mil kuna, ove godine na to treba dodati još 35 mil od vile. Nakon ovih investicija ostaje još 600 soba koje treba renovirati, a najavljeno je gradnja novog hotela Zagreb i resorta na mjestu hotela Ičići. Moja odokativna procijena je da za to trebaju najmanje 80-100 mil EUR, ali to ne može biti napravljeno u jednoj godini tako da predviđam godišnju razinu investiranja od 200 mil kuna kroz 3-4 godine gdje bi manjak vlatitih sredstava pokrili zaduživanjem.
Nakon ove sadašnje investicije LRH će biti zadužena manje od 20% u odnosu na kapital tako da im bilanca trpi da sve ovo financiraju po istom modelu 1/3 vlastitog + 2/3 posuđenog kapitala.
No ako kao što se nešto najavljivalo LRH paralelno krene i akvizicije onda naravno će trebati dodatno novca. Može i to naravno iz kredita s imovinom kao zalogom ali da bi bilanca ostala ok, morala bi se onda napraviti i revalorizacija ( tu se krije najmanje 300-500 mil kuna)
Inaće NO može po sadašnjem statutu donijeti odluku o povećanju kapitala ali to mora ići po sadašnjoj nominali tj 3200 kuna. To je iz sadašnje perspektive dobro jer se kao ne razvodnjava kapital i sumnjam da bi se netko od nas tukao da upiše dionicu po 50% višoj cijeni od tržišne. No kad shvatite da dokapitalizacijom po 3200 kuna kupujete vile za 30% njihovih vrijednosti, m2 zemljišta za 500 kuna a isto se cijeni po barem 300 Eur onda shvatite zašto će se to nekom (Ostoji) ipak isplatiti.

Nemoj misliti na m2!

nema peneza narod zato ne idemo gore ovo je katas. od burze i države

a nebu nas darko nagradio (sjetite se progranika)


Moram malo iskomentirat ovu današnju transakciju.

Naime, prije točno tjedan dana sam pokupio jedan komad a aska po 1901,01 tek toliko da se nadje.
Stavljao ga na prodaju prvog na ask svih ovih dana i polako spuštao cijenu dok jučer nisam dugo stajao na 2009,99, pa i na 1960. Nitko nije htio.
Danas stavim nalog odmah prije 10 da stoji na asku po 1999,99 i tako je stajao niz sati, dok nisam odustao i vratio ga ispod prvog najnizeg na 2196.
Nakon par minuta netko ga je skinuo na toj cijeni.

Naravno da mi je drago da je moj nalog pokupljen na toj cijeni, jer sam na razlici zaradio puno više nego što sam očekivao po toj jednoj dionici, ali ne znam zašto bi nekom bilo u interesu poklanjat više od 200kn, odnosno kupovat više od 200kn skuplje po komadu nego što je jučer i danas ranije mogao dobit.

Nikad ne bih pomislio da će upravo ova dionica postati predmet takvih manipulacija (sto je iz obrazlozenog evidentno).

Svakako da na ovoj burzi ima i puno češćih i grubljih manipulacija od strane raznih faktora, ali svejedno je tako nešto uvijek ružno za vidjet.

Pročitaj tvoj post nekoliko puta i ne vidim koja je tu manipulaciju u igri?
[emo_zacudjen]

Slučajno baš za ovu transakciju znam da nema nikakve veze sa manipulacijom..

Vjerovali ili ne postoje ljudi koji trguju preko brokera i ne prate preko gledalice ponudu i potražnju svakih 10 minuta, nego kad imaju novaca nazovu brokera i kupe dionicu LRH po onoliko koliko se prodaje Neda im se vjerovatno zbog jedne dionice zvati i preskakati na kupnji po cijeli dan..

Nitko ne komentira odlične rezultate za svibanj na Kvarneru. 13% više noćenja na cijelom Kvarneru (Opatija +12% noćenja i +17% dolazaka).
Veliki rast bilježe dolasci iz Njemačke 28%, Austrije 14%, Slovenije 14% itd.
Kvarner je za siječanj-svibanj ostvario rast od 5% u broju noćenja, a najveći rast i udio drži Opatijska rivijera sa 350.000 noćenja.
Sam grad Opatija ima 50% bolji rezultat od prosjeka i broj noćenja je rastao 7,5%!! Prema nekim podacima baš LRH je imao i bolji rezultat od ostalih.

U petak pretpostavljam da će se saznati i neke najave i predviđanja uprave za ovu sezonu, a nadam se da će netko “rasvijetliti” razloge rezervacija.

Nemoj misliti na m2!

Samo usput, pokušavam se inače držati izvan ove teme. Vidim da ministarstvo financija ipak ponovo ide u izmjene Zakona o preuzimanju. Kako ja to čitam izgleda mi da se zastarom žele osigurati da Hanfa ne mora ponovo utvrđivati obvezu baš za LRH jer su odredili 6 godina za apsolutnu zastaru, a to je kod LRH “slučajno” isteklo prije koji dan.
No istovremeno onima koji su tužili sada idu i na ruku tumačenjem da za tužbu nije potrebno Rješenje Hanfe nego da obaveza proizlazi iz samog zakona.

Nemoj misliti na m2!

Svi su, bit će, spojili dane 😉

Nemoj misliti na m2!

Već sam prije mislio komentirati da vrlo često u zadnje vrijeme nailazim na LRH reklame na portalima, a danas nam je eto i Poslovni osvanuo u ciklama-remisens bojama….
Pretpostavljam da su dobri rezultati dijelom i zbog ozbiljnijeg marketinga. Opatijska rivijera ima do sada 10% rasta broja noćenja. Nadam se daje LRH nastavila kao u prvom kvartalu biti bolja od ostalih kada su poslovni prihodi narasli čak 28% dok je cijeli Kvraner pa i Opatijska rivijera u broju noćenja u prvom kvartalu rastao “samo” 4%!! To znači da uspijevaju skuplje prodati sobe i da se ulaganja u više kategorije isplaćuju. Kvarner turizam…

Evo nešto što neće odmoći:
Holidaysheck..[/url]

Što se tiče prijedloga novog ZPDD-a

Svega tu ima i osobno se nadam da će neko od struke malo ozbiljnije se uključiti u javnu raspravu. No i do sada smo imali Zakon koji je stvari uređivao, ali pravosuđe nije odrađivalo svoj dio posla pa je veliki broj ponuda ostao neobjavljen i bez posljedica za one koji su ga prekršili.

Evo samo kako se predlaže da glasi novi članak 49. (podvučeno je novi prijedlog izmjena Zakona):

Ako ponuditelj, nakon nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, neovisno o tome je li ista utvrđena rješenjem Agencije sukladno odredbama ovoga Zakona, u zakonskom roku ne podnese uredan zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ili mu Agencija odbije ili odbaci zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ili nakon što mu je Agencija odobrila zahtjev za objavljivanje ponude za preuzimanje, ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

Pa u obrazloženju izmjena piše:
Izmjenom članka 49. dodatno se pojašnjava, iako to proizlazi i smisao je i dosadašnje odredbe, da pravo manjinskih dioničara da zahtijevaju obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica nije uvjetovano i ne ovisi ni na koji način o tome je li obveza utvrđena rješenjem Agencije, budući da ona nastaje ex lege, nego je uvjetovana time da nije izvršio obvezu preuzimanja pod uvjetima i na način iz Zakona – jer nije podnio uredan zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, na temelju kojeg bi onda Agencija uopće odlučivala o odobrenju; ili je podnio zahtjev koji je Agencija odbila ili odbacila; ili je Agencija odobrila podneseni zahtjev, ali ponuditelj nije objavio ponudu za preuzimanje.

To je ono što i mi tvrdimo, Hanfinog Rješenja nema, ni pozitivnog ni negativnog (Hanfa naravno ni ne izdaje negativno rješenje o nastanku obveze, nego je obustavila postupak), a prema svemu sudeći neće ga ni biti jer će se sada uvesti zastara za utvrđivanje obveze. No to ne znači da ne postoji obveza otkupa dionica od dioničara koji su to putem suda zatražili. To sada mora utvrditi sud u svakom pojedinačnom slučaju budući kako se i ovdje napominje obveza ponude nastaje po Zakonu, a ne po Rješenju, pa ako Rješenja nema sud je dužan utvrditi dali obveza postoji ili ne, ali onda mora cijeniti i činjenice koje mi i ističemo, a do sada ih nije uzeo u obzir ni Hanfa ni VUS.

New Report

Close