LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Svima još jednom čestitam na akciji oko povlačenja zakona – sila ste! [thumbsup]

halabuka koju su napravili mali ulagači sigurno da je imala utjecaja na cijelu priču, ali ne na način na koji misliš. naime, zakon je povučen očito zato što su našli drugo, puno elegantnije i zakonitije rješenje cijele priče – srušiti rješenje HANFE i cijelu priču vratiti na početak. da nisu od strane malih ulagača bili upozoreni na upitnu zakonitost retroaktivne primjene zakona, zakon bi bio izglasan, a udruga bi ga potom vjerojanto uspješno srušila na Ustavnom sudu…. ovako ste ih upozorili na vrijeme pa se našli zakonito rješenje i fino vam uvalili kajlu tako da realno sada ne možete ništa osim vrištati ovdje po forumu jer Ustavom je zagarantirano da je sudska vlast samostalna i neovisna

[/quote]

Mislim da malo preuveličavate sposobnosti tog nekog ko sve ovo radi.. Na žalost radi se o stihiji, neznanju i metodi pokušaja i pogreške.. Nitko za loše poteze ne odgovara pa je takav pristup popuno prihvatljiv..

Inače presuda Upravnog suda je donesena 13.6.

http://www.poslovni.hr/vijesti/samodol-drug-slavko-naredio-je-sucima-da-se-ne-smiju-drzati-zakona-209574.aspx

" Samodol: Drug Slavko naredio je sucima da se ne smiju držati zakona
"Indikativno je da sud nakon tri godine rješavanja tužbe grada Opatije nije sam riješio ovu upravnu stvar i presjekao je li nastala obveza ili ne, već vratio predmet Hanfi. Sud u svojoj presudi ne kaže ništa o tome je li nastala ponuda za preuzimanjeLRH", komentira bivši čelnik Hanfe. "

Izgleda da Vam ide nova odluka Hanfe, nemojte bez veze rasprodavati dionice.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

što mislite, da li je sada opatiji vraćeno pravo glasa, odnosno da li se pravo glasa veže na rješenje HANFAe, ili na zakonsku obvezu?

u zpddu se pravo glasa ne veže na riješenje hanfe… vidjet ćemo što kažu ostoja i dolički…

iz ZPDD-a

ćlanak 13.
….
(3) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički ne mogu ostvariti pravo glasa iz svih stečenih dionica ciljnog društva u sljedećim slučajevima:
1. kad, nakon nastupanja obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, u zakonskom roku ne podnesu zahtjev za odobrenje objav ljivanja ponude za preuzimanje, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze,
2. kad Agencija odbije ili odbaci zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana konačnosti rješenja kojim se odbija ili odbacuje isti zahtjev do dana konačnosti rješenja kojim Agencija odobrava objavljivanje ponude za preuzimanje,
3. kad, nakon što im je Agencija odobrila objavljivanje ponude za preuzimanje, istu ne objave u zakonskom roku, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze.

abveza zareuzimanje nastaje kad:

članak 9

(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).
…..

Dakle rješenje HANFE se nigdje ne spominje kao presudno za pravo glasa…

Ja bih rekao da neće imati pravo glasa ako se budu protivili SNHOu, iako će ostoja to vjerojatno srezati na samom početku…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

mislim da bi bilo korektno, kad je već trgovanje zaustavljeno, da se prije nastavka trgovanja objavi presuda i obrazloženje…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Na žalost radi se o stihiji, neznanju i metodi pokušaja i pogreške.. Nitko za loše poteze ne odgovara pa je takav pristup popuno prihvatljiv..

Odlično opisan stil, kvaliteta i metodika rada predmetne garniture, a u svega par rijeći…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Ne bih ja previše hvalio Samodola samo zbog ove izjave.
On je golemu štetu nanio malim ulagačima u nebrojenim slučajevima dok je bio top-dog.
Lako mu se sad ***citi kad vise nije na polozaju.

Potpuno ste u pravu kolega.
I ovdje vjerujem da je činio greške prilikom donošenja odluke Hanfe koja je "pala".
Pozdrav


mislim da bi bilo korektno, kad je već trgovanje zaustavljeno, da se prije nastavka trgovanja objavi presuda i obrazloženje…

Vjerojatno i bude pretpostavljam da Hanfa to sada proučava i daa će izdati priopćenje.
Zato je odgoda početka trgovanja tako dugačka.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


http://www.poslovni.hr/vijesti/samodol-drug-slavko-naredio-je-sucima-da-se-ne-smiju-drzati-zakona-209574.aspx

" Samodol: Drug Slavko naredio je sucima da se ne smiju držati zakona
"Indikativno je da sud nakon tri godine rješavanja tužbe grada Opatije nije sam riješio ovu upravnu stvar i presjekao je li nastala obveza ili ne, već vratio predmet Hanfi. Sud u svojoj presudi ne kaže ništa o tome je li nastala ponuda za preuzimanjeLRH", komentira bivši čelnik Hanfe. "

Izgleda da Vam ide nova odluka Hanfe, nemojte bez veze rasprodavati dionice.

lp


Kazem ja
Sam bedaci ce rasprodavat…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



mislim da bi bilo korektno, kad je već trgovanje zaustavljeno, da se prije nastavka trgovanja objavi presuda i obrazloženje…

Vjerojatno i bude pretpostavljam da Hanfa to sada proučava i daa će izdati priopćenje.
Zato je odgoda početka trgovanja tako dugačka.

lp
[/quote]

da, samo što je do nastavka trgovanja ostalo samo sat i pol…
iskreno, nije me briga za trgovanje nego bih samo želio vidjeti tu presudu…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

ovdje ćemo vidjeti i snagu i principijelnost jedne državne agencije koja je već nebrojeno puta potvrdila svoje rješenje…da li će nova vlast (=slinić) uspjeti uvjeriti novog šefa, i da li će novi šef uspjeti uvjeriti cijelu svoju pravnu službu da idu u mijenjanje službenog stajališta?

www.lociraj-popust.com


ovdje ćemo vidjeti i snagu i principijelnost jedne državne agencije koja je već nebrojeno puta potvrdila svoje rješenje…da li će nova vlast (=slinić) uspjeti uvjeriti novog šefa, i da li će novi šef uspjeti uvjeriti cijelu svoju pravnu službu da idu u mijenjanje službenog stajališta?

HANFA je kao dio državnog upravnog aparata vezana pravnim stavom VUS-a, tako da je pitanje koliko sada ima odriješene ruke kod donošenja novog rješenja…..

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

Bez obzira na to što je Hanfa javnopravno tijelo, odnosno agencija, suludo je da njena rješenja ocjenjuje "nespecijelizirani" sud, odnostno Upravni su (bez obzira na to što on ocjenjuje u tim rješenjima). Hanfu bi trebalo ugurati pod sudbenu vlast, kao neku podinačicu trgovačkog suda, a ne da njena riješenja idu na nekakvi Upravni sud…možda se ovakva sranja ne bi događala…ili sam ja samo mladić klasa optimist.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

New Report

Close