LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ozbiljno kolega @link1

ma dajte … progledali ste [shocked]



ovdje ćemo vidjeti i snagu i principijelnost jedne državne agencije koja je već nebrojeno puta potvrdila svoje rješenje…da li će nova vlast (=slinić) uspjeti uvjeriti novog šefa, i da li će novi šef uspjeti uvjeriti cijelu svoju pravnu službu da idu u mijenjanje službenog stajališta?

HANFA je kao dio državnog upravnog aparata vezana pravnim stavom VUS-a, tako da je pitanje koliko sada ima odriješene ruke kod donošenja novog rješenja…..
[/quote]
Dakako da je vezana odlukom višeg Suda.
Ista Odluka sa istim obrazloženjem je isključena.
Laici bi se trebali suzdržavati od ozbiljnih komentara jer jednostavno nisu za to kvalificirani.
Pozdrav



ovdje ćemo vidjeti i snagu i principijelnost jedne državne agencije koja je već nebrojeno puta potvrdila svoje rješenje…da li će nova vlast (=slinić) uspjeti uvjeriti novog šefa, i da li će novi šef uspjeti uvjeriti cijelu svoju pravnu službu da idu u mijenjanje službenog stajališta?

HANFA je kao dio državnog upravnog aparata vezana pravnim stavom VUS-a, tako da je pitanje koliko sada ima odriješene ruke kod donošenja novog rješenja…..
[/quote]

Hanfa kao regulatorno i nadležno tijelo ima zaposlenike/stručnjake koji puno bolje znaju predmetnu materiju od sudaca – iz toga razloga do sada nije bila niti jedna presuda protiv regulatornih tijela (HNB, Hanfa…). Suci u pravilu, jer znaju da njihovo znanje nije toliko veliko u stručnim procesima, poštuju mišljenje regulatora, te u skladu s time donose svoju presudu.

Ovdje je očito bilo nekih drugačijih (čitaj uvjetovanih) razmišljanja…

www.lociraj-popust.com

evo još jedan primjer rada našeg prijatelja Linića…opet pogodovanje osobama sa domicilnog područja…

i ispada na kraju da sve ono čega smo se htjeli riješiti sa promjenom vlasti ostaje, čak i u većoj mjeri sa drugovima Čačićem i Linićem…a naš jadni Premijer ne smije izaći iz mišje rupe…

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-prijateljem-tajkunom-podravci-lobirao-petrol-clanak-428681

www.lociraj-popust.com

Hijene se postavile a ono nis…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




ovdje ćemo vidjeti i snagu i principijelnost jedne državne agencije koja je već nebrojeno puta potvrdila svoje rješenje…da li će nova vlast (=slinić) uspjeti uvjeriti novog šefa, i da li će novi šef uspjeti uvjeriti cijelu svoju pravnu službu da idu u mijenjanje službenog stajališta?

HANFA je kao dio državnog upravnog aparata vezana pravnim stavom VUS-a, tako da je pitanje koliko sada ima odriješene ruke kod donošenja novog rješenja…..
[/quote]
Dakako da je vezana odlukom višeg Suda.
Ista Odluka sa istim obrazloženjem je isključena.
Laici bi se trebali suzdržavati od ozbiljnih komentara jer jednostavno nisu za to kvalificirani.
Pozdrav
[/quote]

kolega, ako se ne varam vi ste bili izjavili da ste odvjetnik.
Ja nisam odvjetnik, pa ste s te strane svakako kvalificiraniji.
No koliko se ja sjećam nekih zakona koje sam nekada učio, sud je sada mogao i sam riješiti stvar i utvrditi da obveza ne postoji. Koliko se do sada čulo, sud je ipak odlučio vratiti slučaj HANFI, što bi značilo da je potrebno utvrditi neke dodatne činjenice (isto je mogao i sam napraviti). U tom smislu, dok ne znamo kakvo je obrazloženje presude, preuranjeno je govoriti da li HANFA može ili ne može donjeti isto riješenje. Obrazloženje će, ako se ispitaju i nove činjenice, utoliko i biti i drukčije nego do sada, a odluka HANFE može biti ista. Ispravite me ako griješim. Također s obzirom da sud nije sam odlučio riješiti predmet, za pretpostaviti je da ga sada HANFA može riješiti ponovo, uzimajući u obzir i neke nove okolnosti, onako kako ona smatra da treba, jer bi inače sud riješio bez HANFE. Ovo sve s pretpostavkom da je rješenje poništeno i vraćeno na odlučivanje HANFI. No ni sam nisam vidio presudu pa je i moje mišljenje pretpostavka.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Danas će Dujmić nakon ribica i vina onak u euforiji počistiti sve do 3.000 🙂

Presudom VIsokog upravnog suda rjesenje je ponistenojer je HANFA pogresno cijenila dokaze i pogresno primjenila materijalno pravo.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Nego kad su ono te ribice? Jel se još stignem zaletit iz Zagreba il su kolege već počistile tanjure 🙂

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]





ovdje ćemo vidjeti i snagu i principijelnost jedne državne agencije koja je već nebrojeno puta potvrdila svoje rješenje…da li će nova vlast (=slinić) uspjeti uvjeriti novog šefa, i da li će novi šef uspjeti uvjeriti cijelu svoju pravnu službu da idu u mijenjanje službenog stajališta?

HANFA je kao dio državnog upravnog aparata vezana pravnim stavom VUS-a, tako da je pitanje koliko sada ima odriješene ruke kod donošenja novog rješenja…..
[/quote]
Dakako da je vezana odlukom višeg Suda.
Ista Odluka sa istim obrazloženjem je isključena.
Laici bi se trebali suzdržavati od ozbiljnih komentara jer jednostavno nisu za to kvalificirani.
Pozdrav
[/quote]

kolega, ako se ne varam vi ste bili izjavili da ste odvjetnik.
Ja nisam odvjetnik, pa ste s te strane svakako kvalificiraniji.
No koliko se ja sjećam nekih zakona koje sam nekada učio, sud je sada mogao i sam riješiti stvar i utvrditi da obveza ne postoji. Koliko se do sada čulo, sud je ipak odlučio vratiti slučaj HANFI, što bi značilo da je potrebno utvrditi neke dodatne činjenice (isto je mogao i sam napraviti). U tom smislu, dok ne znamo kakvo je obrazloženje presude, preuranjeno je govoriti da li HANFA može ili ne može donjeti isto riješenje. Obrazloženje će, ako se ispitaju i nove činjenice, utoliko i biti i drukčije nego do sada, a odluka HANFE može biti ista. Ispravite me ako griješim. Također s obzirom da sud nije sam odlučio riješiti predmet, za pretpostaviti je da ga sada HANFA može riješiti ponovo, uzimajući u obzir i neke nove okolnosti, onako kako ona smatra da treba, jer bi inače sud riješio bez HANFE. Ovo sve s pretpostavkom da je rješenje poništeno i vraćeno na odlučivanje HANFI. No ni sam nisam vidio presudu pa je i moje mišljenje pretpostavka.
[/quote]
Ja sam diplomirani pravnik.Nisam odvjetnik no kvalificiran raspravljati o ovoj temi dakako jesam.
Mogućnost donošenja identičnog rješenja sa istim obrazloženjem je isključena jer viši Sud bi opet ukinuo istu Odluku.
No moramo vidjeti predmetnu presudu i obrazloženje i onda vidjeti zbog kojih je razloga Hanfin pravorjek ukinut .
Pozdrav

dipl.iur. bisakovi
napisao sam Vam obrazlozenje.Molim Vas recite mi kako dalje.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

a vidi ti samo skrivenih naloga na kupnji…

www.lociraj-popust.com

New Report

Close