LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


je a zašto ljudi nisu izašli na 2250 već kasnije
prodavali po 1700 sa min od 30% sa kmt zato

što je ostao jedan igrač veliki koji regulira cijenu sa nap 2000kom

radi čuda umjetno diže i spušta a bitan je prosijek

zato zeko nepije vodu


Slažem se da je veliki, to sam nekoliko puta i objasnio kako.
Ali nije mi jasno što će mu prosjek?

AFAIK Ostoja svojevremeno reće da ne bi dao ispod 9K

Pa ne dam ni ja ispod 7200 pa kad ih docekam. Vremena imam mlad sam( 37),lijep,a i novaca mi ne fali.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


je a zašto ljudi nisu izašli na 2250 već kasnije
prodavali po 1700 sa min od 30% sa kmt zato

što je ostao jedan igrač veliki koji regulira cijenu sa nap 2000kom

radi čuda umjetno diže i spušta a bitan je prosijek

zato zeko nepije vodu

Ne vidim da bi itko osim grada imao interesa u držanju cijene na ovim nivoima? Logika govori da bi Ostoji u ovom trenutku trebalo biti svejedno koliko dionica košta, jer ionako ima većinski paket. S obzirom da nema nikakvih velikih količina u prometu na ovim cijenama, da želi nadokupljivati sigurno bi podigao cijenu, jer bi vjerojatno dosta malih dalo svoje dionice za npr. 3500 do 4000 kn. Znači dalo bi se još nešto ubrati, ako se želi.

Naravno to su samo moja ovlaš razmišljanja.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Mislim da malo pretjerujete sa tim teorijama velikih igrača.

Evo kratke analize.
Od ponude pa do presude protrgovano je cca 1500 dionica po prosiječnoj cijeni od cca 1800 kn
S tim da je bilo toga dosta i po 1500. (malo, ali čovijeka veseli)
Cijena od 2500 kn je onda nekima zarada od 60-70%
Moja procijena je da je od onih 1500 dionica 1/3 u čvrstim rukama tužitelja., 1/3 je završila u istim rukama tj neki su prodavali pa kupovali jeftinije, a 1/3 je kod ovih koji sad prodaju.
Od presude tj 1.2. protrgovano je 550 dionica i to pola od toga već po cijenama preko 2400.
Tu je dio onih koji su kupili na šuškanja prodali na vijest, i dio onih iz 1/3 koji su spremni prodati sa solidnom zaradom a ne ulazi im se u tužbu jer znaju da to traje a oni žele hvatati uzlet na nekim drugim dionicama.
Sve u svemu na razinama do 2500 može se skupiti možda još 100-200 dionica i to teško. Jedino ako se pojave trejderi pa malo budu vrtili ovo sa +- 5-10%, inaće smo opet bez trgovanja neko vrijeme tj do novih vijesti sa suda.

Ovo sad mogu skupljati samo oni koji misle ići u tužbu jer je cijena sad malo neinteresantna ovima koji računaju na spominjanu dokapitalizaciju. A koliko ima zainteresiranih da kupe pa tuže?
Trenutno nije baš da se tuku na kupnji, ali ipak i 14.6. je sve bliže.

Kad sve zbrojimo dobra vijest sa suda, ili neki tekst u novinama ovo diže na 2700-2800. Iako iskreno čudi me da smo samo na 2300, ipak je presuda na 10.000!

Nemoj misliti na m2!

Ma di je ta presuda??? O cemu vi pricate?? Ni stranke u parnici jos nisu vidjele presudu jer nije ni napisana ali ni to nije prepreka za kvazinovinarstvo.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

dobro veli vrane gdje je presuda prošlo skoro mijesec dana

da nije mjauuu ili je sud zatvoren

[/quote]

Ne vidim da bi itko osim grada imao interesa u držanju cijene na ovim nivoima? Logika govori da bi Ostoji u ovom trenutku trebalo biti svejedno koliko dionica košta, jer ionako ima većinski paket. S obzirom da nema nikakvih velikih količina u prometu na ovim cijenama, da želi nadokupljivati sigurno bi podigao cijenu, jer bi vjerojatno dosta malih dalo svoje dionice za npr. 3500 do 4000 kn. Znači dalo bi se još nešto ubrati, ako se želi.

Naravno to su samo moja ovlaš razmišljanja.
[/quote]

Nisi objasnio koji je interes grada da stopira cijenu!! Upravo suprotno, gradu bi bilo najbolje da je cijena 5000 Kn, bilo bi manje tuzbi i manje kamata. Mislim da je upravo suprotno. Ja vjerujem da cijenu kontrolira Ostoja kao i do sada…zašto, ne znam, nagađam. Vjerovatno je povezano s dokapitalizacijom koja će ići po nominali, a netko mi reče da to povlači obvezu nove ponude po 3200…


dobro veli vrane gdje je presuda prošlo skoro mijesec dana

da nije mjauuu ili je sud zatvoren

Nije ni sud, a ni onaj tko je dobio presudu u obvezi istu staviti na forum.

Pa i za ovu presudu znalo se i prije nego je objavljeno u novinama. Osim toga čovijek je sam dao izjavu za Novi list. Tko je kupovao po 1800-1900 kuna na ta šuškanja sad je fino zaradio, a vi čekajte da vam neko fotokopira presudu i pošalje poštom.

Jedino zašto ja vidim da Ostoji nebi odgovarala veća cijena trenutno je zbog iskazivanja veće vrijednosti paketa koje posjeduje SNHO. Tamo nisu raščićene neke stvari i dioba među vlasnicima koji su se navodno i počerupali malo. Možda bi se morale raditi i neke bilance gdje bi se taj paket trebao prikazati po tržišnoj vrijednosti, a recimo da im to ne odgovara da je puno.

Ali ja bi ipak rekao da to nema veze jer ne vidim ja neko prevelko stiskanje prema dolje.

Nemoj misliti na m2!


Nisam jučer mogao odgovoriti na prozivke jer novi korisnici imaju ograničen broj postova..

Ne znam zašto se neki ljute jer ne žele svi krenuti u tužbe? U potpunosti podržavam one koji su krenuli tim putem ali moraju dozvoliti da to nije put za svakoga. Ne mogu si ne svi priuštiti da zabetoniraju svoju imovinu na neodređeni rok, bez obzira na vrlo izgledan dobitak. Dioničarima odgovora i da što veći broj pokrene tužbe jer to znaći da će veliki broj dionica biti izvan igre, a i kad dobiju tužbe dionice će otići Opatiji koja s njima ne može raspolagati. To će smanjiti broj dionica na tržištu, a vidimo da ih je i sada malo. Uz ovako malo dionica svaka pozitivna vijest, dobar rezultat, dokapitalizacija, ulaganje dići će cijenu dionice puno više nego da su sve dionice u igri. Ne naravno na razine koje se mogu ostvariti tužbama. To uz dobre pokazatelje koje ova firma i dionica ima je na neki srednji rok za mene dobitna kombinacija pa čak i bez tužbe.

Dalibore,Dalibore.Promjenio si mi retoriku. Ili si utuzio??? Sud je djava nikad ne znas koji ces kraj batine izvuc.

@cadilac

Svima je u interesu sta veca cijena dionice.Svima osim Ostoje.I malima i gradu. Sta vise to bolje.Na 7200 cemo se pozdravit,a ja vjerujem da cu to docekat.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Nisam tužio, ali sam se raspitao. Meni više ta tužba nije tako loša opcija. Možda ne za sve dionice koje imam, ali utužiti recimo 20-30 komada je sasvim razuman rizik i ne preveliki trošak a moguća zarada povelika.
Uzmimo u obzir da sam ja kupovao na dosta nižim razinama i utužio bi zapravo svoju dosadašnju zaradu. No lakomost je opasna stvar, sad već množim sve dionice koje imam sa 10.000 kuna.

Nemoj misliti na m2!

Savjtujem ti da mnozis mnozis sa 20 iljada pa da vidis koje cifre onda izlaze.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close