LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo lijepih vijeti na RTL-u, LRH objavila povečani broj gostiju u odnosu na 2012.

Fino, samo ne znam kako bi to moglo utjecati na moj položaj i položaj ostalih malih dioničara u toj priči.

Mislim da bi male dioničare ipak trebale radovati vijesti o povećanju broja gostiju? Ne umanjujem nepravdu koja je dioničarima poništavanjem obaveze napravljena, ali za veliku većinu dioničara samo porast prihoda i dobiti dugoročno će podići i vrijednost njihovog ulaganja. Iz LRH su najavili da očekuju i do 10% veći broj noćenja u ovoj godini. U 2012 su imali rast prihoda od prodaje od 4,5% uz smanjeni broj noćenja za 1,2%. Rast od 10% noćenja trebao bi donijeti najmanje 20 mil kuna veći prihod pa bi i dobit iz poslovanja trebala probiti 20 mil kuna.
Vjerujem da će konačno doći trenutak kad će se oko LRH prestati spominjati afere nego će se o njoj pričati kako zaslužuje, kao o jednoj od najpotetntnijih turističkih tvrtki u zemlji. Moja projekcija je da će najkasnije sa objavom 3Q cijena dionice biti preko 2500 kuna. Znam da vas većinu ta cijena ne zadovoljava ali do neki dan se za dionicu nudilo manje od 1800 kuna, pa mislim da je rast od 60-70% ipak korak u pravom smjeru.
Zar nema nitko iz Opatije ili LRH ovdje da nam kaže o kakvoj se to akviziciji izvan kvarnera priča? Eto i to bi mogla biti dobra vijest za dioničare. Ako Ostoja preko LRH krene u akvizicije još će Opatija početi tražiti da Sud presuđuje u korist dioničara i da joj ovi koji su je tužili moraju prodati dionice po 6000 kuna 🙂

Nemoj misliti na m2!

@grebza,

tebe bi zadovoljila jedino vijest da smo dobili sud. prema tome moraš se malo strpiti a sve ostale vijesti su ipak dobre … ili bi rađe htio ćuti da je počeo rat u istri recimo …?

Evo da malo ispipamo potražnju za LRH, na prodaju sam stavio 10 kom, neka go do 14:00…

eh da oće neki od involviranih fondića ući unutra sa stotinjak novih komada i malo si podignuti vrijednost portfelja…kaj ih ja trebam učit kak se diže profitabilnost…ccc…

www.lociraj-popust.com

Znaš i sam kako naši fondovi kupuju i prodaju, kupuju na vrhu prodaju na dnu, njima je ovo jeftino za kupiti…oni čekaju da dođe na 4000-5000 i onda će početi sa kupovinom.

Evo i ja im dajem deset komada na 2189, samo 100 kuna skuplje nego jučer….5%…[emo_cool]

a ta ponuda vrijedi do 14:00..

Imao sam jedno pitanje na moje hvalospjeve o LRH. Radi se o pokazatelju P/S koji je kod LRH lošijih 3,15 prema boljih 1,6 Maistre ili Istraturista.
Za manje upućene radi se o omjeru cijene dionice i prihoda po dionici.

No evo zašto se ne može gledati samo jedan parametar. Ako i zanemarimo strukturu prihoda te ostale stvari koje razlikuju ove firme vrlo bitna stvar je omjer duga i kapitala, tj duga i imovine. Maistra ima imovinu od 2 milijarde kuna ali i dug od 1 milijarde. Kapital=imovina-dug. Trenutna cijena dionice od 90 kuna sadrži u sebi pojednostavljeno 180 kuna imovine ali i 90 kuna duga, pa je investitori plaćaju 90 kuna. Kada nebi bilo duga i cijena bi bila 180 kuna pokazatelj P/S bio bi isti kao i kod LRH kod koje po cijeni od 2000 kuna kupujete 3000 kuna imovine i 0 dugova (na računu je više novaca nego ima dugova)

Treba uzeti u obzir da je LRH na početku investicijskog ciklusa koji će rezultirati puno većim prihodom nego je to danas. Velika imovina ovdje je prednost (ako za nju niste nekom dužni pa vas ne košta) bez obzira što onda neki pokazatelji izgledaju “lošije”.

Nemoj misliti na m2!



@grebza
,

tebe bi zadovoljila jedino vijest da smo dobili sud. prema tome moraš se malo strpiti a sve ostale vijesti su ipak dobre … ili bi rađe htio ćuti da je počeo rat u istri recimo …?

Rekao bi, da ste ti i dalibor fulali bitno. Svejedno mi je ide li im dobro, ili im ide loše. Čak bi radije vidio, da su poluprazni i da nemaju previše gostiju, pa da uživam koji dan u jeftinim hotelima.

Moj sud i sve drugo mislim, da niti najmanje ne ovisi o njihovim poslovnim rezultatima, ako misliš drugačije, molim te napiši. Argumentirano.

Onda priča o rastu dobiti mi isto ništa ne donosi, jer dividendu sigurno neću vidjeti, to je priča većinskog vlasnika, koji će tu dobit sigurno iskoristiti tako, da ćemo se mali obrisati pod nosom.

Preuzimanje…, hm ne vjerujem baš, da će to većinski vlasnik prodavati. Zašto bi, posebno ako im ide dobro ? Pa zar to nije udoban biznis koji mu je pao s neba i zar bi to trebao prodavati, da bi onda razmišljao što i kako s lovom od prodaje ?

Dobro, ajde priznajem, malo mi je ugodnije čitati dobre vijesti i dobre priče, makar i tuđe:) Iako se kad se govori o dobrojfirmi i dobrim rezultatima uvijek sjetim ADRISa .

@grebza
Po ovome ne vrijedi ulagati u ni jednu dionicu na ZSE (pa ni šire). Prvi puta čujem da dioničar želi da tvrtki ide loše??
Ako je vaša investicija motivirana jedino tužbom onda ok, to je sasvim druga politika ulaganja od moje, a rekao bi i većine ulagatelja na burzi. No i u toj situaciji može se dogoditi da izgubite spor pa vam preostaje jedino da dionicu prodate na burzi pa nije baš svejedno koliko ista vrijedi.

Dionica je ipak narasla 20-25% od nove godine što meni i nije tako malo, a uvjeren sam da će se rast nastaviti. Target do kraja godine 2500-2800 kuna uz stabilno dugoročno poslovanje. Dionica za igrače na duge staze, ostali neka čitaju predstečajne nagodbe i zarađuju ili gube toliko u jednom danu.

Nemoj misliti na m2!

kaj je ovo kupac na vidiku

da nije hanfa sa onom štopenje cijene sn-a
u pitanju ili je to prošlo svršeno vrijeme

New Report

Close