LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dujmić, iz Novog lista:

Nezadovoljan sam ovim što se događa. Hoteli se ne obnavljaju, to ide sporo. Opatija više ne može čekati, moramo se brzo pozicionirati. U Dubrovnik su ušli veliki brandovi, nama sada treba velika investicija. Mi je nemamo, sadašnji vlasnik nema financijske moći. Ako nastavimo ovim tempom, za 20 godina nećemo ništa napraviti. Sastao sam se s većinskim vlasnikom LRH. Dogovorili smo se da ćemo se češće viđati i međusobno informirati o koracima koji se rade kako se ne bi događalo da se informiramo preko medija. Trenutačno se traži veliki financijski potencijal i dok on ne uđe, nema obnove ni gradnje hotela.”

Iz ukupnog teksta se vidi da su uglavnom prihvatili izmjene urbanisickog plana koji je LRH tražila da bi pokrenuli investicije. Čak su se pomirili s tim da LRH neće sudjelovati u gradnji Kulturnog doma. “Sadašnji vlasnik nema financijske moći” – pa gdje je završilo 160 mil?
Ovo je predizborna retorika, dionice su dobili malo prerano pa ne može više samo na tome graditi izbornu kampanju.

Istina je dakle ono što se prića po Opatiji da se priprema ulazak strateškog partnera. Ostoja mu sigurno neće dozvoliti dokapitalizaciju ispod nominale jer mu nije u interesu razvodniti kapital, nego čak obrnuto. Strateški partner je netko tko će uložiti novac ali će za to tražiti bar 25% firme. Ostoji to odgovara jer zadržava 51%, emitira se cca novih 100.000 dionica i LRH za to dobije 300-400 mil kuna, ali Opatija tada pada 18% a tesko će nagovoriti ostale opcine da ne prodaju svoje dionice tim više što su ispušili velike novce u Credo banci.

Nemoj misliti na m2!

bude država refundirala troškove



da, i da ne zaboravim, radi se o samo dvadesetak dionica. Da ih je dvjesto ili dvije tisuće, manje bi me boljelo ovo sve skupa.

po tvojem izračunu za 100 dionica platio bi svako ročište ~100 k Kn (5 x 18.375,00), što mislim da baš nije realna brojka.
[/quote]

Sad ja ne znam kako si došao do toga ( 5* 18.375,00 ), ja sam naveo sve troškove za svih 5 tuženih stranaka

….Istina je dakle ono što se prića po Opatiji da se priprema ulazak strateškog partnera. Ostoja mu sigurno neće dozvoliti dokapitalizaciju ispod nominale jer mu nije u interesu razvodniti kapital, nego čak obrnuto…

Evo nije ni cudo da je situacija na trzistu kapitala takva kakva je. Kako bi to bilo moguce dokapitalizirati tvrtku i tko je Ostoja tu da dozvoli ili ne dozvoli takve dokapitalizacije. Kad jednom shvatite da u Hrvatskoj postoji samo jedan “Bog”,a ne deseci manjih Bogova kojima se svakodnevno klanjate i kad to donesete u kontekst sekularne drzave znati cete da je u ovome jedini “Bog” zakon,a nikakvi Ostoje,Dujmici i slicne kreature sto ih je iznjedrila privatizacija u Rvata.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ostoja ipak drži neke poluge. Koliko znam izmjenio je statut i NO može odobriti dokapitalizaciju do 50% temeljnog kapitala i to sa pravom isključenja. Budući da u potpunosti kontrolira NO nije mu neki problem da investitora kojeg traži uvede u LRH na taj način. Ali budući da mu je u interesu prikupiti kapital, a ne osvajati vlasništvo, a zna dobro koliko LRH stvarno vrijedi pa to može potencijalnom investitoru i prezentirati za očekivati je da će dokapitalizacija ići po dosta većoj cijeni. Što se tiće zakona tu je on zajedno sa Doličkim vrlo spretan i siguran sam da može pronaći model da sve provede baš onako kako njemu najbolje odgovara. No u ovoj situaciji za male dioničare dokapitalizacija po 3200 i više kuna ionako nebi bila tako interesantna, pa ne kupuju evo ni po 1800-1900 kuna pa ne znam zašto bi onda dali više. Mali dioničari bi dokapitalizacijom samo dobili (u odnosu na sadašnju poziciju) jer netko u njihovu tvrtku ulaže po skoro 2x većoj cijeni od tržišne, ali Opatiji se to nebi dopalo jer njima nije bitna cijena nego kontrolni paket. Možda jedino ako i oni imaju čime trgovati pa da unesu neko zemljište ili onu garažu i da time ostanu u igri.
Interesantno kako se zapravo na LRH ništa ne događa a ostatak turističkog sektora je u fokusu. Svako malo neko preuzimanje, koncentracija vlasništva, ulazak institucinalaca. Cijena je više nego ok za dugoročne ulagaće.

Nemoj misliti na m2!

Ja bih prije rekao da dokapitalizacije neće biti, s obzirom na malu zaduženost tvrtke. Po meni je vjerojatnije je da će se u investicije ići temeljem kredita.
Dokapitalizacija dolazio samo kao opcija za izbijanje kontrolnog paketa opatije i ostalih JLS.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Mogu se složiti, čak šta više uprava je tako nešto jasno i najavila. 50% ulaganja do 2015 od 500 mil kuna se planira pokriti zaduživanjem, a ostatak iz vlastitih sredstava. Tek ako bi lokalna uprava pristala na neke ozbiljne zahvate u urbanističkim planovima onda bi se ulaganja mogla povečati i na blizu 1 milijardu kuna. Prema onom što se čuje jedino grad Opatija malo gnjavi oko UPU-a ali i oni su osvojili večinu zahtijeva iz LRH. Dujmić bi rezao vrpce a do jučer su ucjenjivali LRH sa papirologijom i stopirali investicije. LRH na računu ima spreman novac za ulaganje u hotel Zagreb koji je izvan funkcije ali Dujmić nije želio promjeniti plan i tražio je da se gradi kongresni centar iako je LRH provela studiju koja je pokazala da to nije isplativo.
Dujmić gura i nameće svoju viziju turizma u Opatiji no izgleda da ipak malo omekšava stavove. Ne kažem da treba u potpunosti podilaziti Ostoji ali Opatija je u proteklim godinama definitivno nazadovala što je očiti rezultat krivih političkih vizija kako treba izgledati turizam u Opatiji. Sada bi to trebalo konačno prepustiti struci koja je napravila studije i dala prijedloge, a Dujmićev je posao da olakša investiranje i poslovanje kako za LRH tako i za ostale. No teško je našim vrlim političarima (moš’ si mislit velika funkcija – gradonačelnik) izbiti iz glave da oni nisu vlast nego trebaju biti sluge svojim građanima i tvrtkama od kojih žive.

Nemoj misliti na m2!

nek darko napokon da 3200 pa mu bude oređen ljudi izašao vanka

ovo sa dokap. pada u vodu vrana varani oči nekopa

jedino nas sud i zakon može spasiti a tu ih čekamo

meni je jedino žao malih mislim (>50kom)

ma nemre se ovdje nitko upetljati od institucionalaca kada nemre kupiti dionica za 20k EUR bez da digne cijenu 30% :)))

ovdje će se netko kad-tad uključiti za kompletno preuzimanje – a tada će cijena biti deeeeeeeeebelo iznad 3.200, imho čak bliže 10.000 nego 3.200

www.lociraj-popust.com

100 kom do dvije tisuće i evo ti dobar ulaz malo ih je ispod 2000

osim (vrane) svaka čast mislim da i dalje možeš tužit (zarada*5) i gdje su

investitori (jadna 101 na kupnji)

oh budem promijenio nalog

dobio odgovor na tužbu što smo tužili hanfu na upravnom što nismo stranka u postupku

potpisao sam pierre matek
ukratko osporava osnovanost tužb. zahtijeva

a glavni argument je da je uprav.sud u potpunosti prihvatio
tumačenje min. financija

ja sam pjesnik a ne pravnik pa neka netko nekaj veli

samo ne moj vrane on je isto umjetnik (u duši ko i sam)

New Report

Close