LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da, a ne čini li vam se da je Dujmić počeo pripremati javnost na gubitak spora na Upravnom?

"Bili bismo najzadovoljniji da Upravni sud donese odluku, ma kakva ona bila. Tada bismo mogli koristiti druge pravne mogućnosti, pa i one međunarodne.."

Zanimljiva je ta razlika u cijeni na zse i one koju sud presuđuje. Vjerojatno je povjerenje u sudstvo i državu na toj razini kolika je i cijena. Čekamo rasplet i treću dionicu koja će dodirnuti ath [thumbsup]



@kanabis

NEMA ZABLUDE….
Rekao bi da je zabluda bila drugačije vrste. Možda je mislio da je bio u zabludi da za njih ne vrijede zakoni. U toj zabludi je onda i danas, a izgleda i mnogi drugi. ….

A oni i dalje ocito misle da za vladajucu kamarilu zakoni ne vrijede. Nego mene interesira nesto drugo.Kada na poziciju dodju ljudi koji su ocito nesposobni i kao sto sada sami priznaju ne znaju i naprave ogromnu stetu iz svoga neznanja da li tu postoji kaznena odgovornost zloporabe polozaja jer su takvi samim dolaskom na polozaj isti zloporabili jer tu u prvom redu nisi smjeli ni biti. Da se mene pita odgovarali bi svojom imovinom pa imovinom uze obitelji dokle god ne nadoknade stetu.Mozda bi Hrvatska tada bila pravna drzava.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Jučer sam skoro postato ovaj članak ali sam mislio da pretjerujem

Vaš link

Ok, bilo je zlouporabe i u tim sferama, ali to su mrvice za štetu koju su počinili političari na državnoj i lokalnoj razini u zadnjih 20 godina.. Kod poduzetnika bi stvari trebale biti vrlo jasne, zakon precizira da trgovački društva odgovaraju svojom imovinom. Ako im je netko dao robu na dug i nije se osigurao to bi trebao biti njegov problem. Drzava nebi smjela imati nikakav problem jer su njena potraživanja iz firmi vrlo jasna i kratkorocne ali sad se problem prebacuje na vlasnike tih firmi a zapravo bi trebali odgovarati oni koji su im dozvolili da dobroga dođe. Po sadašnjeg zakonu ako je tvrtka bila 60 dana u blokadi porezna uprava je morala pokrenuti stecaj, a to nisu radili.. Da ne kažem da su tolerirali porezni dug koji kao takav niti je propisan niti zakonom dozvoljen, i sad odjednom 50 milijardi dugovanja za poreze???

No ja i dalje mislim da je tih 50 milijardi sitnica za štetu koju proizvode političari tipa dujmic

Npr Opatija se zaduzili za izgradnju sportske dvorane i to ne male novce, iako to po zakonu nisu mogli napraviti oni su pronašli način da zakon zaobiđu. E sad pomnozite te iznose x 500 općina, delicite koje nitko ne kontrolira, "spomenike" koje si dižu nacelnici sa 3 razreda osnovne škole ..

A vratimo se na temu, gradonačelnikova maestralna pravna strategija i maštanje o međunarodnim pravnim institucijama na kojima će dokazivati nedokazivo košta Opatiju mjesečno najmanje 100.000 EUR kamata na do sada podignute tuzbe.. Trebali bi njemu građani Opatije sjesti na imovinu za tu štetu.

ja se nadam da će vlada i sabor izmjenom zakona zaštiti Opatiju od pohlepnih špekulanata koje ju žele opljačkati [thumbsup]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

@elf10
Zakoni su tu da se postuju i trebali bi vrijedit za sve,a ne samo za neke. Oni koji su ih pisali i izglasali neka omoguce provedbu istih,a ne pisit cu kakit cu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@elf

[thumbsup]



@kanabis

NEMA ZABLUDE
znali su prije potpisa sve, imali plan B ali sve je propalao.
Da se razumijemo, nama ove Dujmićeve izjave o zabludi idu u prilog. Na sudu smo to iskoristili da pokažemo da i Opatija priznaje da nije stekla dionice izvorno. Jer ako su bili u zabludi da su stekli dionice izvorno onda znaći da su ih stekli neizvorno!! Nije li vrijeme da se odluči jesu li prevareni ili nisu. Ako su stekli dionice izvorno zašto je onda pijavio DORHU i USKOKU "aktere" da su ih prevarili??

Rekao bi da je zabluda bila drugačije vrste. Možda je mislio da je bio u zabludi da za njih ne vrijede zakoni. U toj zabludi je onda i danas, a izgleda i mnogi drugi. Jer kako objasniti činjenicu da je na ZSE cijena LRH 2400, a sud dosuđuje 6263+kamate??

Ovo bi EU monitoringu trebala biti ocijena povjerenja u pravosuđe.


Točno, ovo je za EU monitoring test pravosuđa!
(kad su nam već puna usta te i takve europe)

Kamelija, simbol Opatije!


Npr Opatija se zaduzili za izgradnju sportske dvorane i to ne male novce, iako to po zakonu nisu mogli napraviti oni su pronašli način da zakon zaobiđu. E sad pomnozite te iznose x 500 općina, delicite koje nitko ne kontrolira, "spomenike" koje si dižu nacelnici sa 3 razreda osnovne škole ..

A vratimo se na temu, gradonačelnikova maestralna pravna strategija i maštanje o međunarodnim pravnim institucijama na kojima će dokazivati nedokazivo košta Opatiju mjesečno najmanje 100.000 EUR kamata na do sada podignute tuzbe.. Trebali bi njemu građani Opatije sjesti na imovinu za tu štetu.


da dobro kažete kolega, tko će to platiti?
i ja ću platiti, ako podignu prirez, apsurd, zbog njegove sporosti ću sam sebi biti dužan…

Kamelija, simbol Opatije!


ja se nadam da će vlada i sabor izmjenom zakona zaštiti Opatiju od pohlepnih špekulanata koje ju žele opljačkati [thumbsup]

Svatko je mogao kupiti dionice, bilo kada, bilo koje, koliko je htio.
I sada me prozivate jer sam "pogodio" i čekao i tužio i čekao
i …. čekao ….. i…
dobiti ću što mi pripada!

Kamelija, simbol Opatije!


Npr Opatija se zaduzili za izgradnju sportske dvorane i to ne male novce, iako to po zakonu nisu mogli napraviti oni su pronašli način da zakon zaobiđu. E sad pomnozite te iznose x 500 općina, delicite koje nitko ne kontrolira, "spomenike" koje si dižu nacelnici sa 3 razreda osnovne škole ..

A vratimo se na temu, gradonačelnikova maestralna pravna strategija i maštanje o međunarodnim pravnim institucijama na kojima će dokazivati nedokazivo košta Opatiju mjesečno najmanje 100.000 EUR kamata na do sada podignute tuzbe.. Trebali bi njemu građani Opatije sjesti na imovinu za tu štetu.


nije samo Opatija…ista stvar je i u Sisku, a grad se raspada

New Report

Close