LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo sam isao citat ovu temo od pocetka i nevjerojatno mi je da se prije 5 godina SNHO iskrcavao sa cca 25 tisuca komada u niti par mjeseci i da su se kupovali paketi po 100-150 komada i da su bili dnevni milijunski prometi kada je sve vise manje oko LRH bilo nesredjeno i nerijeseno.Nekakvi nickovi kojima su targeti tada bili 10,12,15 tisuca kuna danas ni ne postoje.Odnila ih voda,a najveci strahovi tada su im bili da dionica naglo ne naraste (cijena 6000 tada)jer da nece stic dokupit,apare stizu u ponediljak.Svaki put kad bi sa 6900 pala na 6500 govorilo se o jeftinom dokupu.Dosa sam do neke 185 strane i od danasnjih likova vidim samo gazda jozu i delboya ako se ne varam.Znaci optimizam i vjera u ovu dionicu ih nije napustila. Sada ne razumijem sve je rijeseno nema sporova,imas vecinskog vlasnika,firma posluje nikad bolje a 2000 kuna skupo. Pa jesmo li mi koji smo u ovoj dionici ludi ili u cemu je problem. Ne vjerujem da nekretnine u Opatiji vrijede cetverostruko manje nego 2007 ili grijesim??? Gdje je i kako ovaj biser i najeftinija turisticka dionica(na cijeni od 6000 kuna) izgubila sjaj??

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

još samo 1.117 strana pa ćeš vidjeti gdje je nestao optimizam… 🙂

šalim se, i ja sam tu dugo vremena, a i svašta se događalo na tržištu u međuvremenu…no vjerujem da LRH još uvijek sija :)))

www.lociraj-popust.com

Ne znam da li ste čitali, ali Ustavni sud (ne Upravni koji je ovdje u igri) se je stvarno malo zaigrao. Kako je riječ o dinicama nije loše pročitati kako se stvari mogu izjaloviti…

Funky, 02.02.2012. u 10:40
Ustavni sud pogriješio je uvaživši samo članak 48. Ustava prema kojemu dionica ne daje vlasnička prava, a zanemarivši članak 49. koji jamči da se prava stečena ulaganjem ne mogu umanjivati.
Neustavnost
Izvlašteni mali dioničari pokušali su i na Ustavnom sudu osporiti odredbu Zakona o trgovačkim društvima prema kojoj je velikima dopušteno izvlaštenje malih dioničara protiv njihove volje. Ustavni sud odlučio je u korist velikih dioničara, ali uz izdvojena mišljenja čak dvoje sudaca, sutkinje Emilije Rajić i tadašnjeg predsjednika Ustavnog suda Petra Klarića.
U izdvojenom mišljenju dvoje ‘manjinskih sudaca’ prigovorilo je ostalim ‘većinskim sucima’ da su ocijenili da nijedan dioničar nema pravo vlasništva nad svojom dionicom i da stoga nisu povrijeđena njihova prava iz članka 48. Ustava prema kojemu se jamči pravo vlasništva. No u toj su odluci zanemarena prava iz članka 49. Ustava kojim se jamči da se prava stečena ulaganjem kapitala ne mogu umanjivati zakonom ni drugim pravnim aktima, a dionice su pravo stečeno ulaganjem.

Cijeli članak na:
Vaš link
[undecid]

Evo vidi kako je kupnja odma nagrnila kad sam posta ovo.Bilo jeftino na 6000 kuna,a danas skupo na 2,a moglo se kupit do 1900 u zadnja 3 mjeseca cca 600 komada. A ovi sta su imali targete na 10,12,15 iljada kuna su mislim prodali na 900.Nema veze dosa sam do 582. strane Sad se vec upoznajem sa Drazenom dobrim duhom cijele ove price.Putem izmedju 185 i 582 naletija sam jos na 101 i Funkija.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

nemoj vrane
nisam valjda u top 20


Evo vidi kako je kupnja odma nagrnila kad sam posta ovo.Bilo jeftino na 6000 kuna,a danas skupo na 2,a moglo se kupit do 1900 u zadnja 3 mjeseca cca 600 komada. A ovi sta su imali targete na 10,12,15 iljada kuna su mislim prodali na 900.Nema veze dosa sam do 582. strane Sad se vec upoznajem sa Drazenom dobrim duhom cijele ove price.Putem izmedju 185 i 582 naletija sam jos na 101 i Funkija.


Evo vidi kako je kupnja odma nagrnila kad sam posta ovo.Bilo jeftino na 6000 kuna,a danas skupo na 2,a moglo se kupit do 1900 u zadnja 3 mjeseca cca 600 komada. A ovi sta su imali targete na 10,12,15 iljada kuna su mislim prodali na 900.Nema veze dosa sam do 582. strane Sad se vec upoznajem sa Drazenom dobrim duhom cijele ove price.Putem izmedju 185 i 582 naletija sam jos na 101 i Funkija.


Evo vidi kako je kupnja odma nagrnila kad sam posta ovo.Bilo jeftino na 6000 kuna,a danas skupo na 2,a moglo se kupit do 1900 u zadnja 3 mjeseca cca 600 komada. A ovi sta su imali targete na 10,12,15 iljada kuna su mislim prodali na 900.Nema veze dosa sam do 582. strane Sad se vec upoznajem sa Drazenom dobrim duhom cijele ove price.Putem izmedju 185 i 582 naletija sam jos na 101 i Funkija.

Uh, nisam bas siguran zelim li citati svoje stare postove :))
Sigurno sam pisao svasta? Nezgodan je ovaj internet, uvijek te mogu uhvatiti za "rijec"

Zato sada puno vise "sutim" i pokusavam napraviti koliko mogu za nase interese na nekim drugim mjestima. I sve to za par skampa :))

O tome sam i ja pisao, da tvrtka LRH vrijedi više bez obzira na obvezu Opatije i tužbe. Ne osporavam pravo dioničara da tuže, i znam da do toga nije došlo njihovom krivicom, ali po mom mišljenju da nema problema oko obavaze Opatije dionica bi bila i interesantnija investitorima i samim tim na nekim većim cijenama. Pa valjda svaki fondovski kvazi analitičar može iz bilanci isčitati koliko LRH vrijedi, a ja vidim da je samo Royal mirovinski unutra i to vjerovatno kao partner budući da preko njega dokupljuju staž radnicima. I ja sam čitao malo stare postove i pronašao da postoji procijena imovine koja govori o 1,5 milijarde? Pa to je onda 5000 kuna po dionici. Naravno da se vlasniku ne žuri da revalorizira imovinu ako ide u dokapitalizaciju, bolje da "kupi" nove dionice po manjoj vrijednosti, ali valjda je svima jasno da je prošlogodišnji gubitak samo knjigovodstveni trik koji će se pretvoriti u dobit kada to vlasniku bude odgovaralo. Treba pogledati dobit iz poslovanja. Ja procijenjujem da će za 2011 biti barem 60 mil što je skoro 200 kn po dionici!!

Nemoj misliti na m2!


Uh, nisam bas siguran zelim li citati svoje stare postove :))
Sigurno sam pisao svasta? Nezgodan je ovaj internet, uvijek te mogu uhvatiti za "rijec"

Zato sada puno vise "sutim" i pokusavam napraviti koliko mogu za nase interese na nekim drugim mjestima. I sve to za par skampa :))


Šutjeti i biti uvijek u pravu je mnogo gore nego reći 10 rečenica i biti 4 puta u krivu!
[sealed]

je ima koje inf.o rešenju hanfe za novu ponudu sn
nekontam da je sn na 100kn


O tome sam i ja pisao, da tvrtka LRH vrijedi više bez obzira na obvezu Opatije i tužbe. Ne osporavam pravo dioničara da tuže, i znam da do toga nije došlo njihovom krivicom, ali po mom mišljenju da nema problema oko obavaze Opatije dionica bi bila i interesantnija investitorima i samim tim na nekim većim cijenama. Pa valjda svaki fondovski kvazi analitičar može iz bilanci isčitati koliko LRH vrijedi, a ja vidim da je samo Royal mirovinski unutra i to vjerovatno kao partner budući da preko njega dokupljuju staž radnicima. I ja sam čitao malo stare postove i pronašao da postoji procijena imovine koja govori o 1,5 milijarde? Pa to je onda 5000 kuna po dionici. Naravno da se vlasniku ne žuri da revalorizira imovinu ako ide u dokapitalizaciju, bolje da "kupi" nove dionice po manjoj vrijednosti, ali valjda je svima jasno da je prošlogodišnji gubitak samo knjigovodstveni trik koji će se pretvoriti u dobit kada to vlasniku bude odgovaralo. Treba pogledati dobit iz poslovanja. Ja procijenjujem da će za 2011 biti barem 60 mil što je skoro 200 kn po dionici!!

vidim da ste novi ovdje i malo previše nestrpljivi…ja sam u lrh 5-6 god.:(
dobit neće biti veća od 10-15 mil, kod turističkih firmi 3 kvartala donose gubitak…dobit koju spominjete može biti samo knjigovodstvenim igricama kao i gubitak prošle godine, ali samo na papiru
stvarna će za 1Y bit nekih 10 mil, za 30.09. je bila 30 mil.


.Odnila ih voda,a najveci strahovi tada su im bili da dionica naglo ne naraste (cijena 6000 tada)jer da nece stic dokupit,apare stizu u ponediljak.Svaki put kad bi sa 6900 pala na 6500 govorilo se o jeftinom dokupu.

takvih ima na svim dionicama. izmedju ostalih sam i sam takav s tim da nemam tu crtu paranoje koju imaju mnogi. pogledajte ekipu na ingri. od 60kn (vjerovatno i vise) pisu o nekoj uroti i jeftinom dokupu. i vec tako godinama. kad god padne nize oni pricaju o jos boljem dokupu i kako netko namjerno rusi cjenu i da su to neke igre i da cjena samo sta ne eksplodira.a cjena sve blize 1kn.


je ima koje inf.o rešenju hanfe za novu ponudu sn
nekontam da je sn na 100kn

SNH ce delistirati s burze.
Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close