LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo moram napisati ovdje, a mislim, da ću poslati i predsjedniku Josipoviću, on je pravnik pa ću ga pitati šta misli o tome, citiram iz presude:

Tužiteljev argument da obaveza objave ponude proizlazi iz zakona a kako to propisuje čl.4 st.1 ZPDD-a pa da zbog toga ne ovisi o odluci nekog tijela je točan, međutim u situaciji kada je ispunjenje uvjeta u vezi nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje bilo podvrgnuto nadzoru nadležne Agencije kao i sudskom nadzoru takve odluke, ovaj je sud iz razloga pravne sigurnosti dužan poštivati takve odluke. Stoga je tužbeni zahtjev usmjeren na sklapanje ugovora valjalo ocijeniti pravno neosnovanim budući da je poništenjem rješenja HANFA-e od 4.lipnja 2009. godine prihvaćen faktični učinak odluke Visokog upravnog suda RH o tome da ne postoji na strani tuženika obveza objavljivanja.

Nisam pravnik, ali
1. obaveza proizlazi iz zakona
2. Hanfino rješenje je potvrdilo, da postoji obaveza javne ponude
3. Upravni sud je ukinuo HANFino rješenje i nije provjeravao postoji li obaveza, ili ne

Dakle tvrdnja u presuda, da ne postoji obaveza objavljivanja je strahovit kiks, vidljiv i očit pravnom laiku koji je sposoban prosječne logike.
Ovakvi suci bi morali biti odstranjeni iz sudstva po kratkom postupku.

Ne mogu vjerovati i još uvijek mislim, da sam nešto krivo razumio. Kaj velite ?

Grebza, ništa od Lignje, ne troši vrijeme na njega. Sve će nas potapšati po ramenu, suosjećajno pogledati i to je to. [emo_bijesan] Sve si dobro razumio, nemoj sumnjati u sebe. Tražimo pravdu dalje.
Mislim da još nismo pisali jedino Adriatic institutu – možda imamo zajednički interes s njima da se rasturi ta sudačka bagra i postave strani sudci. Ako su uspjeli natjerati Lichtenstein da otvori tajne račune stranaca onda svašta mogu.


Ovo moram napisati ovdje, a mislim, da ću poslati i predsjedniku Josipoviću, on je pravnik pa ću ga pitati šta misli o tome, citiram iz presude:

Tužiteljev argument da obaveza objave ponude proizlazi iz zakona a kako to propisuje čl.4 st.1 ZPDD-a pa da zbog toga ne ovisi o odluci nekog tijela je točan, međutim u situaciji kada je ispunjenje uvjeta u vezi nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje bilo podvrgnuto nadzoru nadležne Agencije kao i sudskom nadzoru takve odluke, ovaj je sud iz razloga pravne sigurnosti dužan poštivati takve odluke. Stoga je tužbeni zahtjev usmjeren na sklapanje ugovora valjalo ocijeniti pravno neosnovanim budući da je poništenjem rješenja HANFA-e od 4.lipnja 2009. godine prihvaćen faktični učinak odluke Visokog upravnog suda RH o tome da ne postoji na strani tuženika obveza objavljivanja.

Nisam pravnik, ali
1. obaveza proizlazi iz zakona
2. Hanfino rješenje je potvrdilo, da postoji obaveza javne ponude
3. Upravni sud je ukinuo HANFino rješenje i nije provjeravao postoji li obaveza, ili ne

Dakle tvrdnja u presuda, da ne postoji obaveza objavljivanja je strahovit kiks, vidljiv i očit pravnom laiku koji je sposoban prosječne logike.
Ovakvi suci bi morali biti odstranjeni iz sudstva po kratkom postupku.

Ne mogu vjerovati i još uvijek mislim, da sam nešto krivo razumio. Kaj velite ?

@grezba

samo da ti kazem, iz iskustva, da je ovo pismen prvostupanjski sudac, kakvih sam se ja strahota nagledao od drugostupanjskih sudova.

Kada bi svakog sudca odstranio iz pravosuda na ovakvo proturjecje, ostao bi ti vrhovni sud, par sudaca vts-a, županijskog, i moze pokoji sudac upravnog suda.

Nazalost, vama decki svima sretno, borite se sa vjetrenjacama, ali s
plementim ciljem.

Ja sam na žalost odustao, procijenjeni troškovi bi me pojeli i na kraju bi nosio gaće na štapu. Linić je lijepo rekao da nema tog sudca koji će presuditi u našu korist, što znači jedino Strazbur, a do tamo je dug i skup put. Svejedno, puno sreće svima koji se još uvijek bore, držim vam fige i nadam se vašoj pobjedi.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ja sam na žalost odustao, procijenjeni troškovi bi me pojeli i na kraju bi nosio gaće na štapu. Linić je lijepo rekao da nema tog sudca koji će presuditi u našu korist, što znači jedino Strazbur, a do tamo je dug i skup put. Svejedno, puno sreće svima koji se još uvijek bore, držim vam fige i nadam se vašoj pobjedi.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

najpoštenije je da darko objavi ponudu po nominali pa bi izašlo 75%

a mi ostali koji smo u tužbi do koske

ništa od dokapitalizacije

Ulažu 200 milja u 3 hotela i 5 vila na jesen.
130 milja kredit, ostalo iz vlastitih sredstava.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/uxTv03aXqUOz2z5kJGWtVg==.pdf

što fali imenu liburnija ovo ramires

je ko jan pijere i onda dođe prezime jerković


što fali imenu liburnija ovo ramires …

Jako lose ime za marketing.Uz njega se vezuju jako lose konotacije u vidu neobjavljene ponude za preuzimanje od strane JLS-e,a JLSe su ekvivalent drzavi koja ne postuje vlastite zakone. Za to ime se vezuje korupcija,upitno sticanje vlasnistva i pritisak politike tj. sve negativno. Tako da se promjenom imena zeli pobjeci od sporkih poslova iz proslosti i zapoceti jedan novi transparentni europski put i poslovanje.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nije dobro za Ivu kao gradonačelnika ali je možda dobro za grad kao dioničara 😉 No 15 mil kuna je stvarno jako puno, to bi moglo biti 1/3 zaposlenih? Ne vjerujem da će se tu nešto raditi prije jeseni, sezona dolazi nije sad vrijeme za otpuštanje radnika, ali s jeseni bi moglo postati jasno zašto je napravljena ta rezervacija. Da su otkazi dani sada to bi bilo jako loše za Ivu jer svaki taj otkaz veže bar 3-4 glasa.
To nije malo jer u Opatiji je zadnji puta glasalo oko 5000 ljudi, a Ivo je dobio u drugom krugu sa 600 glasova više.
Za nas je važno pitanje dali se radi o podijeli firme, prodaju nekog dijela ili nešto treće. Nije slučajno što su 2 člana NO otišla, a njihova odgovornost su bili radnici

Nemoj misliti na m2!

@dražene,
koliko nas je prema tvojim procjenama još u igri (u sudovanju) a koliko je još uvijek u očekivanju prvostupanjske (koliko je dobilo presudu)?
Hvala

New Report

Close