LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na žalost iskustva se kreću prema lošima. S obzirom na odluku da su Opatija i općine svaka naosob zastupane po zasebnom odvjetničkom timu u igri je do 5 odvjetničkih timova za koje mi koji smo utužili moramo plaćati troškove koji recimo u mom slučaju iznose oko 5500,00 kn po timu po jednoj radnji, što znači svaka radnja me može koštati do 27500,00 Kn ukoliko izgubim parnicu, što je lako vjerojatno s obzirom na dosadašnja iskustva. Radnji po parnici (što ročišta, što što prigovora) može biti i više od 10!!! I to je ono što oni trenutno rade, jednostavno nas uništavaju troškovima, a s obzirom da je politika utjecala da VUS odluči što je odlučio a HANFA se povuče, teško da će trgovački sud donieti odluku u našu korist. Žao mi je kolega koji su dublje u slučajevima jer će njihovi troškovi biti ogromni… Naravno poduzimaju se pravne akcije da se to spriječi, ali do sada se pokazalo da mi mali dioničari svaki put izvučemo deblji kraj.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@zeko,

koliko ti to imas dionica?

Pa ti si pun ko’ brod!

I kojih je to 5 timova kada su 3 općine?



Čekaj kako su uspijeli nabiti toliko troškova? Kolika ti je vrijednost spora.nebili trosak trebao biti samo sudska pristojba+ njihov trosak odgovroa na tuzbu?

Imam 65 dionica… Uzeli su tri odvjetnička tima, pa pretpostavljam da sve množe sa 3… 🙂
[/quote]

Ja imam još manje, 19. Bio sam izgleda dovoljno blesav, da idem u tužbu. Ali radilo se o principu o kojem je tu gore netko lijepo napisao. Da imam tužbu za 500 milja bilo bi mi lakše nego za ovih mojih jadnih 100.000 . Ročište imam kroz par dana i izgubit ću ga, naravno.

Dosad su me odvjetnik i taksa koštali 4.500,00 kuna. Tužili smo svih 5 općina i kako su se ovi dosjetili, da se tu može dobro zaraditi angažirali su svaki svog odvjetnika. Tako ću morati platiti njihove troškove koji iznose najmanje 5*2.500,00 kuna, znači najmanje 12.500,00 kuna.

Ti pišeš o 3 tima, meni je odvjetnik rekao, da ih je 5.

Jasno, to je za odvjetnike win-win situacija, pa su im jarani u općinama složili posliće. Pa nisu ludi, da svih 5 uzmu jednu odvjetničku ekipu, ane ?




Čekaj kako su uspijeli nabiti toliko troškova? Kolika ti je vrijednost spora.nebili trosak trebao biti samo sudska pristojba+ njihov trosak odgovroa na tuzbu?

Imam 65 dionica… Uzeli su tri odvjetnička tima, pa pretpostavljam da sve množe sa 3… 🙂
[/quote]
Ja imam još manje, 19. Bio sam izgleda dovoljno blesav, da idem u tužbu. Ali radilo se o principu o kojem je tu gore netko lijepo napisao. Da imam tužbu za 500 milja bilo bi mi lakše nego za ovih mojih jadnih 100.000 . Ročište imam kroz par dana i izgubit ću ga, naravno.

Dosad su me odvjetnik i taksa koštali 4.500,00 kuna. Tužili smo svih 5 općina i kako su se ovi dosjetili, da se tu može dobro zaraditi angažirali su svaki svog odvjetnika. Tako ću morati platiti njihove troškove koji iznose najmanje 5*2.500,00 kuna, znači najmanje 12.500,00 kuna.

Ti pišeš o 3 tima, meni je odvjetnik rekao, da ih je 5.

Jasno, to je za odvjetnike win-win situacija, pa su im jarani u općinama složili posliće. Pa nisu ludi, da svih 5 uzmu jednu odvjetničku ekipu, ane ?
[/quote]
Žao mi je svih nas koji smo vjerovali u pravnu bitku.
Ali ja (pored Frankiea,vjerujem Dražena i još nekih) nećemo pustiti pa što košta da košta. Kada dobijemo obećajem svima poziv na večeru …

A da Vas nekolicina malo potegnete te svoje odvjetnike za usi ali doslovno. Konkretno ja sam znao sa svojim odvjetnicima imat i razgovore telefonom po glavini u nekim situacijama mada je to ipak malo preextremno za neciji ukus.Znaci ovako ti vasi odvjetnici su utuzili sve zivo i mrtvo za primjer forumas grebza 19 dionica znaci imas sad vrijednost spora od preko 100 kila kuna i 5 tuzenika( Opatiju,Lovran,Moscenicku Dragu,Matulje i Novu Liburniju) znaci imate 5 odgovora na tuzbu koji po ovoj vrijednosti spora kostaju 5x 2500 kuna plus PDV sto znaci 15625 kuna odvjetnickih troskova suprotne strane. Ok ajmo dalje,zasto izac iz ovoga kad jednostavno ovaj trosak sad morate platit ovako i onako. Znaci ja bi sada razmisljao na nacin da trebam minimalizirat stetu i plan bi mi bio slijedeci: povuci tuzbu u odnosu na 4 tuzenika tim vise sto kako kazete nije bilo ni jedne rasprave i nije se uslo u raspravljanje o glavnoj stvari pa mogu povuci tuzbu prema ovima bez ikakvih posljedica.OStajem u tuzbi prema samo jednom tuzeniku i samim tim troskovi suprotne strane ce biti samo 2500 kuna plus PDV.Znaci svi ovi koji su tuzili sve obveznike ponude su i dalje u dosta povoljnijem polozaju od konkretno mene i onih koji su tuzili jednog obveznika(jer oni solidarno odgovaraju) ali isli s punom vrijednoscu spora sto nikako vise ne mogu mjenjati.
Sad budite samo dovoljno pametni i koordinirani medju sobom i odvjetnicima da se dogovorite da netko ostavi samo tuzenika Novu Liburniju,netko Matulje,netko Moscenicku Dragu i slicno kako bi se kasnije imali od cega naplatit.Najbolje po meni ic prema Novoj Liburniji jer oni imaju tih 25%+1 dionicu tako da je to najsigurnija naplata.
Nadalje tko kaze da je ovo gotovo.Ma nije ovo ni pocelo pa svi ovi pesimisti koji misle da je gotovo se grdno varaju.Temeljem cega su prije mislili da je ovo ziherica i da se ne moze izgubit.Ipak je ovo sud i to rvacki neovisni sazdan od najkvalitetnijeg kadra gdje nikad ne znas sto ocekivat.Ovo moze zavrsit pogubno i za nas ali i za njih.Jasno nikoga ne nagovaram ili odgovaram da ostane ili povuce tuzbu u cijelosti.To je ipak individualna odluka ili procjena. Ja znam sto cu ja.Hebiga nikad nisam volio biti gubitnik i ne odustajem do kraja.Da li je to pametno ili ne vrijeme ce pokazati.Nadalje ako gledate rjesenja HANFE za BELJE u tocki 3. HANFA izricito konstatira da dionicari u tuzbama ne trebaju odluku regulatornog tijela(HANFE), vec da samo mogu tuziti obveznika ponude nadleznim institucijama(Trgovackim sudovima) bez odluke nadleznog tijela ( Hanfe ).
Sada to imamo i napismeno.
Nadalje previse je toga sad u djiru od nasih ustavnih i upravnih sporova koji su pokrenuti temeljem suludih presuda VUSa(Dubravka naljepsa hvala,da radis za mene dobila bi nogu u prkno i bila na ulici u roku keks,sreca tvoja sto ti je poslodavac retardirana drzava pa te nitko ne goni za stetu koju si napravila i jos uvijek radis) i rjesenja HANFE,a nakon svega toga slijedu Strazbur.E pa sad tko god misli da je ovo gotovo neka misli to je njegovo pravo,a za mene ovo jos nije ni pocelo.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Da li je netko imao ročište od kad je poništeno rješenje HANFAe?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


A da Vas nekolicina malo potegnete te svoje odvjetnike za usi ali doslovno. Konkretno ja sam znao sa svojim odvjetnicima imat i razgovore telefonom po glavini u nekim situacijama mada je to ipak malo preextremno za neciji ukus.Znaci ovako ti vasi odvjetnici su utuzili sve zivo i mrtvo za primjer forumas grebza 19 dionica znaci imas sad vrijednost spora od preko 100 kila kuna i 5 tuzenika( Opatiju,Lovran,Moscenicku Dragu,Matulje i Novu Liburniju) znaci imate 5 odgovora na tuzbu koji po ovoj vrijednosti spora kostaju 5x 2500 kuna plus PDV sto znaci 15625 kuna odvjetnickih troskova suprotne strane. Ok ajmo dalje,zasto izac iz ovoga kad jednostavno ovaj trosak sad morate platit ovako i onako. Znaci ja bi sada razmisljao na nacin da trebam minimalizirat stetu i plan bi mi bio slijedeci: povuci tuzbu u odnosu na 4 tuzenika tim vise sto kako kazete nije bilo ni jedne rasprave i nije se uslo u raspravljanje o glavnoj stvari pa mogu povuci tuzbu prema ovima bez ikakvih posljedica.OStajem u tuzbi prema samo jednom tuzeniku i samim tim troskovi suprotne strane ce biti samo 2500 kuna plus PDV.Znaci svi ovi koji su tuzili sve obveznike ponude su i dalje u dosta povoljnijem polozaju od konkretno mene i onih koji su tuzili jednog obveznika(jer oni solidarno odgovaraju) ali isli s punom vrijednoscu spora sto nikako vise ne mogu mjenjati.
Sad budite samo dovoljno pametni i koordinirani medju sobom i odvjetnicima da se dogovorite da netko ostavi samo tuzenika Novu Liburniju,netko Matulje,netko Moscenicku Dragu i slicno kako bi se kasnije imali od cega naplatit.Najbolje po meni ic prema Novoj Liburniji jer oni imaju tih 25%+1 dionicu tako da je to najsigurnija naplata.
Nadalje tko kaze da je ovo gotovo.Ma nije ovo ni pocelo pa svi ovi pesimisti koji misle da je gotovo se grdno varaju.Temeljem cega su prije mislili da je ovo ziherica i da se ne moze izgubit.Ipak je ovo sud i to rvacki neovisni sazdan od najkvalitetnijeg kadra gdje nikad ne znas sto ocekivat.Ovo moze zavrsit pogubno i za nas ali i za njih.Jasno nikoga ne nagovaram ili odgovaram da ostane ili povuce tuzbu u cijelosti.To je ipak individualna odluka ili procjena. Ja znam sto cu ja.Hebiga nikad nisam volio biti gubitnik i ne odustajem do kraja.Da li je to pametno ili ne vrijeme ce pokazati.Nadalje ako gledate rjesenja HANFE za BELJE u tocki 3. HANFA izricito konstatira da dionicari u tuzbama ne trebaju odluku regulatornog tijela(HANFE), vec da samo mogu tuziti obveznika ponude nadleznim institucijama(Trgovackim sudovima) bez odluke nadleznog tijela ( Hanfe ).
Sada to imamo i napismeno.
Nadalje previse je toga sad u djiru od nasih ustavnih i upravnih sporova koji su pokrenuti temeljem suludih presuda VUSa(Dubravka naljepsa hvala,da radis za mene dobila bi nogu u prkno i bila na ulici u roku keks,sreca tvoja sto ti je poslodavac retardirana drzava pa te nitko ne goni za stetu koju si napravila i jos uvijek radis) i rjesenja HANFE,a nakon svega toga slijedu Strazbur.E pa sad tko god misli da je ovo gotovo neka misli to je njegovo pravo,a za mene ovo jos nije ni pocelo.

Imam pitanje vezano uz tužbu protiv samo jedne stranke, umjesto tužbe protiv svih 5. Ako tužim npr. samo Novu liburniju, da li njima mogu, po dobivenoj tužbi, prodati sve moje dionice? Ili samo jednu petinu mojih dionica? Taj dio mi baš nije jasan…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Po mojim saznanjima kroz ovu sedmicu ce biti dva rocista.Dovoljno je tuzit jednoga jer ovi svi zajednicki djeluju pa je obveza solidarna.Ovo sto sam gore napisao je djelomicno tocno,ali nadam se da ste shvatili poantu pa samo da se nadopunim i preciziram. Tehnicko je pitanje kako istisnuti neke tuzenike iz tuzbe ako se vec uslo u raspravljanje o glavnoj stvari(a odgovor na tuzbu bi vec bio raspravljanje o glavnoj stvari) jer tuzenici mogu prigovarat povlacenju tuzbe u tom slucaju. Da li pokusat sa povlacenjem ili se odreci tubenog zahtjeva u odnosu na te tuzenike razgovarajte sa Vasim odvjetnicima i ne pustajte da ovo ide predaleko. Minimalizirajte si troskove na bilo koji nacin.Sad je tehnicko pitanje da li ici prvo na clanak 193. ZPP-a ili sigurnije odmah na clanak 331. a ZPP-a odricanja od tuzbenog zahtjeva u odnosu na neka tuzenike jer kod ovog clanka nije potreban pristanak tuzenika. Ali svakako ne cekajte, rasprave idu,troskovi nisu mali.Razgovarajte sa odvjetnicima.Placate ih da zastupaju Vas interes.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Evo, danas 21.10.2012, u jednim tiskovinama (strana 9) opet presuda u korist države protiv malog čovjeka.
Odvjetnik Vladimir Gredelj (citiram):
Odluke sudova, svih redom, vrijeđaju zdrav razum, frustriraju, a u funkciji su zamagljivanja istine, kako bi se zaštitila šlampava policija i državna blagajna.

Stoga ne treba čuditi što i nakon 20 godina “pravosudnih reformi”, upravo pravosuđe predstavlja glavnu zapreku ulaska u EU. Zakone možete promijeniti na brzinu, pa i do 1. srpnja 2013., ali one koji ih primjenjuju i tumače , njihove sluganske mentalne sklopove ne možete. Pravi su problem oni, a ne propisi.

Kako me to sve podsjeća na naš slučaj.

Ali ono što je dobro jest da ovakvo pravosuđe sve očitije radi nepravde po cijelom društvu. Tako da je u biti što gore to bolje u ovom slučaju, jer negdje će stvar morati stati i vratiti se u normalnije odnose koji su trenutačno očito neizdrživi. Tko preživi-pričat će!



Nadalje ako gledate rjesenja HANFE za BELJE u tocki 3. HANFA izricito konstatira da dionicari u tuzbama ne trebaju odluku regulatornog tijela(HANFE), vec da samo mogu tuziti obveznika ponude nadleznim institucijama(Trgovackim sudovima) bez odluke nadleznog tijela ( Hanfe ).
Sada to imamo i napismeno.


Sada će i HANFA reći da je bila u zabludi …
[emo_smijeh]

hehe, pun ko brod bezvrijednih papira koje nakon ovakvih sramotnih radnji hrvatskog pravosuđa nitko neće htjeti kupiti… ali država mi kaže slobodno se ti suduj uzet ćemo ti i gaće sa štapa 🙂

hm, da imam nešto ali to nije ni blizu koliko dio drugih kolega koji su više vjerovali u naše pravosuđe ima



@zeko
,

koliko ti to imas dionica?

Pa ti si pun ko' brod!

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close