LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da sada svi prenose HINU, vidjet ćemo hoće li ići još direktnih tekstova..

Hina je to čak malo nespretno napisala

Evo i Novi List:
Vaš link

Bravo Dražene!

P.S.
Ovo me pomalo podsjeća na mitsku borbu dobra protiv zla.

Bar se neće moći praviti u Hanfi ili na sudu da nisu culi da je Zaključak ništavan..

Opet moja stara slika..
Možda i bolje, bar me neće prepoznati u Opatiji..

Vaš link

ups krivo..

mislio sam da se otključao cijeli tekst iz današnjeg poslovnog, bit će kasnije izgleda

Vaš link

Jučerašnjoj tekst sad možete pročitati u cijelosti..

Evo današnji iz tiskanog

Vaš link

Ima i na htv teletextu str 206

www.lociraj-popust.com

Vaš link

NL danas

ZAGREB » Presuda Visokog upravnog suda temelji se na nepostojećem, odnosno pravno ništavnom Zaključku, kazali su predstavnici Udruge malih dioničara o nedavnoj odluci VUS-a kojom su lokalnoj samoupravi na Liburniji vraćena upravljačka prava nad Liburnia Riviera Hotelima i poništeno rješenje Hanfe u kojem je utvrđeno da Grad Opatija i susjedne općine moraju podnijeti obveznu ponudu za preuzimanjem tvrke, vrijednu 1,36 milijardi. Nakon sudske odluke, predmet je vraćen Hanfi na razmatranje.
– Tražimo da Hanfa ponovo utvrdi obvezu Opatije i općina. Presuda Visokog upravnog suda koje je poništila Rješenje Hanfe temelji se na Zaključku Skupštine Općine Opatija od 20. ožujka 1992. godine koji je pravno ništavan i ne proizvodi nikakve pravne učinke, poručio je predsjednik Udruge Dražen Nikolić. Prema njegovom objašnjenju, Zaključak nije dobio pravnu snagu jer ga tadašnja Vlada nije potvrdila, niti je nekadašnja Agencija za restrukturiranje prihvatila program pretvorbe.
– Ne možemo vjerovati da suci Visokog upravnog suda nisu ovoga bili svjesni. No, bilo je jednostavnije i politički oportunije poništiti Rješenje Hanfe. Udruga je zatražila od Hanfe da joj se prizna svojstvo stranke u ovom postupku, kako nam je to priznao i sud, no još važnije je da Hanfa sada pokaže svoju neovisnost, da se odupru pritiscima i donesu novo, na zakonu utemeljno Rješenje, istaknuo je Nikolić. Predsjednik Udruge malih dioničara LRH naglasio je kako će pokrenuti i ustavnu tužbu protiv presude Visokog upravnog suda

http://www.poslovni.hr/vijesti/i-udruga-malih-dionicara-dize-tuzbu-210516.aspx

Odlično je, što se čuje naš stav i u medijima. Suprotna stran očito nema nikakvih argumenata – vjerujem, da bi bilo u suprotnom slučaju puno toga u medijima… BRAVO DRAŽENE! [cool]

Evo odluka RS koja je odobrena od Agencije i poslje koje je formiran LRH dd

Da li netko za kakva je procedura ako Hanfa ne donese novo rješenje i do kad moramo podići tužbu na ustavnom – i da li opet svaki od nas posebno ili ima mogućnosti za neku kolektivnu tužbu?

mislim da sada sve može kolektivno jer smo priznati kao zainteresirana strana..čak i strassbourg

no molio bih upućenije da daju konačno mišljenje

www.lociraj-popust.com

New Report

Close