LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@101
Zašto tražiti skrivene razloge za nešto što je tako očito?
Poslovanje i najave dovoljno su dobri da opravdaju porast cijene i nadokande zaostatak koji dionica LRH ima u zadnjih godinu dana za ostatkom tržišta.

Nemoj misliti na m2!

Ne mora biti kupac na vidiku, valjda je i ovo malo investitora na ZSE shvatilo da ima kod nas dobrih firmi i dionica koje ne posluju sa gubitkom.

Već neko vrijeme nema kipanja po kupnji nego se skida sa prodaje što je dobar znak.
Evo i danas je na kupnji bilo 38 komada iznad 2000 kuna i nitko nije htio prodati, možda se mičemo malo….vidjeti ćemo uskoro…



@grebza

Dionica je ipak narasla 20-25% od nove godine što meni i nije tako malo, a uvjeren sam da će se rast nastaviti. Target do kraja godine 2500-2800 kuna uz stabilno dugoročno poslovanje. Dionica za igrače na duge staze, ostali neka čitaju predstečajne nagodbe i zarađuju ili gube toliko u jednom danu.

Dobro kažeš, da se ne isplati ulagati ni u jednu dionicu. Vrlo istinito, osim možda za izrazite hazardere, koji vole adrenalin.

Zbog čega drugoga bi još ulagali u tu dionicu “na duge staze” , nisi objasnio. Da novac, kojeg netko ima viška sačuva vrijednost ? I zašto ne bi ulagao u ADRIS, nego u LRH ? Rast cijene uz nekoliko dionica prometa dnevno, a ti govoriš o targetu 2500-2800 kuna ? Daj molim te reci tko će kupovati, a tko prodavati ?

@grebza
I danas bi bilo prometa da je netko želio platiti 10% više od zadnje cijene ili da je netko želio prodati po 10% manje, tako da je likvidnost očito samo stvar cijene.
No. ne volim se baviti špekulacijama tko će kupovati i tko će prodavati, ja i kupujem i prodajem, samo je pitanje po kojoj cijeni. Ja sam pisao vrlo argumentirano o poslovanju, o fundamentima, o imovini, itd itd. Pisao sam i prije godinu dana i prije par mjeseci i radio procijene rezultata, dobiti od prodaje imovine, popunjenosti soba, itd itd. Dosta toga pokazalo se točnim. Nisam gledao u grah nego skupljao podatke, a pomogli su i neki dioničari koji su mi poslali materijale. To su parametri prema kojima ja donosim odluke o ulaganju, i izložio sam ih ovdje da se rasprave, ali na žalost ljudima se neda malo ozbiljnije ulaziti u materiju.
Iznio sam neke procijene i prije nego su bili objavljeni stvarni podaci (npr rezultat za 2012 ili dobit od prodaje vile) i dionica je pozitivno odreagirala kada su podaci službeno objavljeni. Ne dakle zato što sam ja to napisao i pogodio, nego što se to i dogodilo, a ja sam se samo potrudio unaprijed to procijeniti iz dostupnih podataka. Ako će dobit za 2013 biti preko 50 mil kuna, a već 30.9. će se to jako dobro vidjeti, sigurno će biti i onih koji će nakon toga malo ozbiljnije proanalizirati poslovanje LRH, i potencijal koji tvrtka pokazuje i poželjeti kupiti koju dionicu. Na tome temeljim procijenu o rastu cijene. Vi sumnjate u poslovanje LRH i rast prihoda? Sumnjate da imovina vrijedi puno više nego piše u knjigama? Sumnjivo vam je to što dok svi grcaju u problemima oni na računu imaju 100 mil kuna, i posluju bez kredita?
Možda ste i u pravu, to je danas jako neobična situacija.
Kupuju se i prodaju dionice firmi za koje se ne zna ni čije su, ni što imaju, ni koliko su dužne, a svaki dan se o njima raspravlja dali će u stečaj ili neće (DLKV,DIOK,INGR…)

Nemoj misliti na m2!

Daliborp, nisam te kritizirao i možda sam ispustio reći, da je u redu sve što pišeš i da rado čitam tvoje postove. Možda još fali u tim podacima procjena koliko vrijede tužbe malih dioničara, koje bi mogle jednog dana visjeti na pasivnoj strani bilance LRH.


Daliborp, nisam te kritizirao i možda sam ispustio reći, da je u redu sve što pišeš i da rado čitam tvoje postove. Možda još fali u tim podacima procjena koliko vrijede tužbe malih dioničara, koje bi mogle jednog dana visjeti na pasivnoj strani bilance LRH.

kolega, ne znam od kuda takav pesimizam…pa svima je u interesu dobro poslovanje LRH i nama koji nismo tužili i dioničarima u tužbi…kakve veze imaju tužbe sa bilancom LRH…pa nije lrh izuzetak na našoj jadnoj burzi…ispada da samo LRH stoji na mjestu…još se cijena dobro i drži s obzirom na katastrofu kod ostalih dionica…na prste se mogu izbrojiti dionice koje se drže solidno gledajući cijenu dionica…ove špekulativne stečajnuše ne želim tu svrstavati, velik rast, pa još veći pad, čisti debilizam, ljudi će ostat i bez gača

Tužbe dioničara neće se naći na pasivnoj strani bilance LRH. Mogle bi se naći prije na pasivnoj strani “bilance” RH. I Sabor je “priznao” (neodobravenjem godišnjeg izješća) da je HANFA svojim radom oštetila male dioničare. To su eksplicitno naveli kao razlog za neodobravanje GI HANFE. Nekako mi se čini da su time prebacili odgovornost na RH. No nisam pravnik i nebi se štel u to mešat. 🙂

Nemoj misliti na m2!

Pa kakve bi veze imalo na poslovanje LRH da mali dioničari dobiju tužbe…nikakve!!!

Mi smo tužili Opatiju i općine , oni bi bili u obavezi nama otkupiti dionice, a ne LRH….[emo_cool]

malo pozitive[/url]

Uvijek sam govorio da će Opatija i LRH zauzeti svoje mjesto pod turističkim suncem koje joj pripada…

Ovakve vijesti je lijepo ćuti kad stručnjaci kažu za jednu turističku destinaciju….
Vidjeti ćemo kako će se to odvijati i kad uđemo u EU…..[emo_palacg][emo_palacg]

Stručnjaci… Sa njihovog webpagea (“golden apple”):
2012 – Hamamönü( Turkey ) , Alaxandria ( Egypt ) , Kobarov ( Solovenia ) , Cesky Krumlov.
Neznam, ali da neznaju kako se ispravno napiše ime države, da ne kažem, da su pogrešili i u imenu destinacije (možda Kobarid?)…

Svakako pozitivno – nadam se, da nije ovo (samo) rezultat “gdje su nas najbolje ugostili”…

Pozdrav


….
Svakako pozitivno – nadam se, da nije ovo (samo) rezultat "gdje su nas najbolje ugostili"…

Nemoj poklonjenom konju gledat u svaki zub …. Pozitiva!!!!!
[emo_smijeh]

New Report

Close