LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kada ce izvjšće?

Prolšle godine bilo je objavljeno 15.2. Ima još 7-8 dana samo nema prodaje. Ja ne očekujem da će uz ovo prvo izvješće biti nekih velikih novosti (osim dobrog rezultata) Prave stvari će se događati tek uz izvješće koje se objavljuje 30.4.

Nemoj misliti na m2!

Ustavni kapitulirao pred Todorićem, što li se nama piše?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Ustavni kapitulirao pred Todorićem, što li se nama piše?

A evo i linka:
Vaš link
Nažalost ovo z amale nije dobro!

Pa da je bar Opatija još davno odmah nakon rjesenja zatražila nesto tako pred ustavnim sad bi vec imali odluku upravnog suda i sve bi bilo gotovo. Rekao sam da neće sa Agrokorm biti lako. Koliko sad ima smisla da Opatija krene ovim putem ( da ne kažem da su njihove žalbe na upravnom sasvim drugog karaktera ) jer Agrokor je dao tužbu na Ustavni odmah i čekao 3,5 mjeseca, a kod LRH do tada ionako nastupa zastara za podizanje tuzbe.


Pa da je bar Opatija još davno odmah nakon rjesenja zatražila nesto tako pred ustavnim sad bi vec imali odluku upravnog suda i sve bi bilo gotovo. Rekao sam da neće sa Agrokorm biti lako. Koliko sad ima smisla da Opatija krene ovim putem ( da ne kažem da su njihove žalbe na upravnom sasvim drugog karaktera ) jer Agrokor je dao tužbu na Ustavni odmah i čekao 3,5 mjeseca, a kod LRH do tada ionako nastupa zastara za podizanje tuzbe.

Daj bože da si Dražene u pravu.

Ovo danas se što se događa s pravom nema veze.
Da ne kažem da se je pojam pravednost odavno izgubila iz terminologije.
[undecid]

kako je jedan doktor davno rekao (citat):

pare pare pokreću svijet, politiku i nogomet,
parama ja kupujem sve: jahte, konje, zamkove
….onda par riječi o tome što se parama ne može kupiti, pa onda nastavlja…
para vrti tamo, gdje burgija nemože,
parama mogu kupiti sve: političare, novinare, sudije….

poslušajte i pogledajte na: http://www.youtube.com/watch?v=QPYoNe_WNUg

p.s. kad pišem postove, ne znam točno čemu služe ova slova B, I, U sa strane?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Evo sad da u miru napišem komentar ovoga na Belju, a time i koliko će uticati na nas..

Prvo, ovdje se malo previše uspoređuju ove dvije stavri ali nije to baš copy/paste. Žao mi je zbog ove odluke Ustavnog ali to što su požurili upravni je dobro, bar da su rekli da i ubuduće upravni takve stvari mora rješavati po hitnom postupku. Ova odluka nema veze sa LRH, jer su i elementi tužbe na upravnom potpuno drugačiji za Belje nego za LRH. Opatija se nije žalila na sam postupak Hanfe nego na činjenice tj na "izvorno" stjecanje. Kao drugo Agrokor je tražio odgodu obveze objave ponude budući da su izjavili da će u slučaju da se obveza utvrdi postupiti po zakonu tj objaviti ponudu i to je i element zbog kojeg im je to ustavni i dopustio. Opatija neće niti može objaviti ponudu kako i sami navode u svojim podnescima na upravni. Ako Opatija ipak krene tim putem sigurno ćemo reagirati, i ima dosta elemenata po kojima to i možemo.

No ja se pitam zašto i Opatija već nije na isti način tražila da se požuri odluka na upravnom, pa svima nam je to u interesu? Udruga je to pokušala napraviti preko pučkog prvobranitelja. Ali oni su imali baš obrnutu ideju, razvući upravni što duže, jer im je jasno da im je tužba na upravnom "tanka". Čak su jesenas poslali i novu tužbu da bi u slučaju prve presude protiv njih imali i dalje elemenata da traže prekid na TS i dodguraju u zastaru. (nema zastare za obvezu nego eventualno za podzanje tužbe dioničara)

Opatiji (tj čelnicima grada i općina) po zadnjim izjavama taj paket više nije interesantan i žele ga se rješiti tj prodati ga i nadajmo se da će to biti što prije jer su svojim neodgovornim ponašanjem do sada samo naštetili LRH.

Još bi dopisao i da je Ustavni sud uzeo u obzir i prava dioničara Belja i baš zbog toga je naložio Upravnom da odluku donese u roku od 6 mjeseci tako da se ne dogodi da se u međuvremenu ode u zastaru, jer Agrokor je tražio samo da se rješenje odgodi do presude upravnog suda što znaći da bi se čekalo više od 3 godine..

Bilo bi dobro da je i kod nas ovo Opatija zatražila od ustavnog još i prije, sad mi se čini malo kasno, jer su rokovi kod nas bliži nego na Belju. No možda bi uspjeli odgoditi presude i ovrhu do presude upravnog suda, jer bi sud onda imao elemenata da opet odredi prekid postupka ali bi s druge strane ta presuda upravnog morala doći u kraćem roku.
No ova praksa je definitvno loša jer se u potpunosti gubi smisao izvršnosti i konačnosti rješenja upravnih tjela, kakve veze ima to što bi Agrokor onda morao tužbama tražiti povrat svog novca, pa sad su dioničari priseljini na isto? Šteta je također 800mil samo u drugu stranu.


p.s. kad pišem postove, ne znam točno čemu služe ova slova B, I, U sa strane?

Bold, Italic, Underline

zanimljivo kupnja ništa samo što se i prodaja ne spušta

A valjda bude s vremenom. Nekeko mi se čini da se precijenjuje utjecaj pravosudnih trakavica na cijenu LRH. Ponavljam da nemam ništa protiv onih koji tuže. Oni koji su kupovali da bi podigli tužbu su te dionice sterilizirali i nema ih više na tržištu. Sad kad recimo izađe za koji dan izvješće sa dobrim rezultatom to se na cijenu neće uopće moći odraziti jer trgovine nema.
Tek će pokretanje dokapitalizacije nešto pomaknuti zaozbiljno.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close