LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A šta da kažem, ja sam bio na rubu bil bi il ne bil bi, pa sam si mislio pa ipak nisam sam u tome, ne može valjda ovo biti totalna banana država… ali eto ipak može.


Na ovom forumu neki su upozoravali da bi se to moglo dogoditi!!!
Pozdrav

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Na ovom forumu neki su upozoravali da bi se to moglo dogoditi!!!
Pozdrav

Kod naših sudova sve je moguće samo je pitanje do kada ta sila može jer ne može dovijeka. I to je sve. A ako nemate nadu i tražite svoja prava kada ste 100% u pravu onda ste potpuno nepotrebni u ovakvom svijetu.
Ali molio bih vas sve da se zapitate jedno. Da li ste ikada ista učinili da to promijenite? Sa stavom koji mnogi od vas imaju-niste jer se držite načela dok me ne diraju nije moj problem.
Za kraj bi citirao jednu rečenicu iz neke knjige (ne znam točno od kuda je):
Dok su zatvarali komuniste, nije me bilo briga jer ne diraju mene. Dok su zatvarali Židove opet me nije bilo briga. Kada su došli PO MENE, nije više bilo nikoga da zatražim pomoć.

To ti je pjesma koju je napisao svecenik Martin Niemoller koja govori o sutnji njemackih intelektualaca nakon dolaska nacista na vlast i pocetka cistki.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

“Kad sam krenuo u sve ovo svi s kojima sam se konzultirao (i pravnici!!!) rekli su da je nemoguće da VUS obori rješenje Hanfe.”

I ja imam ista iskustva. Međutim mene kopka nešto drugo, već se pisalo o tome. Naime obveza za preuzimanje nije nastala po rješenju Hanfe, nego po sili zakona ZPDD-a, dakle što nama u konačnici predstavlja rješenje Hanfe, odn. odluka VUS-a o neispravnosti istog. Meni kao laiku u tim pravnim zavrzlamama, čini mi se da to ustvari nema nikakve veze s nama, (odn. ne bi trebalo biti). ZPDD je još uvijek isti, po kojem smo u stvari i tužili partizane iz Opatije, šta ne?


"Kad sam krenuo u sve ovo svi s kojima sam se konzultirao (i pravnici!!!) rekli su da je nemoguće da VUS obori rješenje Hanfe."

I ja imam ista iskustva. Međutim mene kopka nešto drugo, već se pisalo o tome. Naime obveza za preuzimanje nije nastala po rješenju Hanfe, nego po sili zakona ZPDD-a, dakle što nama u konačnici predstavlja rješenje Hanfe, odn. odluka VUS-a o neispravnosti istog. Meni kao laiku u tim pravnim zavrzlamama, čini mi se da to ustvari nema nikakve veze s nama, (odn. ne bi trebalo biti). ZPDD je još uvijek isti, po kojem smo u stvari i tužili partizane iz Opatije, šta ne?

Ja isto tako mislim. No očito je politički pritisak da se donese presuda u korist opatije, a sada je to puno lakše. Prilično sam siguran da se slučajno radi o nekoj “običnoj” parnici između recimo mene, i recimo dražena, da bi se vrlo lako došlo do presude koja se temelji na zakonu, bez obzira na rješenje hanfe…Zato sam neki dan i pitao ako je donesena neka nova presuda u razdoblju od kad je poništeno rješenje hanfe…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


"Kad sam krenuo u sve ovo svi s kojima sam se konzultirao (i pravnici!!!) rekli su da je nemoguće da VUS obori rješenje Hanfe."

I ja imam ista iskustva. Međutim mene kopka nešto drugo, već se pisalo o tome. Naime obveza za preuzimanje nije nastala po rješenju Hanfe, nego po sili zakona ZPDD-a, dakle što nama u konačnici predstavlja rješenje Hanfe, odn. odluka VUS-a o neispravnosti istog. Meni kao laiku u tim pravnim zavrzlamama, čini mi se da to ustvari nema nikakve veze s nama, (odn. ne bi trebalo biti). ZPDD je još uvijek isti, po kojem smo u stvari i tužili partizane iz Opatije, šta ne?

To ti je otprilike ovako. Cura ti je trudna. To znas i ti i cura ali dok ti to ne potvrdi ginekolog nije sluzbeno jer tko si ti da znas da je ona trudna. Hanfa ti je otprilike ginekolog u ovom slucaju. Svi ovi ostali (US, TS, VTS) su izgleda kvalificiraniji od ginekologa u svezi trudnoce tvoje cure jer pobijaju ginekologa mada sad vec i cjelo selo zna da ti je cura trudna.

Nije bolest sve što boli

stiglo izvješće na ZSE
dobit povećana u odnosu na prošlu godinu na 33 mil kn (u tri mjeseca 48 mil), obveze i dalje u blagom padu, novac na računu 71 mil kn…sve u svemu solidno
http://www.zse.hr/default.aspx?id=36774

neto plaće smanjili za 5,5 mln, što je dobro

porezi i doprinosi na plaće porasli za 4,5 mln? kako? ako može neko pojašnjenje? vjerovatno nisu prije plaćali doprinose, pa ih je slafko malo stisnuo sa ovim novim mjerama

www.lociraj-popust.com

izvještaj odličan imho

iz cash pozicije mogu platiti gotovo sve postojeće obveze!

prema bankama dugovanja nema!

sad mi je još jasnije kakvu ljepoticu imamo!

www.lociraj-popust.com


A šta da kažem, ja sam bio na rubu bil bi il ne bil bi, pa sam si mislio pa ipak nisam sam u tome, ne može valjda ovo biti totalna banana država… ali eto ipak može.


Na ovom forumu neki su upozoravali da bi se to moglo dogoditi!!!
Pozdrav

[/quote]

Istina je, vi ste forumski prijatelju dosta o tome pisao i izgleda, da se razumijete. Ja imam danas ročište, ne znam još rezultat jer nisam išao na sud a nije ni moj odvjetnik. Po riječima odvjetnika od prije par dana gotovo je nemoguće, da bi sud danas odlučio u moju korist.

Ali recite mi molim vas, ako je zakon jasan i ako je Opatija sa kompićima stekla 25%+1 dionicu i to javno i dokumentirano čak i priznala, kakav bi trebao biti rezultat ?

Nisam dosad poduzimao ništa posebno po tom pitanju, osim što sam uložio tužbu i stvorio si troškove. Jednostavno imam odpor do toga da pišem okolo ljudima i institucijama o tome kakve nevaljale stvari se događaju u mojoj državi. Mogao bi se i praviti slovenac, budući da sam i slovenski državljan i pisati okolo, pa mi nekako ne krene.

Zamislite, mene je sram , a nije sram ove ljude, koji nam te nemoguće situacije i stvaraju. Danas čitam, u Bundestagu je prava hajka protiv ulaska Hrvatske EU i pitam se nije li i to cilj hrvatske politike ?


neto plaće smanjili za 5,5 mln, što je dobro

porezi i doprinosi na plaće porasli za 4,5 mln? kako? ako može neko pojašnjenje? vjerovatno nisu prije plaćali doprinose, pa ih je slafko malo stisnuo sa ovim novim mjerama

Plaćali su doprinose no radi se vjerovatno o otpremninama i dokupu staža. Kod tih transakcija je omjer poreza i doprinosa prema neto plaća puno veći. U tekućem tromjesečju koje zapravo pokriva sezonu troškovi osoblja su manji skoro 20%!! Nisu još koliko vidim ukinuli rezervacije s te osnove tako da tu još čeka nekih 6 mil kuna dobiti i očito je da će se ti troškovi još smanjiti. To će najveći efekt imati u periodima izvan sezone koji za sada još uvijek prave gubitak i to će se sad promijeniti.
Procjenjujem da će prihod na razini godine biti za do 2-3% postotaka veći, ali bi troškovi mogli biti i do 5% manji.
Procjena rezultata na bazi godine je dobit iz poslovanja prije amortizacije od oko 50-55 mil tj 20-30% veća nego za 2011. a dobit negdje do 15 mil. Book bi se trebao približiti 3000 kuna, sa tendencijom još boljih rezultata u 2013.

Nemoj misliti na m2!



neto plaće smanjili za 5,5 mln, što je dobro

porezi i doprinosi na plaće porasli za 4,5 mln? kako? ako može neko pojašnjenje? vjerovatno nisu prije plaćali doprinose, pa ih je slafko malo stisnuo sa ovim novim mjerama

Plaćali su doprinose no radi se vjerovatno o otpremninama i dokupu staža. Kod tih transakcija je omjer poreza i doprinosa prema neto plaća puno veći. U tekućem tromjesečju koje zapravo pokriva sezonu troškovi osoblja su manji skoro 20%!! Nisu još koliko vidim ukinuli rezervacije s te osnove tako da tu još čeka nekih 6 mil kuna dobiti i očito je da će se ti troškovi još smanjiti. To će najveći efekt imati u periodima izvan sezone koji za sada još uvijek prave gubitak i to će se sad promijeniti.
Procjenjujem da će prihod na razini godine biti za do 2-3% postotaka veći, ali bi troškovi mogli biti i do 5% manji.
Procjena rezultata na bazi godine je dobit iz poslovanja prije amortizacije od oko 50-55 mil tj 20-30% veća nego za 2011. a dobit negdje do 15 mil. Book bi se trebao približiti 3000 kuna, sa tendencijom još boljih rezultata u 2013.

[/quote]
vezano za veće poreze i doprinose na plaće: nemojte zaboraviti da su zaposliti (uglavnom pokupili iz drugih HTP) popriličan broj novih managera sa vjerovatno ne malim plaćama… a isti (vanjski te tzv. emotivno ne vezani na Opatiju i Liburniju…) dovezeni su da očiste firmu od tzv. starog kadra… te starog načina vođenja (običaja i navika) poduzeća… a sve u cilju efikasnijeg te razvojnog poslovanja firme… ako smijem osobno primjetiti firma je do prije ulaska SNHO… poslovala na tzv. socijalnoj osnovi… što noramlno bivšem lokalnom rukovodstvu te lokalnim zaposlenicima ne treba uzeti za zlo, dapače … no, željeni profit… u pravilu uvijek mijenju stare navike i običaje… naravno u svoju korist…

New Report

Close