LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naime, kako se i navodi u Izvješću o reviziji pretvorbe uzeto je procijenjeno stanje u HRD na jedan dan, 30.11.1991., a za procjenu u DEM uzet je tečaj na sasvim drugi dan, 28.02.1992. i to u doba hiperinflacije kad je tečaj u tom razmaku porastao sa 13,00 HRDa na čak 42,17 HRDa za dem. Ali, ni to nije bilo dosta, nego se kod preračunavanja u dionice koristio treći tečaj, proizvoljnih 55,00 HRDa za dem. Time je napravljeno drastično smanjenje procijenjene vrijednosti.

Treba ipak reći da je kod preračunavanja Opatijinog dijela po procjeni iz 1991. korišten tečaj 55,00 HRDa za dem, pa je ajde bar to napravljeno konzistentno.

Ovo još ne smatram neregularnim, korišten je krivi metar za procjenu, ali ako je sve tako mjereno onda je bar dosljedno krivo, a kako to ionako služi za doznačivanje dionica onda su svi u istom položaju pa bi to bilo u redu. Kažem: ako, kad bi tako bio mjeren Ostojin dio, na osnovu čega je i napravljen onaj Sporazum HFP-a i SNHO i kod kojeg je Agencija odobravala cijenu u ponudi za preuzimanje. A odmah da kažem: nije, i zato je to jedna velika sramota za sve aktere u ovoj žalosnoj priči.

Ali, pazite sad ovo:
ako je već korišten krivi metar za određivanje vrijednosti nominale dionica (čitaj tečaj) onda je sa tim metrom trebalo mjeriti i naknadna povećanja koja su rezultirala povećanjem broja dionica.
Ali ne:
– kod prvog povećanja za nedokučivi iznos 13.835.347 dem korišten je ovoga puta manji tečaj, 140,99 HRDa umjesto pravog tečaja 150,00 HRDa na dan donošenja rješenja 29.07.1992., a
– kod drugog povećanja za 28.606.330 dem korišten je valjda realni tečaj 3,6 kn za 1 dem.

Dakle, na hrpu 199.538 jabuka je dodano 74.496 marelica, a na kraju su stavili i 28.606 avokada. I dobili smo konačnih 302.641 čega? Pa sad ti to podijeli.

Kod "marelica" je za relativno mali iznos povećanja u dem napravljeno drastično povećanje u broju dionica.

Na što to podsjeća? Pa to je obrazac ponašanja lopovske ekipe kod "dokapitalizacije", prepoznaje se taj rukopis: najprije smanjimo kapital i nominalu, zagrabimo po bagatelnoj cijenu najviše što možemo a onda vratimo natrag, jer sad kad to mi imamo vrijedi puno više.

Inače, ne sumnjam da je ovaj ćušpajz namjerno napravljen, da se ne može nikako otpetljati, ako bi to netko i htio, i da svako može tumačiti onako kako mu treba.

Je kad se toga sjetim sve me trnci prođu, ljudi ginu, a naši "domoljubi" prodaju naftu za srpske tenkove. Nego siky jel ikad itko optužen za veleizdaju radi prodaje goriva jugoarmiji i srpskoj paravojsci za vrijeme domovinskog rata? I sad ti reci što ti to govori? Ni HDZ ni SDP ni HNS ni itko drugi se ne dotiče te teme. Čovjek se zapita zašto?

No ajde ne da mi se više o politici i lopovluku, nit je ovo tema nit mjesto, a i sve je već više tisuća puta rečeno i nikom ništa. Narod i dalje glasa za iste ljude i tu je priči kraj. Zokijev i Ratkov moto: podobni, a ne sposobni (ni sa HDZ-om nije ništa dukčije). I dok god tako bude, ovo će biti jedna velika kaljuža.


hrvatski narod je isplivao iz situacije u kojem mu je prijetio fizički opstanak (sjeti se Vukovara, Škabrnje ili Srebrenice u susjedstvu). I to je bila puno gora situacija od ove u kojoj se sad nalazimo. A isplivali smo jer se cijeli narod (izuzev manjeg dijela lopova koji je iskoristio stanje i sve opljačkao i koji i danas u pozadini vladaju) borio protiv te situacije…

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ma nemoj mi protiv Ratka i Zoleta molim te. Dobar je Radimir. Jedino malo zaqrac vozi ali, sto se moze, ne? Treba nam jedan ovako, kako bi se to reklo, ekonomski buldog,pokretac, covjek koji nas moze izvuci iz krize!
A Zole je jos bolji i treba ostati vodja ove socijalno nadasve osjetljive kukuriku vladejos barem 2 mandata.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

A čiji je kum šef HANFE?


Ma nemoj mi protiv Ratka i Zoleta molim te. Dobar je Radimir. Jedino malo zaqrac vozi ali, sto se moze, ne? Treba nam jedan ovako, kako bi se to reklo, ekonomski buldog,pokretac, covjek koji nas moze izvuci iz krize!
A Zole je jos bolji i treba ostati vodja ove socijalno nadasve osjetljive kukuriku vladejos barem 2 mandata.

Koliko su glupi ovi profesori da nisu niti primjetili tvoj sarkazam i ostavili te neocijenjenog!

Danas su me nazvali iz eu delegacije i pričali smo 45 minuta..bas im je ovo interesantno a pisu progress report – chapter 23, pa ćemo im složiti neki papirić. Ne samo za LRH ali činjenica da ZPDD ne funkcionira i sve ostaje na volji preuzimatelja. 18 neobjavljenih ponuda, popis firmi hmmm. A koliko je dionicara tu osteceno? A koliko je bilo postupaka u kojima su dionicari uspjeli sudski ostvariti prava? Meni izgleda

to Dražene Careeeeeeeeeeeeee…………………….

Dražene….
pošalji taj papirić na mail.
želim ga i ja slati na sve one EU delegacije i veleposlanstva…


Danas su me nazvali iz eu delegacije i pričali smo 45 minuta..bas im je ovo interesantno a pisu progress report – chapter 23, pa ćemo im složiti neki papirić. Ne samo za LRH ali činjenica da ZPDD ne funkcionira i sve ostaje na volji preuzimatelja. 18 neobjavljenih ponuda, popis firmi hmmm. A koliko je dionicara tu osteceno? A koliko je bilo postupaka u kojima su dionicari uspjeli sudski ostvariti prava? Meni izgleda


Bravo Dražene!
Mislim da kada sve ovo završi, jedna večera u Johnsonu neće biti dovoljna….ako Johnson bude postojao…
A ti Liniću, ako si pametan, (trdoglavi Gromišćan pametan?) dogovori se sa nama dok je još vremena. Zar ne vidiš u kakovu blamažu reš (ideš)?

Kamelija, simbol Opatije!

Čestitam vam na vašoj borbi, vi se borite za svoja uvjerenja.

A ne ovi ostali, njih da baciš u kavez lavovima oni bi okrenuli dupe misleći nek krene od guzice jesti, možda do glave se nahrani pa neće dalje.

Kod nas je puno više zavisti nego želje za uspjehom, to sam se uvjerio ovdje mada moje okruženje nije takvo.


Danas su me nazvali iz eu delegacije i pričali smo 45 minuta..bas im je ovo interesantno a pisu progress report – chapter 23, pa ćemo im složiti neki papirić. Ne samo za LRH ali činjenica da ZPDD ne funkcionira i sve ostaje na volji preuzimatelja. 18 neobjavljenih ponuda, popis firmi hmmm. A koliko je dionicara tu osteceno? A koliko je bilo postupaka u kojima su dionicari uspjeli sudski ostvariti prava? Meni izgleda

Sada bi bilo dobro da se javi ona "bakicaa" i nabaci koju o prekomjernoj šteti koju će imati ovih 18 firmi ako objave ponudu!
[rolleyes]

Sinoć sam izgleda zaspao dok sam pisao post 😉

Saznao sam neke,nove stvari.
Prema zakonu o pretvorbi društvenih poduzeća član 5. Općina nije mogla dobiti dionice.
To im je pismo dostavili tadašnji Agencija Opatiji na upit zašto nisu dobili dionice

New Report

Close