LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vele sindikati upravi:
http://www.poslovni.hr/vijesti/teske-optuzbe-na-racun-lrh-nema-dijaloga-ima-mobbinga-196121.aspx

A veli uprava njima:
http://www.poslovni.hr/vijesti/lrh-odgovara-sindikatima-vase-izjave-su-mobbing-196148.aspx

Hmm..

Ovo da novi vlasnik još nije uložio ni kune stoji.. Možda da ga se malo stisne? To sam najviše prigovarao kod "privatizacije" Nikakav plan i obveza ulaganja a dali su mu jednu od najvrednijih firmi u Hr, a kad kupiš nekog gubitaša uvjetuju ti ulaganja, zadržavanje radnika itd.

Što se tiće šikaniranja radnika, nije mi drago, ali ne zaboravimo da je u LRH ipak vladao jedan oblik "socijalizma" do prije godinu dana. Bio sam jesenas u jednom od hotela LRH i na žalost posluga je bila dosta ispod razine kakvu imaju u Milenij hotelima. Meni su bili simpatični jer me malo vratilo u prošlost ali na trenutke su me i naljutili. Sobarice su u 7 sati ujutro počele spremati sobe, usisavati, lupati vratima, dovikivati se.. Morao sam nazvati recepciju, ali i nije baš nešto pomoglo. Samo su se ispričali i objasnili da je otišla velika grupa pa treba spremiti puno soba!?!?
[/quote]

Nije niti milenij puno bolji. U stvari, Opatija je daleko od pravog turizma i pomalo je uspavana. Zapadna Istra je postavila u RH kriterije koje će ostatak zemlje postići kroz 10 i više godina.
Milenij hotel ima 5 zvjezdica, a nema u baru u ponudi sva pića nego nudi samo pića jednog distributera. To si hotel sa 5 zvjezdica ne može dozvoliti. O posluzi u slastičarni ne treba trošiti vrijeme – jednostavno je uspavana i nije dostojna niti hotela sa 2 zvjezdice (iako nisu neljubazni nego jednostavno nisu dorasli). Ono što Opatija nudi u 5 zvjezdica, Turska nudi veću 2 i to svakome mora biti jasno. Naravno, nije dobro stiskati radnike jer će doći do štrajkova i do pada kvalitete usluga, a onda je to začarani krug u krivom smjeru.

...povijest se ponavlja...

200 milijuna eura za luksuz Ičića

Ičiće, turistički gradić u liburnijskom pojasu koji se do sada razvijao stihijski, očekuje nova renesansa – četiri tvrtke pripremaju udružene investicije čija se vrijednost procjenjuje na oko 200 milijuna eura.

U velikom razvojnom projektu koji će promijeniti i lice i naličje Ičića, kao i kvalitetu turizma na cijeloj Opatijskoj rivijeri, sudjeluju ACI marina, Industrogradnja, Liburnia Riviera Hoteli i tvrtka Superator u vlasništvu riječkog poduzetnika Zorana Maržića.

http://www.jutarnji.hr/200-milijuna-eura-za-luksuz-icica/197713/

Da li je ovo još uvijek aktualno?


200 milijuna eura za luksuz Ičića

Ičiće, turistički gradić u liburnijskom pojasu koji se do sada razvijao stihijski, očekuje nova renesansa – četiri tvrtke pripremaju udružene investicije čija se vrijednost procjenjuje na oko 200 milijuna eura.

U velikom razvojnom projektu koji će promijeniti i lice i naličje Ičića, kao i kvalitetu turizma na cijeloj Opatijskoj rivijeri, sudjeluju ACI marina, Industrogradnja, Liburnia Riviera Hoteli i tvrtka Superator u vlasništvu riječkog poduzetnika Zorana Maržića.

http://www.jutarnji.hr/200-milijuna-eura-za-luksuz-icica/197713/

Da li je ovo još uvijek aktualno?


normalno da nije

koliko ja pratim rezultate što se objavljuju na zse, hotelijeri su u pravilu imali dosta bolje rezultate od prošle godine – kako po pitanju povećanja prihoda, tako i po povećanju same dobiti (npr danas Vrboska d.d. – povećanje prihoda >10%, povećanje dobiti 50% (no moram napomenuti da je dobit mizerna u iznosu od 1,0 mln kn)

ako uzmemo u obzir da je definirano vlasništvo, i da je vrlo vjerovatno bilo cost-cutting mjera od strane nove uprave, imam neki osjećaj da će biti dobar rezultat u LRH

www.lociraj-popust.com

ovo s ičićima zaboravite.

što se dobiti tiče, ja ne očekujem dobra izvješća jer ipak sada to više nije državna firma u kojoj bi se sve prikazalo kako jest nego će se sada sve prikazati kako sNHo-u bude pasalo, dakle izvješća će vjerojatno biti grozna, ali to se zove kreativno računovodstvo koje nas neće obeshrabriti.

...povijest se ponavlja...

danas omogućena kupnja os strane sn a prošla godina dana

a pucanj ćorak

@delboy
pa evo sad su u LRH doveli upravu baš iz tih zapadnoistarskih tvrtki. Rekao bi da je to dobro i za Opatiju i LRH, a dugoročno i za radnike


@101

to je i odgovor zašto SNHO nije do sada uložio ništa novaca u LRH. Do sada nije ni smio raditi dokapitalizaciju jer bi onda morao isplatiti razliku onima koji su prihvatili ponudu.. U ponudi je prodano 13.500 dionica pa to onda ispadne 13.500 * 950 kn u vjetar


danas omogućena kupnja os strane sn a prošla godina dana

a pucanj ćorak

pa ne treba im više dionica. čemu da kupuju kad su novac pribavili. da im je trebao kolateral, cijena bi već išla preko 3000 kuna. ovako držimo se targeta predsjednika uprave i točka.

...povijest se ponavlja...

Nema potreba da SNHO kupuje dionice.. u pitanju je bila i dokapitalizacija. Da je SNHO krenio u dokpaitalizaciju time bi stekao nove dionice po cijeni dokapitalizacije, a zakon kaže da bi onda morao isplatiti razliku onima koji su prohvatili ponudu po 2250. Sad više to ne mora, prošlo je godinu dana.

http://www.poslovni.hr/vijesti/tui-hrvatska-je-zvijezda-u-usponu–196228.aspx

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

vidim da je matek počeo izdavat rešenja

nema zivota ovdje izgleda prije izvjesca…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close