LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Pametnije je graditi mostove, nego ih rušiti."



Vaš link

ili don nam ne promijene zakon retroaktivno

Ja mislim da je za nas prekasno bilo kakvo mirenje, idemo u naplatu do zadnje lipe.
[/quote]
[cry]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Vaš link

Ja mislim da je za nas prekasno bilo kakvo mirenje, idemo u naplatu do zadnje lipe.
[/quote]
Slažem se kolega u potpunosti i cijelosti, do zadnje lipeeee!

Kamelija, simbol Opatije!

Polako, ne nudimo mi nkakvu nagodbu, to je na njima :))

Samo sam želio pokazati da je netko u ovoj državi svjestan problema.
"…Smatra da politika često dozvoljava zlouporabu pravosudnog sustava…. zato što se, kako je rekao, oholo i neodgovorno odlučuje ne platiti..."
Vjerujem da ovdje Opatija radi baš to, iako je TS sad počeo zaključivati rasprave i "doooonositi" presude (ovaj drugi dio nešto predugo traje) Opatija će bez obzira na šanse da uspije u sporu ići u tužbu na VTS. Najavili su to unaprijed, prije nego su dobili presudu. Žalit ćemo se na nešto a ne znamo još ni na što?? To znaći da se nadaju da će VTS naći neki način da ukine presudu i vrati sve opet na početak. Kako vidimo iz ovog teksta: "..čak 98 posto ukinutih prvostupanjskih sudskih odluka ukinuto zbog povrede odredbi postupka, a ne zbog suštine slučaja.." i to je ono na što i Opatija računa. Mislim da se ne čeka još svima 5 godina, bez obzira na kamate. Nebi bilo loše da netko obveže Opatiju da ponudi nagodbu ako je u konačnici gubitak spora izvjestan. Pa nije li najbolji argument koji potvrđuje ovo Čačićeve teze da sada TS zaključuje rasprave na prvom ročištu, a neki postupci traju od 2009? Ništa se novo nije dogodilo od onda. TS je u nekim postupcima napravio cirkus, na traženje Opatije da se odredi prekid iako znaju za odluku VTSa, sud to nije odbio na raspravi nego je to odbio rješenjem što je otvorilo Opatiji priliku da se na to žali. Dakle Opatija se žali VTSu na to što ih je sud odbio baš zbog presude VTSa. To je apsurdno, i čisti je gubitak vremena, zlouporaba pravnog sustava i odugovlaćenje.


sukladno odredbama Zakona o tržištu kapitala i Pravilima Burze, obavještavamo javnost da je
društvo Liburnia Riviera Hoteli d.d., Opatija dana 10. travnja 2012.g. zaprimila obavijesti
odvjetničkog društva Bekina, Škurla, Durmiš i Spajić d.o.o., Zagreb, slijedećeg sadržaja

Dioničar društva Ksenija Juhn dostavila obavijest o pokretanju pred nadležnim sudom postupka radi utvrđenja ništavosti izvršenog prijenosa dionica LRH na društvo Nonnullus d.d. te je od suda zatraženo izdavanje privremene mjere daljnjeg raspolaganja dionicama.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/yo2KLQ6SZRFNixOJ1wYy9A==.pdf

Drazene…znate ista o ovome


Ja sam već mislio da su se oni dogovorili kad sam vidio ono prebacivanje dionica, no ispada da je svađa ozbiljna..
Ovdje je najveći upitnik što se želi postići tim prebacivanjem.
Interesantno mi je kako mađusobno ratuju a istovremeno se trude da pravi razlozi ne izađu u javnost ni sa jedne ni sa druge strane. Mudro s njihove strane..

Baš nešto razmišljam, ako bi sud odobrio zabranu raspolaganja to bi bila prilika da Opatija objavi ponudu samo za male dioničare? Ne znam baš dali bi Hanfa na to pristala? Opatija tih 1,3 milijarde koristi kao izgovor jer oni ne žele objaviti ni ponudu samo za male, ali bar bi sad to onda morali priznati, a ne vaditi se na neprovedivost.

Vaš link

Nitko ništa ne zna 🙂
Samo ovo je sad pat pozicija i pokazuje kako je nekad i manje od 25%+1 dionice dovolno da se prave problemi. Ostoja ima večinu ali ne i 3/4 pa ne može baš napraviti sa SNHO što želi, a Ksenija se neda. Mogla bi sad sazvati skupštinu i vjerovatno bi joj se dio malih priklonio ali opet imaju premalo da nadglasaju Ostoju. Na skupštinu nebi sigurno došlo više od 80% kapitala a onda Ksenijin dio iznosi 24,5% a ima sigurno još nekog svog pod skrivenim. Pat pozicija. Karte su podijeljene i zato dionice i glasovi malih u SNHO nisu za sada toliko bitni.

Ovo je primjer i Opatiji da je i sa 24,64% mogla "kontrolirati" LRH, a nebi imali obvezu..

LRH pokreću ciklus ulaganja vrijedan 100 milijuna kuna
http://www.poslovni.hr/vijesti/lrh-pokrecu-ciklus-ulaganja-vrijedan-100-milijuna-kuna-201510.aspx

Zna li netko gdje je zapelo sa presudom? Hvala.

Izašlo danas u JL ali ne i u Zagrebu??

Ne izgleda li vam ovo da je zapravo priznao obvezu?
Dovedeni smo u zabludu, prevareni smo, nisu to "ispravno" pravno proveli …

ovaj Dujmic je panjina poput stotina drugih panjina koje nam vode drzavu i kroje sudbinu.Glup i ambiciozan.Najgora moguca kombinacija.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Što je tražio to je i dobio. Svoj kredibilitet u svemu tome mu nije na kraj pameti preispitati.

stojim sa ovih 8 komada jos 10 minuta za sve koji se zele iskrcat…
onda idem na druge pozicije
LP

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close