LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…Ministar pravosuđa Orsat Miljenić imenovao ga je vršiteljem dužnosti predsjednika riječkog Suda…

Opatija – ‘Od prvog dana zajedničkog rada odlično smo surađivali, a Alen se je pokazao kao vrhunski profesionalac i želim mu da ostane takav. Njegov odlazak je gubitak za Grad Opatiju, ali veliki dobitak za hrvatsko pravosuđe’, rekao je opatijski gradonačelnik Ivo Dujmić na jučerašnjem oproštaju gradske uprave od pročelnika Službe za upravni razvitak dr. Alena Rajka.

Rajko od Nove godine prelazi na dužnost suca novoosnovanoga Upravnog suda u Rijeci. Ministar pravosuđa Orsat Miljenić imenovao ga je jučer vršiteljem dužnosti predsjednika riječkog Suda.
joj kak će nas sj…..
– Iako mi u radnom vijeku nikada nije bilo bolje, treba znati kada je vrijeme za odlazak. Glumci obično kažu da s pozornice treba sići dok još traju aplauzi. Osnivanje Upravnog suda u Rijeci veliki je profesionalni izazov, u kojem sam se odlučio okušati. Ipak, moja veza s Gradom ostat će trajna – ovo je od rođenja moj grad, u kojem planiram proživjeti i ostatak života, i zato svome gradu želim svako dobro, istaknuo je Rajko u svojoj zahvali.

Ivan Mellor / Liburnija.net

za one koji žele vidjeti sve:
http://www.opatija.hr/Default.aspx?art=4484&sec=16

Ima i ovo:
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=137138
Može li netko od pravnika ovo protumačiti?

Da li ovo treba da nas brine:
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=7F4AC3A4-3C4B-46A8-96F5-8E72A9D3F91C

Može neki pravni osvrt na moja da zadnja posta u svezi novo osnovanih upravnih sudova?

kad neće pravnici mogu ja:

Nema ovo veze sa nama tj Opatijom.. Od 1.1.2012. po novom Zakon u upravnim sporovima uvode se prvostupanjski upravni sudovi. Ono što je započelo po starom tako će se i završiti.. Opatija ima 2 tužbe na US i to jednu iz 9/2009 a drugu iz 10/2011..

Za prvu sve znate a u drugoj tuži na novo Hanfino rješenje od jesenas. Opatija je tražila obnovu postupka i poništavanje obveze. Osnova za to je po njima revizija pretvorbe kojom dokazuju da su trebali te dionic dobiti u pretvorbi, i nemogučnost izvršavanja svoje obveze jer prelazi njihove mogučnosti. Hanfa ih je odbila (uz opširno obrazloženje) i potvrdila obvezu.

Eeeeee
i jedna zanimljivost..
pogodite tko je potpisao novo rješenje Hanfe 🙂


kad neće pravnici mogu ja:

Nema ovo veze sa nama tj Opatijom.. Od 1.1.2012. po novom Zakon u upravnim sporovima uvode se prvostupanjski upravni sudovi. Ono što je započelo po starom tako će se i završiti.. Opatija ima 2 tužbe na US i to jednu iz 9/2009 a drugu iz 10/2011..

Za prvu sve znate a u drugoj tuži na novo Hanfino rješenje od jesenas. Opatija je tražila obnovu postupka i poništavanje obveze. Osnova za to je po njima revizija pretvorbe kojom dokazuju da su trebali te dionic dobiti u pretvorbi, i nemogučnost izvršavanja svoje obveze jer prelazi njihove mogučnosti. Hanfa ih je odbila (uz opširno obrazloženje) i potvrdila obvezu.

Eeeeee
i jedna zanimljivost..
pogodite tko je potpisao novo rješenje Hanfe 🙂


Znači da ako Opatija podnese novu tužbu na US onda bi ona išla na novosonovani Upravni sud u Rijeci?
Ako je to točno, da li je moguće da taj sud u rekordnom roku dade za pravo Opatiji i na taj način prekine ostale započete postupke i tužbe?
Možda ovo nema veze s realnošću ali kod nas je puno toga moguće i nevjerojatno (u isto vrijeme) …
[undecid]

Moguće je i da sutra padne meteor na Opatiju i onda smo tek u problemu..
Na US se ne može podnositi tužba kako vam padne na pamet … Ona se podnosi na rješenje nekog tijela (ovdje Hanfe) i to u roku zadanom roku .. Za sada Opatija nema elemenata za dizanje nove upravne tužbe.. Računajte da se prvostupanjski sudovi tek osnivaju, a pitanje je i nadležnosti dali bi to uopće išlo u Rijeku.. idemo predaleko.. Trenutno je u fokusu TS koji mora donjeti presudu..


…Eeeeee
i jedna zanimljivost..
pogodite tko je potpisao novo rješenje Hanfe 🙂

Kaži!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



…Eeeeee
i jedna zanimljivost..
pogodite tko je potpisao novo rješenje Hanfe 🙂

Kaži!?
[/quote]

Pa pitali su se ovdje forumaši hoće li novi šef Hanfe poništiti rješenje o obvezi.. Slučajno je baš on potpisnik istog..




…Eeeeee
i jedna zanimljivost..
pogodite tko je potpisao novo rješenje Hanfe 🙂

Kaži!?
[/quote]

Pa pitali su se ovdje forumaši hoće li novi šef Hanfe poništiti rješenje o obvezi.. Slučajno je baš on potpisnik istog..

[/quote]

OK, ali budimo realni. On je samo vd do izbora novog ravnatelja (ili kako god se već zove ta funkcija).
Osobno mislim da se već izdana riješenja ne mogu poništiti od strane HANFAe

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Ma sve ok, ja sam ovo postao samo zato što mi je to slučajno upalo u oko a tu se na forumu postavljalo pitanje hoće li Kopčić nešto poništavati jer je Samodol otišao.. Na žalost to govori puno o nama tj zatrovanosti sustavom koji je vladao 20 godina.. Ne vjerujemo da se neke stvari odigravaju po pravilima i zakonu nego uvijek računamo da je netko kvaran, potkupljen, politički podoban itd…

Pričao sam već i po novinama o tome i to bi trebalo zabrinuti odgovorne.. Po zakonu nam pripada 6263 kune po dionici a cijena na burzi je 1700, na Belju također, 85 na burzi, a po zakonu 330..
To bi trebalo uzeti kao indeks povjerenja u pravni sustav države.. vidimo da je na ove 2 dionice na skoro istom omjeru :))

Evo nekih novosti već u početku godine:
http://www.poslovni.hr/vijesti/smjena-dvojice-direktora-lrh-uoci-velikih-ulaganja—193836.aspx

može li netko staviti k/p na web, thx

www.lociraj-popust.com

New Report

Close