LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sada će i HANFA reći da je bila u zabludi …
[emo_smijeh]

U ovoj drzavi ce neki kad tad za te svoje zablude, neznanje, nekompetentnost pocet zavrsavat u przunu. Pa kad priprijeti robija vidit ces kako ce bit da nije bilo zablude nego pritisaka. A gledajuci ove papke koji su umjesani u sve ove posljednje afere vidim da bi odrukali rodjenu mater da ne idu na robiju.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Sporio se ti s jednim ili sa pet, treba biti realan, dok je Linić na vlasti i dok to ne ode na strazbur i vrati se nazad, nebu niš od toga.

Dok sam bio realist (kako ti kažeš pesimist) nisam gubio novce već sam ih zarađivao, kad sam postao optimist (ti bi rekao realist) počeo sam opako nizati gubitke. Vrijeme je da ponovno postanem realist (pesimist) jer znam u kakvoj državi živimo. Na vlasti su ljudi koji su bili i za komunizma na vlasti ili njihova djeca, isto je tako i na sudovima, a mentalitet se nije promjenio. Kud Linić i kompanija okom, tu ovi skokom.

Zašto misliš da bi Linić dozvolio da se ovršiš na Novoj Liburniji d.o.o.? Morala bi prodati dio dionica i više ne bi imala kontrolni paket a stvorena je samo s tom svrhom… Onda je daleko lakše bilo ovršiti općine pa bi država iskeširala lovu i bilo bi vuk sit a ovce na broju. Ne planiraju ti oni dati ni koliko je crnog pod noktom, a zakon je “na njihovoj strani”.


A da Vas nekolicina malo potegnete te svoje odvjetnike za usi ali doslovno. Konkretno ja sam znao sa svojim odvjetnicima imat i razgovore telefonom po glavini u nekim situacijama mada je to ipak malo preextremno za neciji … i bila na ulici u roku keks,sreca tvoja sto ti je poslodavac retardirana drzava pa te nitko ne goni za stetu koju si napravila i jos uvijek radis) i rjesenja HANFE,a nakon svega toga slijedu Strazbur.E pa sad tko god misli da je ovo gotovo neka misli to je njegovo pravo,a za mene ovo jos nije ni pocelo.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@zeko,
zato mi zagorci imamo neki poremećeni osijećaj da se na pravici slastimo.
Kada bude bude …

je… ima ona, ko preživi pričat će 😉



@zeko
,
zato mi zagorci imamo neki poremećeni osijećaj da se na pravici slastimo.
Kada bude bude …

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@zeko
Ma ja nikoga ne nagovaram ni da se sudi ni ne sudi. Svatko ce za sebe sam odlucit. Ja znam sto cu ja. Ali da bi volio da se svi zajedno ovima krvi napijemo volio bi. Obicno se dignem ujutro rano sa onim malim fibrama znas ono tipa 37 sa jedan ili dva i tada najvise volim osjetit miris krvi.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Što vi mislite, kako će ova priča dalje ići? Ako sud sada počme presuđivati u korist Opatije, i mi izgubimo parnice, kako će se stvari dalje razuvijati kad se usvoji neka od ustavnih tužbi? Onda treba ponovo pokrenuti postupak ili što? (A navodno da je 6 mjesec ove godine bio rok za pokretanje tužbi zbog zastare…) Što se tada događa sa našim troškovima koji će nastati ako sad izgubimo spor na trgovačkom sudu? Možemo li tražiti naknadu troškova za taj dio? Ili sad mi trebamo tražiti od suda da obustavi postupak dok ustavni sud ne odluči?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Nisam zlurad čovjek ali i ja bi to volio, samo bojim se da je u ovom trenutku to daleko od hrvatske realnosti.



@zeko

Ja znam sto cu ja. Ali da bi volio da se svi zajedno ovima krvi napijemo volio bi.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Pa evo kako se čini da trenutno ide. Oni koji su u sporovima prije no što se išta dalje dogodi će ili izgubiti sporove ili ostati zakopani u njima. Uglavnom u teškim financijskim gubitcima na konto troškova koje će morati podmiriti. Potom će doći pravorijek ustavnog suda (možda za godinu dana jer mi nismo Mesić pa ovo nije top prioritet 🙂 ) koji ako bude negativan otvara put za Strazbur. Uglavnom nakon Strazbura ili pozitivnog pravorijeka ustavnog suda, predmet se bojim se vraća na početak. E sada znači li to ponovno hanfi ili na trgovački sud? Tko zna… uglavnom opet daljnji troškovi sudovanja i sve se bojim da to može potrajati sljedećih barem 5 godina, a možda i više.
Nisam pravnik ali po informacijama i s kozultacijama sve navodi da će ovako dalje ići.
Nama malim dioničarima ostaje da se molimo svevišnjem, i to nam je najbolja nada, da Ostoja nađe pristojnog kupca (neki dobar hotelski lanac) koji će dati dobru ponudu i onda nećemo previše izgubiti.
Sve ovo ostalo izgleda kao broba sa vjetrenjačama.
(ps. ne nagovaram nikog na tužbu ili odustajanje od iste)


Što vi mislite, kako će ova priča dalje ići? Ako sud sada počme presuđivati u korist Opatije, i mi izgubimo parnice, kako će se stvari dalje razuvijati kad se usvoji neka od ustavnih tužbi? Onda treba ponovo pokrenuti postupak ili što? (A navodno da je 6 mjesec ove godine bio rok za pokretanje tužbi zbog zastare…) Što se tada događa sa našim troškovima koji će nastati ako sad izgubimo spor na trgovačkom sudu? Možemo li tražiti naknadu troškova za taj dio? Ili sad mi trebamo tražiti od suda da obustavi postupak dok ustavni sud ne odluči?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Imam informaciju da bi to u najgorem slučaju moglo potrajati cca 15-18 godina (tu računam dok lovica ne lene na račun, dakle i vrijeme ovrhe).
Najbolji ishod je za 5 godina od sada ako se sve posloži.

To su brojevi koje ja znam pa neka me netko ispravi ako griješim. Ali ja sam odlućio ići do kraja pa što bude.

Ako se i izgubi na TS-u. Napiše žalba na VTS a u međuvremenu dođe s Ustavnog poništenje, nema obveze plaćanja jer je stvar vraćena na početak. Taj timing je više nego realan jer tužba na VTS-u se rješava cca 2 godine.

Ali tada smo u mnogo boljoj situaciji jer sud mora uzeti u obzir i naše argumente, prema kojima su već neki dobili presude.


Pa evo kako se čini da trenutno ide. Oni koji su u sporovima prije no što se išta dalje dogodi će ili izgubiti sporove ili ostati zakopani u njima. Uglavnom u teškim financijskim gubitcima na konto troškova koje će morati podmiriti. Potom će doći pravorijek ustavnog suda (možda za godinu dana jer mi nismo Mesić pa ovo nije top prioritet 🙂 ) koji ako bude negativan otvara put za Strazbur. Uglavnom nakon Strazbura ili pozitivnog pravorijeka ustavnog suda, predmet se bojim se vraća na početak. E sada znači li to ponovno hanfi ili na trgovački sud? Tko zna… uglavnom opet daljnji troškovi sudovanja i sve se bojim da to može potrajati sljedećih barem 5 godina, a možda i više.
Nisam pravnik ali po informacijama i s kozultacijama sve navodi da će ovako dalje ići.
Nama malim dioničarima ostaje da se molimo svevišnjem, i to nam je najbolja nada, da Ostoja nađe pristojnog kupca (neki dobar hotelski lanac) koji će dati dobru ponudu i onda nećemo previše izgubiti.
Sve ovo ostalo izgleda kao broba sa vjetrenjačama.
(ps. ne nagovaram nikog na tužbu ili odustajanje od iste)


Što vi mislite, kako će ova priča dalje ići? Ako sud sada počme presuđivati u korist Opatije, i mi izgubimo parnice, kako će se stvari dalje razuvijati kad se usvoji neka od ustavnih tužbi? Onda treba ponovo pokrenuti postupak ili što? (A navodno da je 6 mjesec ove godine bio rok za pokretanje tužbi zbog zastare…) Što se tada događa sa našim troškovima koji će nastati ako sad izgubimo spor na trgovačkom sudu? Možemo li tražiti naknadu troškova za taj dio? Ili sad mi trebamo tražiti od suda da obustavi postupak dok ustavni sud ne odluči?

[/quote]kolega zeko ima pravo ili strsb. ili ostoja od

slavka i ekipe para nema ustvari bitno je da se svi mi družimo


kolega zeko ima pravo ili strsb. ili ostoja od
slavka i ekipe para nema ustvari bitno je da se svi mi družimo

Znaš kako vele pri nami:
Ne bu ni Slavek navek!

New Report

Close