LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na koji dio točno misliš?

Pa najvise mislim na same gradjane Opatije i ovih drugih opcina(mada se ovo generalno moze primjenit na sve gradove u RH i na drzavu u cjelini) jer oni su i birali tu vlast koja ih je dovela ovdje gdje su sada. Doveli su se tu time sto su vjerovali krivim ljudima, vjerovali krivim idejama, ali prvo i ponajvise zato stoi dalje pristaju zivjeti u stanju koje im odgovara,a to je stanje nereda.
Pod stanje nereda podrazumjevam opce ozracje anarhije, toleriranog bezakonja,a sada u ovoj fazi prezira prema malim dionicarima.Ali to je karakteristika ovog drustva vec dvadeset godina.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

da li bi opatija mogla blokirati novi statut da ima pravo glasa po dionicama?

u tome slučaju bi si mogla garantirati da neće pasti ispod 25% i izgubiti kontrolni paket

www.lociraj-popust.com

Treba ovo možda gledati i sa stanovišta da se želi obeshrabriti sve buduće vlasnike LRH a (koji to još sada nisu) a u cilju nastupajuće zastare.
Mene bi na ovim cijenama i s mogućnošću koje su navedene zastrašili.


Sad bi bilo dobro da u dokapitalizaciji cijena dionica bude 1 kn i da ih samo darko može kupit:)

Dokapitalizacija ne može biti ispod nominale tj 3200 kn.

Iz istog proizlazi 2 dobre i 1 loša stvar za dioničare:

1. book raste jer je trenutno ispod nominale i u kapital ulazi svješih 3200 po novoizdanoj dionici
2. stjecanjem dodatnih 10% nastaje nova obveza za preuzimanje po 3200 kn

loša:
1. smanjuje se udio malih dioničara, ukoliko bi se išlo na maximalno odobrenu od 50% novi omjer bi bio SNHO: 74,5% ; Opatija 16,66%; AUDIO: 2,49%; ostali: 6,3%

ali dionice AUDIO-a će završiti kod SNHO tako da time SNHO prelazi 75%

Da su čelnici grada mudri sada bi brzo tražili način da dionice AUDIO-a završe kod njih jer AUDIO se obvezao SNHO-u dati ili dionice ili (mislim) 2250 kn po dionici pa bi onda sa malima držali preko 25+1%


da li bi opatija mogla blokirati novi statut da ima pravo glasa po dionicama?

u tome slučaju bi si mogla garantirati da neće pasti ispod 25% i izgubiti kontrolni paket

Pa da tame nekto ima mozga i poznaje zakon ne bi se nikad doveli u obavezu,a isto bi imali upravljacka prava.Neznalice bili,neznalice ostali.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Treba ovo možda gledati i sa stanovišta da se želi obeshrabriti sve buduće vlasnike LRH a (koji to još sada nisu) a u cilju nastupajuće zastare.
Mene bi na ovim cijenama i s mogućnošću koje su navedene zastrašili.

Sve ovo pisalo je u statutu i do sada, i jasno je da SNHO ima apsolutnu vlast kao i do sada

Ja vas pitam iskreno: mislite li da bi bilo bolje da Opatija ima pravo glasa i da može jače kontrolirati LRH??



Treba ovo možda gledati i sa stanovišta da se želi obeshrabriti sve buduće vlasnike LRH a (koji to još sada nisu) a u cilju nastupajuće zastare.
Mene bi na ovim cijenama i s mogućnošću koje su navedene zastrašili.

Sve ovo pisalo je u statutu i do sada, i jasno je da SNHO ima apsolutnu vlast kao i do sada

Ja vas pitam iskreno: mislite li da bi bilo bolje da Opatija ima pravo glasa i da može jače kontrolirati LRH??
[/quote]

Ne



Treba ovo možda gledati i sa stanovišta da se želi obeshrabriti sve buduće vlasnike LRH a (koji to još sada nisu) a u cilju nastupajuće zastare.
Mene bi na ovim cijenama i s mogućnošću koje su navedene zastrašili.

Sve ovo pisalo je u statutu i do sada, i jasno je da SNHO ima apsolutnu vlast kao i do sada

Ja vas pitam iskreno: mislite li da bi bilo bolje da Opatija ima pravo glasa i da može jače kontrolirati LRH??
[/quote]
Ono što znam da jednoumlje (monopol) nije nikada malima donio ništa dobroga.


Ono što znam da jednoumlje (monopol) nije nikada malima donio ništa dobroga.

Slažem se. No nažalost – Dujmić kao korektivni faktor – uhh, muke. [sad]
Ajde Ksenija, do something.. treba nam tu još igrača koji mogu zamutiti vodu.
Bojim se da jednom kad se Darko dočepa svega, neće tu biti ničeg za malene. Nullus.

Ustvari kad razmislim, možda Dražen radi za Ostoju. [huh] Jer to kako je Ostoja dobio LRH i koliko ga je platio + Čo, lobisti itd.. više se ni ne vidi od prašine koju su podigle tužbice (deminutiv je zbog odnosa cifri prvog i drugog slučaja).

pretpostavljam da veleštovano čelništvo grada tu i tamo pročita ovaj forum, tako da znaju što im se sprema…ali vjerovatno ih boli rac**…

www.lociraj-popust.com

Ma sto se brinete oko LRH. Doci ce to na svoje za odredeno vrijeme. Hebe se svima njima za male i za velike, Opatiju, vrijeme na Kvarneru, hotele, turizam… Malo slikavanja po novinama, malo buke, malo altruizma i eto imamo Hrvatsku! [thumbsup]

Tu je jedino znana ova – Tko tu koga? Pa naravno svako u svoga! [wink] [cool]

Budite mi pozdravljeni sa Cvjetnog trga.

New Report

Close