LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PRIJEDLOG ZAKONA O DOPUNI ZAKONA O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA, S KONAČNIM PRIJEDLOGOM ZAKONA

Ovo je izgleda baš zbog LRH na dnevnom redu Sabora.
Ako se ovo usvoji da li će se ovo primjenjivati retroaktivno ili nama neće predstavljati problem ( mislim na nas koji smo pokrenuli tužbe) ?

ovo sa saborom i tom točkom dnevnog reda je principijelna stvar je da ne pokaze da su kompletni luzeri, kao njihov slučajni premijer sa svojom još slučajnijom vladom.

Evo propalog pokušaja retroaktivne primjene ….

Podsjetimo, izmjene Zakona o porezu na dohodak stupile su na snagu 1. ožujka 2012., a u rujnu iste godine je predana ustavna tužba.
Dakle ustavni sud može biti i brz kada je u pitanju krupni kapital … a za nas male najrađe ne bi nikada stavili na dnevni red.

po ovome momožemo očekivati presudu do kraja godine


Podsjetimo, izmjene Zakona o porezu na dohodak stupile su na snagu 1. ožujka 2012., a u rujnu iste godine je predana ustavna tužba.
Dakle ustavni sud može biti i brz kada je u pitanju krupni kapital … a za nas male najrađe ne bi nikada stavili na dnevni red.

neda ova jedinica naprijed evo budem podigao za 10kn nemam više

Opet smo se malo uspavali?
Još 15 dana do objave izvješća za 1Q.
Zbog prodaje vile rezultat bi trebao biti pozitivan. Ulazak u 2Q kad zapravo počinje posao i kako vidimo unatoč lošem vremenu i ranom Uskrsu kvarner bilježi 10% bolje rezultate, a iz uprave najavljuju rast prihoda od 5 do 10%.
Bilo bi lijepo vidjeti da poslovni prihodi do 30.6 probiju 80 mil kuna, pa možda da se i bez ovog izvanrednog prihoda približimo 0, no teško. Od 2010 povećane su stope amortizacije pa je teško prestići 2007 i 2008. a tada je prihod po 1H bio skoro 90 mil kuna. No to je pokazatelj da i pored ovako dobrih rezultat sve može biti još i bolje.

Nemoj misliti na m2!

evo izvješća ni kaj specijalno izgubio se kupac držimo se mi strasburga

Evo izvješće:

Rezervirano još malo novaca, povećane stope amortizacije, te odgođeno priznavanje dijela prihoda. Sve u svemu puno kemije da bi se “prikrila” dobit.

6, 2 mil kuna za rezervacija za neotpisanu vrijednost srušenog hotela i nešto sitno po sporovima, još 15 mil kuna za otpremnine, te još 6,4 mil kuna povećanje amortizacije nebi li smanjili rezultat. Amortizacijske stope su već povećane 2010 a onda dolazimo i do ove situacije da imovina vrijedi 7 puta više nego što piše u knjigama.

U svakom slučaju prihodi od prodaje su za veći za 3,5 mil kuna ili 27%

Nemoj misliti na m2!

Zanimljivo je da su rezerviranje za otpremnine za koje već ima rezervirano 6,7 mil kuna sad knjižili direktno u kratkoročne obveze još 15 mil kuna, a ne u sklopu rezervacija.
Isto tako ovaj trošak hotela Zagreb koji su srušili a nikom ga ne plaćaju nije vrednovan kao trošak investicije.
Rezultat svega ovoga je da firma po ovom izvješću prikazuje 15 mil kuna gubitka a stvarni novčani odljev je puno puno manji.

Zbrojimo malo ono što su troškovi i prikazano je u bilanci a nikom se ne mora platiti.

Rezervacije otpremnine u 2013: 15 mil
Dosadašenj rezervacije: 6,8 mil
Ukupno 21,8 mil kuna ili 35.000 kuna po uposlenom!!! :)))

Amortizacija za 1Q: 14,7 mil kuna!! ili za 77% veća nego prošle godine.

Rezervacije na temelju mogućih gubitaka sporova u bilanci do 2013: 12,8 mil

Rušenje hotela Zagreb (neotpisana vrijednost u trošak/ne znam kako će baš revizori gledati na to) 6,2 mil

Ukupno prikriveno dobiti u bilanci (tj novac je tu ali smo ga pisali kao trošak) 55 mil kuna!!

Zato vam je izvještaj o novčanom tijeku za 1Q pozitivan 6 mil kuna a prošle godine za isti period je bio negativan 31 mil.

Ne znam kad oni ovo misle popeglati, mislim da su još uvijek u poreznom gubitku od prve knjigovodstvene egzibicije kad su se gurnuli u minus rezervacijama i otpisima, ali ovo će teško moći proći na kraju godine, pogotovo ovih 15 mil kuna rezervacija za otpremnine.

Nemoj misliti na m2!

Jako zanimljivo izvješće – kriju dobit po svim rupama.
Ostali troškovi nanose na…? +7.000.000 kuna – ovo mi ipak nije previše OK.

Srdoč kupio vilu Magnoliu čitam za 30 milja kn, … ta vila vrijedi 75, puno je tu išlo ispod stola

Cookie Monster

New Report

Close