LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi jako dobro znamo da je LRH poželjna udavača i vjerojatno bi bila postignuta cijena koja bi sve zadovoljavala i obaveza preuzimanja postala bi bespredmetna. Uostalom, sigurno je da će se male dioničare morati obeštetitit i ne vidim kojim to novcem osim prodajom dionica. Isto je tako činjenica da su neke općine u financijskim problemima i da rješenje svojih problema vide u prodaji dionica što su neki zadnjih dana i otvoreno nagovijestili. Nadalje, uzeli su nešto što im ne pripada – kontrolni paket – 25 % + 1 dionicu i on će se iz gore navedenih razloga (bar ja tako mislim) morati raspršiti.

Jutarnji list !


Jutarnji list !

vjerojatno misliš na ovo
http://www.jutarnji.hr/upravni-sud-je-opatiju-spasio-od-bankrota–da-nije-ponistio-hanfinu-odluku–morali-bi-platiti-preko-milijardu-kuna/1042533/

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

…a svašta…nije ništa isparilo…marke su ostale iste…isparili su ondašnji dinari iliti kune…

…jer je bila strašna inflacija,a kurs se određivao kad je Agencija donosila rješenje…

…e,lepi moji,pojma nemate… [proud]

Malo sam iz vedra neba a nisam Grom ali:

Hotelska industrija je u pravilu dosta neprofitabilna. Što druge industrije izvlače kroz P&L – turistička izvlaći kroz vrijednost imovine. Vrlo je teško postizati visoke stope ROE-a u turizmu – visoka je stopa troškova održavanja tj amortizacija kao i capex tj nova ulaganja iznad amortizacije.

Dakle, najbolje se je nadati da će se kroz nadgradnju hotela i objekata povećati vrijednost tih objekata koji onda mogu biti ukalkulirani u vrijednost firme. Naravno, to je vrlo varljivo jer sezone variraju kao i atraktivnost destinacije kao i konkurentnost drugih odredišta.

Dakle profitabilnost nije jača strana tih sektora već objekti što znaci da im vrijeme neide na korist.

Eto, turizam.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


…a svašta…nije ništa isparilo…marke su ostale iste…isparili su ondašnji dinari iliti kune…

…jer je bila strašna inflacija,a kurs se određivao kad je Agencija donosila rješenje…

…e,lepi moji,pojma nemate… [proud]

Bakice, je, bila je strašna inflacija, a ne deflacija…ali ne očekujem da vidite neku razliku…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

@fin čovjek

"10,97 milijardi tadašnjih hrvatskih dinara, a prvotnih 260 milijuna maraka glavnice dobiveno je dijeljenjem s tečajem od 42,17 HRD/DEM; stvarni je tečaj na taj dan, međutim, bio 13 HRD za jednu DEM pa je početni kapital Liburnije trebao biti 844 milijuna maraka. Više od 584 milijuna je isparilo!"

…pa ja vidim razliku…jedna je stvar 10,97 mil HRD-a podijeliti sa 42,17 ,a drugo je podijeliti istu glavnicu sa 13…da bite jelte dobili ondašnje DEM…

…razlika se dogodila zato jer se tečaj priznavao danom donošenja Rješenja o pretvodbi od strane Agencije…( a to je bilo kasnije od dana procjene )

…a razlika je drastična jer je inflacija u to vrijeme bila stravična…pa od tud takva razlika…

…nadam se da je sada jasnije,al mogu ja i crtati ako treba… [wink] [lol]

…naime ako je djeljitelj veći,kvocjent je manji… [tongue]

Pročitajte cijeli tekst u Jutarnjem.. mislim da vrijedi dati par kuna..

Nije ovo jedina firma gdje se poigravanjem sa tecajom pokušavalo postići cilj smanjivanje vrijednosti tvrtke da bi se naknadno napuhanim dokapitalizacijama firma privatizirala..

Na dan procijene imovina je vrijedila n kuna sto je bilo određeni n maraka..
Sad je uz inflaciju od oko 25-30% mjesečno vrlo tesko utvrditi koliko je imovina stvarno vrijedila ako procjena nije bila iskazana u marakama..

No ako uzmemo da je LRH tada imala skoro duplo nekretnina nego danas meni nekako se čini da je vrijednost tvrtke bila bliže 800 mil DEM nego 260. No jos bolji je bio pokušaj da se onda za cijenu dionice uzme treći tečaj pa se 260 mil podijeli na 199.000 dionica od po 1000 dem..

To je agencija odbila i izmijenila vrijednost tvrtke na 274 mil i izdala 274.000 dionica…
Pri tome također na osnovu dokumentacije nije priznala ni da su nekretnine Opatijine..
Zašto? Mislim da se iz jutarnjeg to da iščitati.. LRH je dostavili i neke dokaze da je stvarni korisnik nekretnina, i da je u posjedu istih 40 godina..

Kada je prije par godina rađena procijena došlo se do neke vrijednosti od 1,5 milijarde tj cca 200 mil EUR, a znamo da je u ovih 20 godina kapital umanjen za gubitke i da je prodano nekretnina za cca 40 mil EUR. Meni to onda ipak izgleda da je procijena morala biti dosta više od 130 mil EUR (260 mil DEM)

…gosn drazeni,najte se odlučite…dal vi njih hoćete tužiti da otkupe vaše dionice…ili ih kazneno goniti zbog nekegalne pretvorbe… [rolleyes]

…usput mi je zanimljivo gledati do koje to vi "historijske dubine " idete u tim svojim zahtjevima i analizama… [tongue]

Ima netko scan cjelog članka iz Jutarnjeg lista?
Hvala!

http://www.udarno.com/postroziti-cu-kazne-za-predsjednike-sudova

trebalo bi i njemu poslati emajlic sa nekim indicijama

kaj je ovo
frane i ti si nas napustia
što hanfa dela je i ona na godišnjem

New Report

Close