LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po meni je SNHO onaj koji drži ključeve riješenja.. Pitanje je samo kada će im biti u interesu ovo otpetljati.
Oni bi mogli ponuditi Opatiji najzanimljiviji "aranžman"

Otkupe NL d.o.o. za recimo 150 mil, tj 2000kn po dionici, plativo kroz neki period ali i opciju otkupa dionica svakoj općini u tom periodu po recimo 3000 kuna
Obajve ponudu za ostatak i otkupe 25.000 dionica za 150 mil kuna
Dakle 300 mil za 100.000 dionica
Opatija i općine otkupe dionice nazad po 3000 kn dionicu tj dogovori se dali samo otkupi
a) svoj paket 75.000 dionica (150+75mil) ili
b) svih 100.000 dionica (150+150 mil) ili
c) 50.000 dionica (150 mil)

Opatija ne ide u stečaj a ovisno o odabranoj opciji i sposobnosti da izdogovaraju uvijete i omjere imaju i dalje nekakav broj dionica i pravo glasa iz njih
Zakonska obveza ispunjena
SNHO ispada veliki pozitivac, ali siguran sam da dugoročno žele čistu i jasnu vlasničku strukturu i da im ova situacija sa Opatijom i zaključanih 25% smeta pri eventualnom ulasku nekog partnera ili investitora


A oni koji su tužili? Što sa kamatama?

Kamelija, simbol Opatije!

Prema Nacionalu, članak 12.6.2012 –
"Vrhunska nepromšljenost: Zbog Opatije žrtvuju ulazak u EU":
"Dodatni problem na koji nisu računali jest činjenica da je među dioničarama između 30 i 40 slovenskih držvaljana koji bi se smatrali oštećenima. Slovensko veleposlaništvo pomno prati događanja, na strani je svojih građana. Lako bi se moglo dogoditi i da se zbog ovog pitanja odgodi i ratifikacija sporazuma u slovenskom parlamentu i takve neformalne najave već postoje. Naravno, slovensko veleposlanstvo u Hrvatskoj nije izravno potvrdilo takvo mogućnost, ali je diplomatskim rječnikom odaslalo snažno upozorenje. Rok Srakar, prvi savjetnik slovenskog veleposlanika Vojka Volka, rekao je da se oni, ali i druge članice EU, zanimaju za izmjene zakona. Veleposlanstvo je već upozoravalo i aktualnu i prijašnju vladu da moraju zaštititi male dioničare. "Treba biti iznimno pažljiv pri usvajanu pravnih akata s retroaktivnim učincima. Slovenija očekuje da će Hrvatska poštovati svoje međunarodne obveze koje je usvojila u pregovorima suropskim unijo, pa če pratiti njihovo ispunjavanje u okviru monitoringa. Uvjereni smo da će Hrvatska ispuniti sve svoje obveze iz monitoringa, a samim tim će biti olakšan i ubrzan proces ratifikacije u Sloveniji kojemu se nadamo što prije", stoji u pisanom odgovoru Veleposlanstva Slovenije."

Samo sam čekao kada će netko to pitati 🙂
Ajmo rješavati dio po dio..
Ukidanjem obveze izmjenom zakona nema ni glavnice pa time ni kamata
Kad izborimo opstanak obveze, tada trebamo inzistirati na objavi ponude i ubrzati ispunjenje obveze.
Svi koji su tužili su svjesni da prvostupanjske presude nisu kraj, treba nakon toga izgurati VTS, pa ovrhu
Treba riješiti i pitanje zastare
A kamate i troškovi spora? Jasno tko ih treba snositi ako se obveza prizna.


…A oni koji su tužili? Što sa kamatama?

A ne mozes i ovce i novce.To uzmi kao pola pije pola Šarcu daje. I osjecaj se ponosno sto pomazes domovinu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

pa nismo delboy
zeka peka ja sam za može ina rate



…A oni koji su tužili? Što sa kamatama?

A ne mozes i ovce i novce.To uzmi kao pola pije pola Šarcu daje. I osjecaj se ponosno sto pomazes domovinu.
[/quote]

vi kolega radite kako hoćete, ako hoćete oprostite im sve u ime ljubavi prema domovini….
ali ne zaboraviti kako su se oni ponašali prema nama, prema tome od mene im neće biti oproštena ni kuna od kamate. zašto smo se ovolike godine po sudu borili ako neću uzeti kamate.

ja sam dobio svoj rodni grad na sudu, naracvno i od kamata je tu lijepa svotica….e pa neću ni Opatiju bajnu žaliti, virujte mi…..

pozz

Molim update iz sabora za nas koji smo u poljskoj :)))

www.lociraj-popust.com

Stanka za rucak. [smiley]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Molim update iz sabora za nas koji smo u poljskoj :)))

Nemoj da osvanu neke obnažene slike, pa da osramotiš Udrugu 😉
Već vidim naslove:
Raskalašeni "lešinari" kao piju pivo u Poznanu, a preko svojih jataka piju krv Opatiji

da li je netko skužio kada slijedi naša točka? ili barem kada nastavljaju sa radom? (govorim o Saboru)

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

ma gotova točka vidi kupnju

Imaš pravo 101. Nešto se u pauzi saznalo!

New Report

Close