LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

treba stati na loptu. kad dođe presuda, to je tek komad papira s kojim možemo obrisati dupe. ta presuda mora postati pravomoćna, dakle još nas dijeli barem godina dana od prve pravomoćne odluke TS u Rijeci.
A onda nije gotovo nego tek onda počinju problemi a to je postupak ovrhe. Tko će prvi na naplatu, na čemu će se vršiti naplata i slično. Zato smanjite tenzije i ne bulaznite. Ovo je ozbiljna stvar. I ne etiketirajte nas koji nismo još tužili jer možda i hoćemo, a možda i nećemo. Ovisno o situaciji. Imamo do 6. mjeseca još 4 krvava mjeseca za odraditi, a dujmić već lobira odavno. Zato pamet u glavu i strpljivo. Ovo komešanje novih nickova jasno govori da netko veći pokušava izaći. Meni neće prodati ni komada. Ja sam svoje pošteno platio.

...povijest se ponavlja...

Zanimljivo je kako si umišljamo da se sve vrti oko pisanja na forumu, i rast i pad cijene ovisi o pisanju ovdje? Trenutno je kupcima LRH zanimljiva do razine od nekih 1900 kuna. Testirajte pa se stavite na prodaju količinu po 1800-1900. Zanemarimo ove kupovine po 1 dionicu. Sad se evo pojavljuju zanimljive količine na stepenici iznad. Za taj skok trebat će ipak nešto konkretno, a ne napisi na forumu.
Bit će zanimljivo kad se objavi godišnje izvješće, možda to bude okidač? Budući da sam ja "novi" pa se moje pisanje baš ne uzima za ozbiljno može li netko iskusniji prokomentirati najavljenu dokapitalizaciju i uticaj iste na cijenu dionice u budučnosti? Ne moramo samo o tužbama, a koliko sam shvatio oko njih se ionako nadvio neki zavijet šutnje.

Nemoj misliti na m2!


Oni koji su tuzili ne moraju nuzno vise imati dionice.Odnosno najbitnije je da si ih imao kad si podnosio tuzbu. U medjuvremenu si ih mogao prodat.

Čista glupost. Odnosno istina, ako hoćete. Vi možete u međuvremenu prodat dionice, ali s obzirom da tužite opatiju da bi ih kupila od vas, onda vašom prodajom tužba gubi smisao, pošto nemate više što za prodat…
Ali vi ako hoćete svejedno možete prodat…pitanje je samo ko je tu lud…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Evo da ja iskomentiram iako ne znam jesam li dovoljno "iskusan" :))

Prvo kratko o "zavijetu šutnje".. Ne možemo po forumu komentirati postupke u tijeku, svi dioničari koji su u postupku preko svojih odvjetnika dobiju sve informacije, a odvjetnici su u stalnom kontaktu sa Udrugom. Oni koji su zainteresirani za pokretanje postupka mogu se obratiti Udruzi i dobit će sve potrebne informacije.

Dokapitalizacija:

Pitanje je dali će se i kada u to krenuti. Preslagivanja i podjela u SNHO nije provedena pa ne znamo što se tamo događa, no budući da sad i nova uprava najavljuje velika ulaganja možda i ima nešto u tome.

Na skupštini u 2010 je odobrena dokapitalizacija do 50% kroz 5 godina sa mogućnošću isključenja. Izmjenom statuta odluka o navedenoj dokapitalizaciji je prenesena na NO koji može odobriti dokapitalizaciju u maksimalnom iznosu od 484 mil kuna i izdavanje novih 151.000 dionica. Zbog prelaska dodatnog praga od 10% SNHO bi morao objaviti novu ponudu za preuzimanje po cijeni kojom je dokapitalizirao ili po prosječnoj na tržištu ako je ista viša.

Dakle, trenutno vidimo da su najavljena ulaganja od 500 mil kuna, ali ne i izvor novca. Za dokapitalizaciju postoje sve pravne pretpostavke, rokovi i iznosi se podudaraju, a i u nekim ranijim istupima spominjalo se da će se ulaganja financirati vlastitim sredstvima, dokapitalizacijom i manjim djelom zaduživanjem.

Ako se provede dokap u cijelosti to znači da bi većinski vlasnik podigao svoj udjel na 77%, Opatija bi pala na 16,66%, a isto tako propocionalno bi se smanjio udjel malih dioničara, no po svakoj dionici u LRH bi ušlo oko 1066 kn gotovine!

Isto tako SNHO odgovara to što Opatija ne može prihvatiti ponudu jer im to znaći i do 10x manje novaca potrebnih za istu.

Čista glupost. Odnosno istina, ako hoćete. Vi možete u međuvremenu prodat dionice, ali s obzirom da tužite opatiju da bi ih kupila od vas, onda vašom prodajom tužba gubi smisao, pošto nemate više što za prodat…
Ali vi ako hoćete svejedno možete prodat…pitanje je samo ko je tu lud…

Savjetujem Vas da popricate sa nekim odvjetnikom(boljim),ako nije preskupo platit 500 kuna+PDV za pravni savjet.Inace najskuplji savjeti su oni besplatni tipa ovih kojih ima na stotine na forumu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Zanimljivo je kako si umišljamo da se sve vrti oko pisanja na forumu, i rast i pad cijene ovisi o pisanju ovdje? Trenutno je kupcima LRH zanimljiva do razine od nekih 1900 kuna. Testirajte pa se stavite na prodaju količinu po 1800-1900. Zanemarimo ove kupovine po 1 dionicu. Sad se evo pojavljuju zanimljive količine na stepenici iznad. Za taj skok trebat će ipak nešto konkretno, a ne napisi na forumu.
Bit će zanimljivo kad se objavi godišnje izvješće, možda to bude okidač? Budući da sam ja "novi" pa se moje pisanje baš ne uzima za ozbiljno može li netko iskusniji prokomentirati najavljenu dokapitalizaciju i uticaj iste na cijenu dionice u budučnosti? Ne moramo samo o tužbama, a koliko sam shvatio oko njih se ionako nadvio neki zavijet šutnje.

ja mislim da ce izvjesce biti odlicno…i da zato netko malo po malo uzima…
a kak cemo danas otvoriti …ja se nadam za stepenicu vise….
Lp
[wink]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Čista glupost. Odnosno istina, ako hoćete. Vi možete u međuvremenu prodat dionice, ali s obzirom da tužite opatiju da bi ih kupila od vas, onda vašom prodajom tužba gubi smisao, pošto nemate više što za prodat…
Ali vi ako hoćete svejedno možete prodat…pitanje je samo ko je tu lud…

Savjetujem Vas da popricate sa nekim odvjetnikom(boljim),ako nije preskupo platit 500 kuna+PDV za pravni savjet.Inace najskuplji savjeti su oni besplatni tipa ovih kojih ima na stotine na forumu.
[/quote]

Slažem se za ovo sa odvjetnikom….
No prilično sam siguran da ako suprotna strana na nekom od ročišta iznese argument da je tužitelj prodao svoje dionice, tužba gubi smisao, i sigurno će biti odbačena.
Po mojoj procjeni ako druga strana to ne skuži, onda može proći ta igra imaj-tuži-prodaj-kupi, ali mislim da je prilično rizična…osim za vašeg odvjetnika naravno…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


ja mislim da ce izvjesce biti odlicno…i da zato netko malo po malo uzima…
a kak cemo danas otvoriti …ja se nadam za stepenicu vise….
Lp
[wink]

Bilo bi lijepo ali ne vjerujem. Trenutačna razina na kojoj je moguća kupovina 10 i više dionica je cca 1800 kn, za onu jednu jučer od 2098 držim da je navlakuša na kupnju dionica uzetih sa razina 1600-1700kn što bi dalo solidnu zaradu prodavatelju.

A i ja mislim da će izvješće biti dobro, no za jači rast tu se čekaju neki drugi impulsi.

Onda, 101 jel to tvoj popis na prodaji?

je budem se povukao


Onda, 101 jel to tvoj popis na prodaji?

Ma koji vidoviti Milan …
[cool]

New Report

Close