LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


što fali imenu liburnija ovo ramires

je ko jan pijere i onda dođe prezime jerković

a što ako LRH uskoro ili u dogledno vrijeme objavi da je LRH pod upravljanjem REMISENS-a…?


@dražene,
koliko nas je prema tvojim procjenama još u igri (u sudovanju) a koliko je još uvijek u očekivanju prvostupanjske (koliko je dobilo presudu)?
Hvala

Nemam podatke za sve, ali u grubo.
20-25 tužbi je prihvaćeno (meni su se u anketi prijavili njih 12, znam i za 2-3 zbirne tako da je dioničara najmanje 25) Opatija se žalila, a od prve žalbe sad je već prošlo više od godinu dana.
15-20 tužbi je bilo povučeno (meni se prijavilo 7)
Nekoliko tužbi je u prekidu (meni su prijavljene 2)
Sada su krenula odbijanja (meni se u anketi bio javio samo 1)
Ostali su bili u postupku.
Do neki dan samo je jedna sutkinja odbijala tužbe, sada, još 2.

U jednom upravnom postupku (zbog odbijanja svojstva stranke u postupku) je održano ročušte i zaključeno, te najavljena presuda. Sve je bilo jako brzo (u Osijeku) i onda je na objavi sud preotvorio raspravu i sada se ništa ne događa. Sve ostalo stoji.

Čuo sam da su na Belju odbili jednu ustavnu tužbu i to vrlo brzo jer su podnesene ove godine. Kao argument je navedeno da dioničari nisu stranka u postupku. No to su samo polu informacije, nisam vidio presudu.

Ustavna tužba Udruge i nekoliko dioničara je podnesena još u 8/2012. No budući da je VUS tu priznao status zainteresirane strane pretpostavljam da kod nas to ne može biti razlog odbijanja. Poslali smo nekoliko požurnica.

Udruga je pred Hanfom (između ostalog) zatražila i “Obnovu” tj otvaranje novog postupka temeljenog na “novim” činjenicama no Hanfa je to odbila Zaključkom, pa smo na to uputili prigovor i dobili negativno Rješenje na koje je podignuta upravna tužba. Hanfa je na istu uputila odgovor i sad čekamo da se Upravni udostoji sazvati ročište no osim onog osječkog “ekscesa” ništa se ne događa ni na jednom od 4 upravna suda na kojima su postupci pokrenuti.

To je otprilike trenutni pregled situacije.


a što ako LRH uskoro ili u dogledno vrijeme objavi da je LRH pod upravljanjem REMISENS-a…?

Remisens je samo brand određenog broja hotela LRH. Ne znam kako bi sad Remisens upravljo sa LRH, to nije neka vanjska firma ili vanjski brand. Šta više obrnuto Remisens bi se mogao širiti i izvan LRH.
Šuška se da bi Ostoja rado sudjelovao u “privatizaciji” nekih hotelskih tvrtki koje provodi držva i to preko LRH. Po meni je zamislivo da danas-sutra imamo Remisens hotele u Cavtatu koji su u vlasništvu LRH, ali i možda neki hotel negdje dalje koji ne mora biti nužno ni vlasnički povezan.
Razvijanje branda nije jeftino pa ga onda treba iskoristiti

Čudno je da ovo najavljeno ulaganje nitko ne pozdravlja kupovinom dionica. Obnova i dizanje kategorizacije za čak 500 soba u hotelima i čak 5 vila po meni je jako dobra vijest.

Radi se o čak 1/4 hotelskog kapaciteta.
To će znatno utjecati na profitabilnost tvrtke.
Soba u Palacu 3* sada košta 62 EUR, a u Kristalu 4* 115 EUR
S tim da je Kristal ima puno bolju popunjenost.
Radi se o velikim brojkama (veliko je i ulaganje 160 mil bez PDV)
Samo gimnastike radi pomnožimo za recimo Palace Bellevue
210 soba x 50 eur razlike x 180 dana je skoro 2 mil eur!!
Tu ne računam povečni broj dana popunjenosti.
U grubo bi efekt ovih investicija u 2014 mogao podići prihod za najmanje 30 mil kuna tj 15%! Viša kategorija uz viši prihod nosi i veću zaradu. Morat će raditi još puno rezervacija 😉

Interesantno je i da se za investiciju od neto 160 mil kuna diže kredit od 130 mil, a znamo da LRH ima poprilično “viška” novaca na računu.
U 2013 su ušli sa 60 mil kuna casha, došlo je još 35 mil kuna od vile, a do početka radova (završetak sezone) napraviti će još 70 mil kuna zarade (prema prošlogodišnjim podacima dobit+amortizacija) Po ovome ispada da bi sve mogli pokriti iz vlastitih sredstava. No očito je da za taj novac postoje neki drugi planovi, a krediti za ulaganja u turizam kod HABOR-a su sa 2% kamate.

Ostoja se pokazuje kao dobar gazda (za dioničre, ne znam što misle uposleni) i ide ovo u jako dobrom smjeru. Problem je jedino kad se sa Doličkim dohvati čitati ZTD i počne preslagivati vlasništvo. Srećom tu je sad Opatija pa će morati biti obzirniji. To spašava dioničare od nepoštenih igrica.

Što se tiče dokapitalizacije jasno je da ona sad nije potrebna jer novaca ima, ali vrijeme koje je kupio na skupštini ističe.

Ovo postaje sve bolja i bolja firma, i po meni je dionica najmanje 30% ispod svoje realne tržišne vrijednosti. (a nećemo opet o potcijenjenosti imovine jer smo to već 100X prošli)

Očekujem u sljedećih mjesec-dva da saznamo što se kuha oko ovih rezervacija i planova ulaganja izvan kvarnera.

Nemoj misliti na m2!

Zaboravio sam reći da ukoliko preko LRH Ostoja krene u preuzimanje neke druge tvrtke za to će trebati novaca. Tu onda dolazi u obzir dokapitalizacija ili ja bi rekao prije da bi se mogla raditi revalorizacija imovine nebi li povećao kapitalnu osnovicu za značajnija zaduženja. Pogledajte ostale ozbiljne turističke tvrtke, sve su to napravile. Ima još jedan razlog, povećavanje amortizacije koje je napravljeno radi umanjivanja dobiti i poreza prebrzo smanjuje vrijednost imovine i kapitala. Revalorizacijom se to ispravlja. Pitanje je samo kada će posegnuti za tim.

Nemoj misliti na m2!

“Srećom tu je sad Opatija pa će morati biti obzirniji. To spašava dioničare od nepoštenih igrica.”

Baš je Dijmić & Co. ogledalo poštenja i brige za male dioničare …
[emo_zacudjen][emo_vrtimise][emo_beztona]

kupnja pada a prodaja raste eto to je ramires

ubit će nas darko ivo slavko sve po nama



a što ako LRH uskoro ili u dogledno vrijeme objavi da je LRH pod upravljanjem REMISENS-a…?

Remisens je samo brand određenog broja hotela LRH. Ne znam kako bi sad Remisens upravljo sa LRH, to nije neka vanjska firma ili vanjski brand. Šta više obrnuto Remisens bi se mogao širiti i izvan LRH.
Šuška se da bi Ostoja rado sudjelovao u "privatizaciji" nekih hotelskih tvrtki koje provodi držva i to preko LRH. Po meni je zamislivo da danas-sutra imamo Remisens hotele u Cavtatu koji su u vlasništvu LRH, ali i možda neki hotel negdje dalje koji ne mora biti nužno ni vlasnički povezan.
Razvijanje branda nije jeftino pa ga onda treba iskoristiti

Čudno je da ovo najavljeno ulaganje nitko ne pozdravlja kupovinom dionica. Obnova i dizanje kategorizacije za čak 500 soba u hotelima i čak 5 vila po meni je jako dobra vijest.

Radi se o čak 1/4 hotelskog kapaciteta.
To će znatno utjecati na profitabilnost tvrtke.
Soba u Palacu 3* sada košta 62 EUR, a u Kristalu 4* 115 EUR
S tim da je Kristal ima puno bolju popunjenost.
Radi se o velikim brojkama (veliko je i ulaganje 160 mil bez PDV)
Samo gimnastike radi pomnožimo za recimo Palace Bellevue
210 soba x 50 eur razlike x 180 dana je skoro 2 mil eur!!
Tu ne računam povečni broj dana popunjenosti.
U grubo bi efekt ovih investicija u 2014 mogao podići prihod za najmanje 30 mil kuna tj 15%! Viša kategorija uz viši prihod nosi i veću zaradu. Morat će raditi još puno rezervacija 😉

Interesantno je i da se za investiciju od neto 160 mil kuna diže kredit od 130 mil, a znamo da LRH ima poprilično "viška" novaca na računu.
U 2013 su ušli sa 60 mil kuna casha, došlo je još 35 mil kuna od vile, a do početka radova (završetak sezone) napraviti će još 70 mil kuna zarade (prema prošlogodišnjim podacima dobit+amortizacija) Po ovome ispada da bi sve mogli pokriti iz vlastitih sredstava. No očito je da za taj novac postoje neki drugi planovi, a krediti za ulaganja u turizam kod HABOR-a su sa 2% kamate.

Ostoja se pokazuje kao dobar gazda (za dioničre, ne znam što misle uposleni) i ide ovo u jako dobrom smjeru. Problem je jedino kad se sa Doličkim dohvati čitati ZTD i počne preslagivati vlasništvo. Srećom tu je sad Opatija pa će morati biti obzirniji. To spašava dioničare od nepoštenih igrica.

Što se tiče dokapitalizacije jasno je da ona sad nije potrebna jer novaca ima, ali vrijeme koje je kupio na skupštini ističe.

Ovo postaje sve bolja i bolja firma, i po meni je dionica najmanje 30% ispod svoje realne tržišne vrijednosti. (a nećemo opet o potcijenjenosti imovine jer smo to već 100X prošli)

Očekujem u sljedećih mjesec-dva da saznamo što se kuha oko ovih rezervacija i planova ulaganja izvan kvarnera.
[/quote]
kratko pitanje… a što je Valamar za Rivieru Adria-u …? ako znate odgovor onda ćete lako shvatit zašto sam postavio moje zadnje pretpostavno pitanje…

Znam ponešto ali ne znam na što ste vi mislili?

Valamar grupu d.d.
Valamar Adria holding d.d. (pandan SN holdingu)
Valamar hoteli i ljetovališta d.o.o.

U svakom slučaju ne vidim ništa lože da se neke stvari iz Valamara i Riviere Adria preslikaju na LRH. Za početak realno vrednovanje imovine, pa onda i cijena na burzi koja se kreće na razini book-a (za Rivieru).

Za sada dok je LRH jedina turistička tvrtka u vlasništvu holdinga ne vidim smisao da se upravljanje izmješta iz LRH, a kad i ako dođe do toga to za LRH ne mora biti loše. No tu bi bilo poželjno za Ostoju da osvoji 75% prije toga, a i u samom SN holdingu ima nekih vlasničkih problema. Čekajte dok to bloger namiriši pa počne analizirati verikalne i horizontalne vlasničke poveznice i slabe vlasničke točke Ostoji i krene zauzimati pozicije 😉

Nemoj misliti na m2!


Baš je Dijmić & Co. ogledalo poštenja i brige za male dioničare …

Što se Dujmića & Co tiče, tu je onaj “Co” puno bitniji, a vidjet ćemo kako će Dujmić proći danas. Taj “Co” i stoji iza svega i nije baš naivan, pa se za sada Ostoja neće zaigrati na tuđi račun. Iako ovog “Co” ne zanimaju mali i nebi se baš borio da njih zaštiti, malih je premalo da bi se tu sad nešto moglo pametno napraviti, a svako ugrožavanje pozicije Opatije moglo bi koštati Ostoju puno, puno više. Za čas bi se izvadili fascikli iz ladica. Zagooglajte malo izjave koje je “Co” imao prije 10 godina o Ostoji. Obećavao mu je zatvor za muljanja u kuponskoj privatizaciji. Iako, ako ćemo po obećanjima i nama obećava gospodarski rast već drugu godinu pa ništa.

Nemoj misliti na m2!

No vratimo se u konkretne stvari i najavljene investicije.
Ovim ulaganjima LRH ne samo da podiže kategorije nego i povećava kapacitete.
Hotel Belvedere, Vila Atlanta bile su izvan funkcije, vila Slatina u prisilnom (besplatnom) najmu a Elsa i Amalija zbog derutnosti su bile i za manje od 2*.

Od 2014 je to novih 25 soba u Belvedere i po 10-12 apartmana u vilama i to sve 4*. To je skoro kao jedan manji hotel. Pa kad uzmete da se soba 4* vrednuje oko 150.000 EUR kod ulaganja ili izgradnje dodajte si 10 mil EUR na vrijednost firme ili nekih 200 kuna po dionici. Ok, možda to nosi i nekih 50 do 100 kuna duga, ali opet je plus.
Računao sam zadnji puta efekt dizanja kategorija, a ovo će stvarati potpuno novi prihod. Neka tih 70 jedinica ostvari po 20.000 EUR prihoda i evo novih 4-5% rasta ukupnog prihoda.

Nemoj misliti na m2!

@daliborop

Ovo s blogerom ti je dobar!
[emo_palacg]

Stižu presude i polako će cijena dolje kako ljudi budu prisiljeni rasprodavat

New Report

Close