LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje mišljenje je besplatno ali toliko i vrijedi. [proud]
Ali nije to moje mišljenje nego sam napisao ono što sam razgovarao sa odvjetnicima. To vrijedi i za Belje i LRH. Isto tako rečeno mi je da se radi o velikom i nepotrebnom riziku. Barem kod Belja bi se sve moglo znati i prije nego istekne rok.

Vidim da ured Kneževića zastupa Opatiju. Ja se obično raspitam o protivnicima.
Evo jedan zanimljiv tekst:

Vaš link

Meni to izgleda kao neka kvarnerska Fimi media? Bilo bi zanimljivo kad bi ispalo da je on bio taj sudac koji je i imovinu LRH upisao na Opatiju.

Nemoj misliti na m2!

zeko mai kaj sam reako idemo dole

dajte dosadno je

A kaj ćeš, malo dole, malo gore… nema to veze, ionako tko do sada nije prodao ni neće ide sudski, a ko je prodao prodao je.


zeko mai kaj sam reako idemo dole

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

pa čovjek se snašao… ccc… 🙂 🙂 🙂 e jesmo zavidni uspješnima 🙂 🙂 🙂


Vidim da ured Kneževića zastupa Opatiju. Ja se obično raspitam o protivnicima.
Evo jedan zanimljiv tekst:

Vaš link

Meni to izgleda kao neka kvarnerska Fimi media? Bilo bi zanimljivo kad bi ispalo da je on bio taj sudac koji je i imovinu LRH upisao na Opatiju.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

idemo malo dole ima bit 2201

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

kaj moja proc. rušimo 2000

kad bi mogao upravni prije će izgleda belje od nas

@101
Ne znam zašto je to više bitno? TS više ne čeka US nego donosi presude. A i Opatija je jesenas digla još jednu upravnu tužbu tako da ako bi prva i bila odbacena, ostaje visiti druga koja će doći na red 2015.
E sad pitam se zašto su podnosili još jednu upravnu tužbu ako su mislili da će prva proći??
Pretpostavljam da im je to bila taktika dok je sud određivao prekide i čekao US; da kad im odbiju prvu imaju onda drugu.

Osim toga mi smo HANFA-i dostavili dostavili zapisnik sa GV gdje su jasno sami rekli da se ne radi o izvornom stjecanju, pa smo poslali Mišljenje (Vaš link), a sad skupljamo još neke papiriće … Sve smo to tražili da u sklopu obrane svog Rješenja HANFA pošalje na US. (da ne bi netko zaboravio poslali smo i mi)

No mislim da je sve najjasnije iz Dujmićevih izjava, evo par citata:

"..Tužbe malih dioničara, koji se pozivaju na rješenje Hanfe, mogu Grad otjerati u bankrot. Mali dioničari će kad-tad na sudu svoja prava ostvariti….", (sa GV)

"..Pa ne možete vi izvesti narod na ulicu i boriti se protiv vladavine prava. Ne možete. Sud će suditi po pravu, a Hanfa radi po zakonu. Što da radim? Da idemo protiv Hanfe i protiv zakona. Ne možemo..", (sa GV)

"..Bili bismo najzadovoljniji da Upravni sud donese odluku, ma kakva ona bila. Tada bismo mogli koristiti druge pravne mogućnosti, pa i one međunarodne, a sada smo u pat-poziciji dok čekamo odluku.." (Novi list)

"..biti će zanimljivo vidjeti kada će se objaviti prva pravomoćna presuda u slučaju LRH, jer opet nam se bliži izborno vrijeme..". (Novi list)

"..Opatija potpisivanjem Sporazuma kojim je preuzela kontrolni paket dionica dovedena u zabludu.." (ovo je i na sudu prikazano kao priznanje – zabluda ne oslobađa obveze)

Ja jesam pristran ali kad ovo čitam izgleda mi da je i njemu jasno kakva je situacija..

Kad onaj kog tužite prizna krivnju sud bi odmah morao usvojiti tužbu i donjeti presudu vanraspravno. Možda bi se ova izjava o zabludi trebala dostaviti i na trgovački sud da više ni ne zakazuje ročišta nego da automatski donosi presude.
Isto tako ako je to priznanje u suprotnosti s onim na temelju čega su krenuli u žalbu na upravni sud, to bi trebalo poslati sudu da odmah odbije njihovu žalbu na Hanfino rješenje.

Nisam pravnik ali meni se čini nelogično da s jedne strane priznajete da ste prevareni i dovedeni u zabludu, što znaći da dionice nisu stečene izvorno, a na sudu tvrdite suprotno i da sud to tolerira.

Nemoj misliti na m2!

@daliborop
Na jednom ročištu na TS je izjava o zabludi i poentirana kao priznanje .. No Opatija osim samog negiranja obveze istakla je u odgovoru na tužbu još nekoliko prigovora pa mislim da se to mora raspraviti, no kako vidimo sad se to sve rješi na prvom ročištu i gotovo..

Sad počinje 2. runda; VTS. Ovih dana vidjet ćemo na šta će se Opatija žaliti ali mi smo u prednosti jer ćemo razmijenjivati informacije i opet koordinirati nove poteze i tužbe. Kao i na TS, prvi je spor krenio 2009 imali su nekih 8-9 rasprava, prekid, VTS itd., a onda je krenulo sve puno brže jer smo razmijenom informacija uspjeli kod drugog dioničara rješiti problem koji smo imali na prethodnoj raspravi prvog dioničara, pa kod trećeg problem drugog, pa četvrti itd.. Možda uspiju neki postupak vratiti sa VTS-a nazad na TS, ali onda ćemo to kod drugih rješiti u startu itd..

opa ….. [shocked] [thumbsup]

New Report

Close