LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa evo ja kao laik ću opet spomenuti Ustav RH:

Članak 49.

Poduzetnička i tržišna sloboda temelj su gospodarskog us­tro­ja Republike Hrvatske.

Država osigurava svim poduzetnicima jednak pravni položaj na tržištu. Zabranjena je zlouporaba monopolskog položaja odre­đenog zakonom.

Država potiče gospodarski napredak i socijalno blagostanje građana i brine se za gospodarski razvitak svih svojih krajeva.

Prava stečena ulaganjem kapitala ne mogu se umanjiti zakonom niti drugim pravnim aktom.

Ali kao na svakoj drugoj životinjskoj farmi neki su jednakiji od drugih.

pa ja mislim da bi na nekom višem sudu (a nadam se već na ustavnom, a ako ništa u Strassbourgu) ova formulacija iz hanfinog novog rješenja – 25,00% / 25,00%+1 – trebala biti dovoljna za pravednu presudu

samo treba dočekati, a država ide na iscrpljivanje – nećemo mi platiti, platit će netko drugi

samo me zanima da li je ono o osobnoj odgovornosti državnih službenika bila samo priča, ili će se to stvaro provesti u djelo

onda bi drug slavko trebao izgubiti sve za što je radio cijeli život…

www.lociraj-popust.com

Taj stari Pjer za jedan groš…

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

idemo malo ponoviti materiju:
Na dnevnom redu Sabora i sada stoji prijedlog izmjene ZPDDa u kojem piše:

Vlada Republike Hrvatske donijela je političku odluku o tome da se jedinicama lokalne samouprave treba prepustiti 25% +1 dionica dioničkih društava i time omogući da jedinice lokalne samouprave preuzmu odgovornost za razvoj gospodarstva na svom području (Odluka Vlade Republike Hrvatske klasa: 022-03/06-02/19, ur.br. 5030120-06-01 od 16. ožujka 2006. godine i dopuna Odluke klasa: 022-03/06-02/9, ur.br. 5030120-06-4 od 28. travnja 2006. godine o imenovanju članova Radne skupine za privatizaciju Liburnia Riviera Hoteli, d.d. Opatija, Imperial, d.d. Rab i Jadran, d.d. Crikvenica sa zadaćom da predloži optimalni model privatizacije hotelskih turističkih društava), a za realizaciju takve političke odluke je potrebno dopuniti i izmijeniti Zakon o preuzimanju dioničkih društava na način da se u slučaju opisanog stjecanja dionica, jedinice lokalne samouprave i trgovačkih društava u vlasništvu jedinica lokalne samouprave osnovana za upravljanje tako stečenim dionicama izuzmu od obveza objave ponude za preuzimanje.

Dnevni red

Idemo dalje:
Na stranici Opatije više ne stoji ali imamo to spremeljno sa GV Opatije:

GV Opatije je na svojoj sjednici od 8.rujna 2010. (12 sjednica) usvojila Zaključak u kojem je utvrdila da dionice stekla Sporazumom i da je isti sklopljen sa nezakonitom pobudom tj željom da se dionice steknu izvorno iako su znali da to nije tako!

Tumačenje koje je dala pročelnica Ureda Grada Opatije, Helena Mesarić:

„Dakle, ako danas Vijeće donese predloženi zaključak za sklapanje sudske nagodbe u svezi dionica LRH mi odustajemo od dosadašnje tvrdnje o izvornom stjecanju dionica.“

Bilo je još puno izjava lokalnih čelnika da su bili dovedeni u zabludu, što je možda i istina ali to je potpuno jednako priznanju. Dovedeni u zabludu da su stekli dionice izvorno= stekli su ih NEizvorno.

Dalje:
Presuda VUSa se temelji na Zaključku o suglasnoti SO Opatije koji je dan na odluku RS LRH o pretvorbi. No ista odluka RS je izmjenjena i model pretvobe je proveden po izmjenjenoj odluci u kojem kao bitno se navodi da se nekretnine uknjižene u korist Opatije koristi i drži u kvalificiranom posjedu DP LRH 40 godina i kao takve ulaze u njen društveni kapital.

U samom Zaključku su postavljeni uvjeti za unos prijenos nekretnina i dodjelu 25% dionica.
1. Da agencija odobri taj model pretvorbe – NIJE!!!
2. Da vlada izuzme nekretnine od zabrane prijenosa – NIJE!!!
3. Da Opatija rezervira dobijene dionice kao osiguranje za naknadu bivšim vlasnicima (nije ih ni dobila, država je rezervirala dionice i isplaćivala naknadu a 11300 dionica još je rezervirano u AUDIOu)

A Zakonom o zabrani prijenosa prava raspolaganja i korištenja određenih nekretnina u društvenom vlasništvu na druge korisnike odnosno u vlasništvo fizičkih i pravnih osoba. (NN 53/90, NN 61/91) gore navedeno pod 2 i 3 je moralo biti provedeno da bi pravo korišenja prenjelo.

A budući da nije:
Članak 4. “Zakona o zabrani prijenosa prava korštenja..” kaže:

Pravni posao sklopljen ili pravni akt donesen protivno odredbama ovoga zakona ništav je glede nekretnina koje se nalaze na teritoriju Republike Hrvatske.

onda je dražen sve jasno :), samo treba čekati konačno rješenje :)))

www.lociraj-popust.com

ima jedan zgodan clanak zakona o upravnim postupcima.

3. Ponavljanje postupka
Član 52.
Postupak dovršen presudom ili rješenjem ponovit će se na prijedlog stranke:
2) ako je do odluke suda došlo zbog krivičnog djela suca ili radnika u sudu, ….

samo treba nekako doci do statusa stranke u postupku. sta hanfa isto odbija pa opet treba doci do tog istog upravnog suda i tako u krug.
mislim da u svakom slucaju ovdje dorh i uskok treba ukljuciti. ja sam ih obavijestio nekoliko puta. nemogu donositi takve jadne presude bez da citiraju i jedan clanak zakona ili barem iz kojeg clanaka izvlace takve zakljucke.
sto kaze Gredelj presude sturo bez ikakvog objasnjenja i tocka. i nikome nista.a posljedicno hanfa vise ne smije protiv takvog pravorijeka (ili samo zeli tako tumaciti da ne moze)…

Doći će vrijeme kada će sve ovo debelo doći na naplatu, ne mislim samo kamete, već očigledno manipuliranje politike sa hanfom, sa sudstvom. Samo treba skupljati članke, izjave, snimke emisija, pa kada se to nedak, negdje bude prikazalo, pa da vidimo da li je sudstvo nezavisno, da li su tijela JAVNE uprave nezavisna itd, itd…

Kamelija, simbol Opatije!

Vrijeme je na našoj strani! Koliko got to nekome loše zvuči.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]


Vrijeme je na našoj strani! Koliko got to nekome loše zvuči.

Možeš definirati pojam “vrijeme”?
Na koliko to godina misliš?

IZJAVA IVE DUJMIĆA, GRADONAČELNIKA OPATIJE O HANFA-INOJ ODLUCI U SLUČAJU OPATIJA – LIBRUNIA RIVIERA HOTELI:

„Izuzetno smo zadovoljni odlukom HANFA-e o obustavljanju postupka o utvrđivanju obveze grada Opatije i drugih liburnijskih općina da objave ponudu o preuzimanju dionica Liburnia Rivijera Hotela.

Ovom jučerašnjom odlukom HANFA-e, koja je nakon što je Opatija dobila pozitivnu presudu Visokog upravnog suda, bila i jedina moguća, slučaj LRH je za grad Opatiju i liburnijske općine uspješno završen.

Naša odluka da na sudu osporimo neodrživo rješenje HANFA-e bila je ispravan korak. Krenuli smo u sudski spor s ciljem obrane vitalnih gospodarskih interesa grada Opatije i općina Matulji, Mošćenička Draga i Lovran.

Vjerovali smo u pravnu državu i pokazalo se da smo imali pravo. Drago mi je da je postupak gotov i da smo na ovaj način uspješno zaštitili imovinu i interese grada i građana Opatije i susjednih općina“ izjavio je gradonačelnik Opatije, Ivo Dujmić

New Report

Close