LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

osobno bi volio da Ostoja krene u prodaju LRH jer bi ju dao po puuuuuuuuuuuno većoj cijeni od one po kojoj se trenutno trži…

www.lociraj-popust.com

Samo da prokomentiram još jednom o kakvom se "majstoru" radi..

Ostoja ima samo 13,57% od SNHO, tj od 61,8% LRH što je zapravo 8,38% LRH

To znaći da mali dioničari LRH imaju 1% (3100 dionica) dionica više od njega što je po tržišnoj vrijednosti oko 1 mil EUR, a znamo tko je tu gazda.. Nemamo čak ni predstavnika u NO već ga ima Opatija koja nema pravo glasa na skupštini..


Samo da prokomentiram još jednom o kakvom se "majstoru" radi..

Ostoja ima samo 13,57% od SNHO, tj od 61,8% LRH što je zapravo 8,38% LRH

To znaći da mali dioničari LRH imaju 1% (3100 dionica) dionica više od njega što je po tržišnoj vrijednosti oko 1 mil EUR, a znamo tko je tu gazda.. Nemamo čak ni predstavnika u NO već ga ima Opatija koja nema pravo glasa na skupštini..

🙂 odlican post…

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Trebalo bi ovo primjeniti i na čelnike lokalnih uprava pa da vidiš što bi se kockali onda..

Ovak je aktualni gradonačelnik digao kredit, napravio sportsku dvoranu a nad glavom mu vise tužbe dioničara. A onda kad bude trebalo otplaćivati kredit bit će kukanja..


Kupac Nonnulusa nebi morao davati ponudu za LRH.

IMO eventualni kupac opatijskih dionica bi vjerojatno morao…a koliko vidim u medijima opatijce se već neko vrijeme indirektno nagovara na prodaju.

Pa dionice su Opatiji do sada donjele samo troškove i probleme!
Prodaja baš nije tako jednostavna jer im zakon zabranjuje raspolaganje dionicama ali ipak postoji način da se to riješi. A gradonačelnik i dalje upire jedno te isto. Ni presuda ga nije osvijestila. Zadnja sjednica GV je počela i završila svađom tko je kriv za situaciju sa LRH. Nakon toga je oporba napustila sjednicu.

Ne znam kakav aranžman imaju sa odvjetnicima koji ih zastupaju ali mislim da oni trljaju ruke na svaku novu tužbu. Iskopiraju odgovor i par dokumenata pa pošalju pripravnicu na sud. Jedino ih muči što svaki put moraju ponovo izračunavati svoju naknadu jer su tužbe različite. Čisto sumnjam da će gradonačelnik od njih dobiti neki savjet koji bi išao u nekom drugom pravcu. Gradonačelniku je cilj da presude ne postanu pravomoćne za njegovog mandata, a odvjetnicima da bude što više postupaka i da to potraje.
Vidjet ćemo što će sad biti kad dođe pisana presuda. Žalbu na VTS su najavili unaprijed što je nakaradno jer znači da će se žaliti na bilo što. Objašnjavati VTSu da se radi o izvornom stjecanju je bespredmetno jer je pozat stav VTS-a. Sve skupa to je kupovina vremena, i to ne za male novce jer kamate i troškovi se gomilaju. Eeeeee, da se radi o njihovim privatnim novcima!!

Vratimo se na prodaju dionica Opatije, mislim da je SNHO jedini pravi kupac , ali morat će im dati dobar diskont što je ipak bolje nego da sve ispari u tužbama i ovrhama.

Na kraju je Opatija još dobro prošli jer da je ostao sporazum iz 2005 onda bi se sudili sa Ostojom koji je preuzeo obvezu da rasčisti sporove sa Opatijom. Bojim se da bi onda izgubili i gradsku vijećnicu, pa bi se sjednice GV održavale na “lungo mare”.

Nemoj misliti na m2!

Evo im moj prijedlog besplatno:

Opatija proda svoj paket SNHO-u za 75 mil (75.000 dionica x 1.000 kn)
SNHO objavi ponudu za ostatak i nagodi se onima koji su tužili što je cca 150 mil (25.000×6.000)

Po tome ispadne da je SNHO dobio 100.000 dionica za 225 mil ili za 2250 kn po dionici.

Naravno možda bi mogli dobiti i više od 1.000 kn. Ako bi prodali po današnjoj cijeni (2.250 – tj 170 mil) ukupan paket bi koštao SNHO 3200 kn po dionici što je nominala, a mogu se naći na nekom iznosu u tom rasponu.

Nemoj misliti na m2!

Budi siguran da bi taj paket isao sa premijom na cijenu,a ne diskontom.Siguran sam da OStoja ne bi bio jedini potencijalni kupac. Nadalje ako bi on kupio taj paket tada je cijeli ostatak cca 22-23% dionica sto je nekih 60-tak tisuca komada.Od toga Audio drzi skoro 11500.
Losa ti je ova racunica gore. Nekako mi bas ne drzi vodu.A pored toga ovdje svaka stranka rjesava svoj problem.Zar mislis da cus e ja zalagat da rjesim Ostojin problem ili Opatijin ili drzavni.Ma bas me briga za sve njih.Prvenstveno mi je stalo rjesit svoj problem,a to je moja izlazna cijena koja je 7200 i ni lipe ispod.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Slobodnih dionica ima oko 28000, ovaj dio na AUDIO je zapravo od SNHO, po sporazumu mu oni moraju to dati ili nadoknaditi u novcu. Nisam sad računao u komad, ali brojke su tu negdje. I sigurno bi za ovih 25% dobili premiju da ih mogu slobodno prodati, no ovdje bi kupac sa paketom dobio i obvezu objave ponude po 6000 kuna, a ne po cijeni po kojoj bi kupio. Ovako je SNHO najizgledniji kupac, zašto bi si dozvolili da im netko drugi ulazi u vlasništvo. Nitko vas nebi mogao natjerati da vi prodate u ponudi. Nema tako puno tužbi da bi to bilo problem onda riješiti nagodbama, ali tada bi na suprotnoj strani imali malo nezgodnije odvjetnike.

Nemoj misliti na m2!


…no ovdje bi kupac sa paketom dobio i obvezu objave ponude po 6000 kuna, a ne po cijeni po kojoj bi kupio. Ovako je SNHO najizgledniji kupac, zašto bi si dozvolili da im netko drugi ulazi u vlasništvo. Nitko vas nebi mogao natjerati da vi prodate u ponudi…..

A zasto bi kupac dobio i obvezu objave ponude po 6000.Ne kuzim??? Ili se i obveza moze kupit i koliko ona vrijedi na slobodnom trzistu?? Ako moze onda mozda kupac odluci samo kupit obvezu zasto ne pogotovo ako se radi o kakvom humanisti,ne znam.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Savijet je bio besplatan pa toliko i vrijedi. [proud]

Opatija ima zabranu otuđenja dionica dok ne objavi ponudu. Radi se o 25% firme, a na tržištu je još oko 9%. Sve skupa malo više nego 1/3 LRH. Taman da onog koji to ima SNHO ne može ni dokapitalizacijom izbaciti iz igre tj smanjiti ga ispod 25%. To bi nekom moglo biti interesantno.

Iz razloga što Opatija ne može tek tako prodati dionice moralo bi se pribjeći nekom triku. Kupac bi trebao pristupiti njihovoj obavezi i objaviti ponudu umijesto njih, a ugovoriti unaprijed da preuzima njihov paket po dogovorenoj cijeni. Sve je računica i interes. Objavljuje ponudu umijesto njih, za to dobije diskont na dionice. Koliki diskont? Pa nek si izračuna Opatija koliki su troškovi i kamate u sporovima i cijena da se izvuće iz ove situacije, a da im recimo frenki ne zapljeni gradsku vijećnicu.
[smiley]

Nemoj misliti na m2!

Negdje prije ste dobro locirali problem..
Prvi problem je (ja ću ga napisati kao što inaće pišem "diplomatski"), čelnici lokalne uprave. Neki otišli predaleko pa bi za njih svako priznanje da su pogriješili bila polička smrt. To što će ovako šteta biti veća nije važno, nisu njihovi novci.

Da je netko pragmatičniji i okretniji tamo vjerovatno bi tražili neko ovakvo riješenje pa bi dalibor mogao svoje konzultantske usluge naplatiti 🙂

Ovako će se dionice koje Opatija ima rasčerupati u sporovima i ovrhama, a na kraju će ih pokupiti netko za siću. Najlošije će proći mali dioničari sa par dionica koji nisu išli u tužbe i građani Opatije koji su od ovoga mogli imati neku korist ali zbog nesposobnosti i neznanja ljudi koji vode grad od toga će imati štetu.

New Report

Close