LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za 75 milijuna danas kupiš kompleks

Za početak vila nije prodana za 30,4 nego 35 mil a 30,4 je zarada LRH tj razlika između prodajne cijene i knjigovodstvene vrijednosti. To je zarada od 100 kuna po dionici!!! Zamislitea da prodaju još jedno 5 vila 😉

Nemoj misliti na m2!


Za 75 milijuna danas kupiš kompleks

slažem se, ali čim se prikazalo 30 znaj da je išlo još 30 ispod stola

Cookie Monster

Nitko nema ideju zašto ovih 15 mil kuna za otpremnine. Prvo sam razmišljao da se radi o običnom triku kojim želi smanjiti dobit, ali koji je smisao to napraviti u prvom kvartalu? Nema ga. Bez toga RDG bi bio na 0 , a ne vidim da bi tržište zbog toga nešto ludovalo. Da je LRH na temelju prodaje vile zaradila 30 mil kuna je poznato od objave revizorskog izvješća.

Ovo je samo špekulacija ali?

Rezervacija za otpremnine znači otpuštanja (čak nije ni knjiženo kao rezervacija nego kao kratk.obveza) . Za 15 mil kuna moraš otpustiti 200 i ciše radnika? To je 1/3 trenutno uposlenih ali dobar dio ih je na određeno i sezonaca a za njih ne idu otpremnine.

Ovo navodi na zaključak da bi se LRH mogao ipak podijeliti tj da bi u nekim glasinama da bi u LRH na kraju trebao ostati samo Remisens tj možda 10ak od ukupno 19 hotela.

Općine su prezadužene i nemaju novaca, neke su već izlazile sa idejom da prodaju svoj udio nekom strateškom partneru i mislim da bi se tu možda mogla odigrati neka igra i vuk sit i koze na broju. Sumnjam da bi bilo teško nači nekog da uđe u LRH i po dosta većim cijenama od sadašnjih.
Prodajom pola imovine za npr 100 mil eur, generirala bi se dobit od najmanje 350-400 mil kuna. Firmi bi ostalo 350-400 mil kuna za ulaganja, a kroz dividendu bi lokalna uprava povukla značajne novce i sačuvala 25% u LRH koji bi inakon isplate tako velike dividende i dalje knjigovodstveno vrijedio isto, čak možda i više nego danas jer bi se ulaganjima a onda vjerovatno i revalorizcijom vrijdnost imovine podigla.

Nemam nikakvih ozbiljnih informacija o ovome, samo one glasine koje su komentirane u Novom listu i ova rezervacija. No ovo mi liči na nešto što bi Ostoja mogao smisliti. Ako bi dividenda bila recimo 1.000 kuna općine bi dobile 75 , mali 28 a SNHO 200 mil. To bi možda Ostoji rješilo i neke probleme sa suvlasnicima u SNHO?

Što to znači za nas koje zanimaju novci a ne upravljanje i postotak vlasništva? Pa mislim da dionica nebi uopće pretrpila neki dugoročniji pad vrijednosti nakon isplate dividende čak šta više, jer book bi i dalje bio na razini 3000 kuna, ali bi sad tvrtka bila manja i vrlo vjerovatno nakon investiranja ostatka od prodaje dosta profitabilnija. Prihod bi pao ali bi nakon investicija brzo i rastao, a svi bi imali + 1000 kuna.

Svi iznosi iz ovog posta su potpuno izmišljeni i nemaju nikakvu utemeljenost.

Nemoj misliti na m2!

kreativno :))))

www.lociraj-popust.com


kreativno :))))

Nekad se prerano probudim pa mi dok još ležim svašta ada na pamet 🙂

Nešto se tu muti rekao sam vam već prije. Razrješenje 2 člana uprave, šuškanja u novinama o podijeli LRH, tajnovitost gradonačelnika…

Ja volim maštati o pozitivnim scenarijima, naravno možda su otkrili da je voda u Opatiji kancerogena i namjeravaju zatvoriti sve hotele i isplatiti radnicima otpremnine, a zgrade pretvoriti u skladišta za kemijski otpad ili šljaku iz Plomina A,B,C. Nije važno, glavno da je profitabilno 🙂

Da, usput, D. Skansi je u LRH bila zadužena za?

Nemoj misliti na m2!

Jedino mi se onaj Cavtat sad tu ne uklapa.
No nije važno, dok tvrtka posluje sa ovolikim plusom, ima ogromnu imovinu, i nikakve dugove procjenjujem da je pametnije uložiti u nju nego npr u DIOKi ili DLKV gdje je situacija potpuno obrnuta a trguju se u milionima i po boljoj cijeni prema fundamentima nego LRH. Treba maštati i čekati 🙂

Nemoj misliti na m2!

ma nije mi jasna na kupnji 101 kupovao po 6000 kupovao po 2000

i još kupuje a godina 2013 ljeta gospodnjeg

eeeee i ja sam kupovao po 6.000, a bogami i po 2.000 :)))

i nikako dočekati ponovno tih 6.000…ili više :))))

ali veseli da su se počele događati dobre stvari

a kako sam načuo, ovo u cavtatu je potencijalno jako dobra priča…

www.lociraj-popust.com

Dobro nitko ništa ni za Dariju?

Darija Skansi bila je član uprave za upravljanje ljudskim potencijalima.

I sad rezervacija 15 mil kuna za otpremnine, nije li to čudna podudarnost?

Sve mi manje ova rezervacija izgleda fiktivno.

Nemoj misliti na m2!

ma nema prodaje ako probije 2800 tek onda bude trgov.

čeka se ustav. sud

Malo je ipak 2much

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close