LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da li očekujete da će se presuda javno objaviti, ili da zatrpamo nekoga (npr HANFAu) mailovima da je objave?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

presuda će biti objavljena, Hanfa je i do sada objavljivanja presude. Ne znam samo u kojem roku, ali u ponedjeljak cu nazvati pa ćemo vidjeti..
Sto se tiče ovih izjava gradonacelnika ne mogu reci ništa drugo nego da ih podržavam. Svaki potez koji će rezultirati boljitkom za LRH je pozeljan. Nadam se da će se to pokazati i u praksi vec kod izmjena UPUa i da će grad nači zajednički model s upravom LRH. Vise puta sam rekao da razrjesnje vlasnickih problema u LRH je veliki plus za dionicu pa će čak i ovakvo rjesenje ako je konačno imati pozitivan efekt. Ne zaboravimo da je sad izglednija dokapitalizacija nego je bila dok je većinski vlasnik imao 80% vazecih glasova a sto je na skupštini bilo zapravo 99,99% jer sam tamo bio samo ja..
Nemojte iz ovih mojih "pomirljivih" tonova iscitavati da sad umanjujem poraz ili se predajem

.., samo pokušavam sto realnije sagledati stvar..
Sto se tiče nastanka obveze moje misljenje je jasno, i kao sto sam rekao na jednom drugom forumu dok god me netko argumentirano ne uvjeri da nisam u pravu ja cu to svoje pravo pokušati ostvariti. Naravno, ja ne predstavljamo samo sebe, pa ćemo vrlo brzo sazivati i skupstinu udruge da vidimo sto većina misli.
Pozivam članove da se jos čvrsce udruže, imamo zajedničke interese, a vrlo brzo naše dionice mogu postati prevaga na skupštini društva.. Pokazali smo sto zajednički možemo napraviti i do sada, a po mom mišljenju napravili smo jako puno, a nadam se da ćemo tako i nastaviti..

Naravno da i ja imam potrebu reci nesto o pravnoj državi, politici, nepravdi itd itd.. I hocu, no svaka moja izjava se gleda malo drugačije jer ipak predstavljam udrugu, pa ovo izjavljujem kao osoba

Iskreno sam razočaran, cijela pretvorba pa onda i privatizacija LRH je pokazatelj nezrelosti našeg društva i institucija. Pretvorba u kojoj se 3x mijenjao kapital društva i procijena, a u kojoj je revizije svaki puta pronašla katastrofalne pogreške, nesposobnost pravosuđa da u nekom razumnim roku riješi bilo koji problem, sukobi interesa, sumnja u korupciju kako zbog aktera (gotovo svi sudionici zadnje privatizacije danas sjede na optuzenickim klupama ) tako i zbog netransparetnosti, pritisaka na pravosuđe, nevjerojatnih zakonskih prijedloga i ideja. Sve ovo ostavlja jedan gorak i gadljiv ukus u ustima.
No da završim s jednom pozitivnom mislju. Ako je oko LRH bilo svega gore navedenog i nije se prezalo od ničeg da bi se ostvarili ciljevi, a to je vlasništvo nad dijelom te tvrtke, to je pokazatelj da ona vrijedi puno vise nego sto izgleda i zato ne dajte svoj mali dio nikome dok vam ne ponudi fer cijenu..


da li očekujete da će se presuda javno objaviti, ili da zatrpamo nekoga (npr HANFAu) mailovima da je objave?

zar nisu nedavno bile izmjene zakona o HANFI kojom je ukinuta obveza javne objave takvih stvari?

Odgovornost za štetu

Članak 10.
Predsjednik, članovi Uprave i zaposlenici Agencije ne odgovaraju za štetu koja nastane prilikom obavljanja dužnosti u okviru svoje nadležnosti i zakona koje primjenjuju, osim ako se dokaže da su određenu radnju iz koje je nastupila štetna posljedica, učinili ili propustili učiniti namjerno ili iz grube nepažnje.
ovo od hanfe kak su se ogradili

Ja sam miran i na moru
Rekli su na vjestima da sad cjena ide gore…. 🙂
Imaju inozemni interes za lrh…
Kako god ova dionica idalje vrijedi vise nego je trenutna cijena
I prije i poslije presude
Ako dodje stranac i ponudi 4000 po dionici….eto mu ih
Nisam tuzio jer svakako ce narast poslije ljeta objavom prvih procjena zarade

Dotada
Lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

kakih 4000 milje prije 1500 vidijet ćeš do petka

@101
Članak 10.
Predsjednik, članovi Uprave i zaposlenici Agencije ne odgovaraju za štetu koja nastane prilikom obavljanja dužnosti u okviru svoje nadležnosti i zakona koje primjenjuju, osim ako se dokaže da su određenu radnju iz koje je nastupila štetna posljedica, učinili ili propustili učiniti namjerno ili iz grube nepažnje.
ovo od hanfe kak su se ogradili.

Tako je ne odgovaraju oni,ali rizik bilo kakve greške koju su počinila državna tijela(mada drzim da je HANFA ovdje ispravno postupila) snosi država.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


kakih 4000 milje prije 1500 vidijet ćeš do petka

Polako….moze u pon na 1500 ,
Zamjenit cu dlkv za jos lrh
Ko je lud istuc dionicu iz turisticke branse neka tuce
Cuj…jedino kaj u rh jos vrijedi i ima perspektivu rasta je turizam
Jedino kaj neovisi o plateznoj moci hrvata vec gradjana eu je turizam
Stoga…
Neka tucu…
Lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Ja sam miran i na moru
Rekli su na vjestima da sad cjena ide gore…. 🙂
Imaju inozemni interes za lrh…
Kako god ova dionica idalje vrijedi vise nego je trenutna cijena
I prije i poslije presude
Ako dodje stranac i ponudi 4000 po dionici….eto mu ih
Nisam tuzio jer svakako ce narast poslije ljeta objavom prvih procjena zarade

Dotada
Lp


Kolega Vaš optimizam nema nikakvog uporišta.
Po meni će cijena dolje i to jaaako.
Nažalost jer nisam sretan zbog toga iako sam na takvu mogućnost ovdje više puta ukazivao.
Pozdrav

Cijena se prije ovog skoga kretala oko 1800- 2000kn. Realan je povratak na tu razinu

Kolege, nemojmo žuriti nigdje.. Vidimo da se od 14.6. do kada su se podnosile tužbe skoro da i nije trgovalo.. Par sporadičnih kupnji po 2500-2700 nisu neko mjerilo.. Nema puno dionica u opticaju, bit će njih par koji će poželiti van ali vjerovatno i njih par koji bi ušli unutra, gdje će se naći ? Ne znam..
No ne vidim zašto bi sad cijena nešto bitno oscilirala, nakon 14.6. nije se kupovalo radi tužbe, a cijena nije strašno pala. Zadnja veća prodaja je bila onaj dan kada je izašao prijedlog zakona i brzo se vratila a to je bilo prije 14.6. iako je Zakon koji je trebao ukinuti obvezu bio u proceduri. Sumnje da će Zakon proći su krenule tek negdje krajem 6 mjeseca, kad se ionako nije više kupovalo radi tužbe..
Ono što sam čuo u Opatiji meni se svidjelo, najave i planovi uprave obecavaju, ozbiljno se radi, predsjednik uprave je po mnogima jedan od boljih ljudi u ovom poslu.. Novac za investicije čeka na računu, a probajte naći sobu u LRH hotelima.. Ove godine 50-60 mil kuna zarade .. S tim da će u posezoni neki hoteli biti zatvoreni zbog renoviranja poslje glavne sezone..

New Report

Close