LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jutros sam razgovarao sa svojim odvjetnikom, (zastupa još nekoliko članova udruge), njegovo mišljenje je da isključivo pritiscima (u medijima, dopisima političarima, EK i sl.) možemo spriječiti izglasavanje ove promjene zakona. Da pokušamo napraviti sve kako do US ne bi došlo.

ti misliš da je javnost na vašoj strani? koliko vidim, čak ni većina forumaša (koji nisu dioničari LRH) vas ne podržavaju, možeš misliti što će vas podržati javnost koja nema posla i koja živi od danas do sutra [rolleyes]

To je česti sindrom nas Hrvata, ne podržavati ljude koji se bore za svoja prava, bez obzira na to kojem sloju pripadaju i o čemu se radi. Vjerujem da je tome puno pomoglo i to što mediji uglavnom ne samo u našem slučaju, već i u drugim raznim slučajevima ne daju cjelokupnu informaciju već samo senzacionalističku vijest. No podrška ili ne podrška to nam niti pomaže niti odmaže, sud će tu biti jedini mjerodavan organ na kraju balade.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]



Jutros sam razgovarao sa svojim odvjetnikom, (zastupa još nekoliko članova udruge), njegovo mišljenje je da isključivo pritiscima (u medijima, dopisima političarima, EK i sl.) možemo spriječiti izglasavanje ove promjene zakona. Da pokušamo napraviti sve kako do US ne bi došlo.

ti misliš da je javnost na vašoj strani? koliko vidim, čak ni većina forumaša (koji nisu dioničari LRH) vas ne podržavaju, možeš misliti što će vas podržati javnost koja nema posla i koja živi od danas do sutra [rolleyes]
[/quote]

I to je jedan od razloga zašto večina njih živi od danas do sutra, i nemaju posla. Spas ovoj zemlji je strana investicija, koja će otvoriti neko radno mjesto, a ovim potezom Vlade to će se dogoditi ali nikad. Dakle ti koji nemaju posla možda bi nas i trebali podržati!

kolega @buck

pa sve dok sud ove države nije donio presudu u korist malih dioničara mogli ste Vi a i svi misliti o njima kao o špekulantima, ovakvima ili onakvima ….

… ali ako je sud odlučio da su prava malih dioničara uskračena i da su u pravu kada iznose svoje zahtjeve kako netko normalan može i dalje tvrditi nešto protiv toga

… a ovo što je predloženo (pogotovo što je isti takav prijedlog odbijen 2010 u Hrvatskom Saboru a ne na tržnici) čisto je silovanje Ustava i barbarizam nad malim dioničarima

… ma koliko mi šutjeli o tome [rolleyes] [rolleyes] [bye]

poslovni.hr je Todorićev i vladin ulizivač ..

Cookie Monster



Jutros sam razgovarao sa svojim odvjetnikom, (zastupa još nekoliko članova udruge), njegovo mišljenje je da isključivo pritiscima (u medijima, dopisima političarima, EK i sl.) možemo spriječiti izglasavanje ove promjene zakona. Da pokušamo napraviti sve kako do US ne bi došlo.

ti misliš da je javnost na vašoj strani? koliko vidim, čak ni većina forumaša (koji nisu dioničari LRH) vas ne podržavaju, možeš misliti što će vas podržati javnost koja nema posla i koja živi od danas do sutra [rolleyes]
[/quote]

Vi ste kolega buck ovdje očito zalutali, što je još gore svojim pisanjem podržavate pravnu nesigurnost u RH koja bi se, ako se ovaj zakon donese bitno narušila.

Nevjerojatno.Naravno da su svi ili velika većina onih koji rade na tržištu kapitala na strani malih dioničara, jer ovo što se želi njima napraviti je samo dokaz ( još jedan ) koja smo mi banana država.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vaš link

Evo recite i njima koju, sada je i hrvatski službeni jezik Unije pa ukoliko ne ide na engleskom pišite na hrvatskom..

Ujedino molim da netko tko zna prevede neke od onih jednostavnih poruka koje su uvdje već postane i prosljedi mi da ih pošaljem cirkularno svima

isprika nezaposlenima ali ovakom praksom neće ih biti manje, samo više..

Dujmić je svojim posljednjim istupima napravio jedino što je u ovoj priči bio njegov zadatak, a to je da senzibilizira javnost prije donošenja odluke da stane na njegovu stranu. To je napravio na način da nametne tumačenje da će Opatija (spominjanje škola, vrtića – vrlo osjedljiv segment) bankrotirati zbog pohlepe malih dioničara, i to je priča koju momentalno javnost puši.

Prava istina je da je on nepoštivanjem zakonske obveze o podnošenju ponude za preuzimanje doveo male dioničare u situaciju da moraju svoja temeljna prava ostvariti putem suda.

Politika će pokušati ovo provući ako ocijeni da je za to dobar moment, tj. da im je javnost naklonjena (što su očito procijenili da je slučaj). Vremena za promjenu te slike prema javnosti je vrlo malo, i koliko god mu je pravna služba zakazala, PR mu je pripremu za donošenje zakona odradio dobro.

Kako javnosti u tako kratkom roku od par dana objasniti da se ovdje radi o ukidanju zakonom zajamčenih prava dioničara (što ako prođe može predstaviti opasan presedan po kojem bi se kasnije mogla retroaktivno ukidati prava u bilo kojem drugom slučaju, nevezano uz tržište kapitala.. može biti pravo na stan, zemlju, nasljedstvo, plaću… bilo što što vlasti sa većinom padne na pamet)?
Jako je kratak rok i treba intenzivno odraditi prema novinarima i stranim institucijama da naprave pritisak.

Ovaj put kojim su krenuli "rješavati" problem LRH je definitivno najlošiji.. ne samo za nas male dioničare, već i za širu javnost i to bi im pod hitno trebalo objasniti na pravi način.

Za kraj citat kolegama koji misle da ih se ovo ne tiče:
"Prvo su došli po invalide. Nisam se bunio jer nisam bio invalid.
Onda su došli po židove. Nisam se bunio jer nisam bio židov.
Zatim su došli po cigane. Nisam se bunio jer nisam bio cigan.
Kad su došli po mene – više nije bilo nikoga da se buni."

Obzirom na odnose u saboru, čini mi se da su najglasniji protivnici ove vlade trenutno HDSSB pa ne bi bilo loše i njima uputiti mail-ove….

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kako se fino sa par dionica napravi pomutnja na bidu.

i ja isto tako postupio da mi je u cilju rušenje, pričekati dok bid bude šupalj i onda kao kroz sir spustiti se 20-30 %….

srećom nema nas puno koji nasjedamo na ovo…


kako se fino sa par dionica napravi pomutnja na bidu.

i ja isto tako postupio da mi je u cilju rušenje, pričekati dok bid bude šupalj i onda kao kroz sir spustiti se 20-30 %….

srećom nema nas puno koji nasjedamo na ovo…

ma tko će sada dati, ako nisu davali po 2.700…idu ljudi do kraja…

www.lociraj-popust.com

Kakav sramotan pamflet koji apsolutno nema nikakve veze sa LRH su stavili od strane vlade na radicev tekst na vladinoj Facebook stranici.. Rekao bi da je ovo na facebooku razgovor sljepca sa gluhima. Oni su potpuno gluhi na bilo kakve upite i prigovore građana, a mi smo sljepci jer ne vidimo s kim imamo posla..

New Report

Close