LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo počinje prepucavanje
Vaš link

Vaš link

Vaš link

Za sad se traži krivac

Evo cjeli članak…

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linic-Kosor-i-Samodol-pljackaju-Grad-Opatiju

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Linić – 25%+1 dionica=26%? Retrogradan zakon? Izvorno stjecanje? Pa mislim, da ne treba ni komentirati. Kada su u RH izbori?

Pa konačno se je našao jedan, koji je shvatio u čemu je riječ.

"Baš kao i gradonačelnika Opatije i načelnika Općine Mošćenička Draga, Ratka Salamona, zatekli smo na putu za Šibenik. Vozio je i nije bio upoznat s detaljima iz jučerašnjeg članka, objavljenog u našem listu.

– Zvao sam pročelnicu u Općinu pa mi je ona u kratkim crtama objasnila o čemu je riječ. Presuda je to koja još nije pravomoćna, pa valja počekati. Zaista ne mogu komentirati ovu situaciju, ali činjenica je da će nas svih skupa ta jedna (upravljačka) dionica jako puno koštati. Tko je odgovoran za takvu situaciju? Pa mislim da smo svi skupa. I oni koji su to potpisali, koji su tada vodili grad. Bez obzira na to tko je potpisao, ono što sada imamo nije dobro, zaključio je Salamon koji je bio najrječitiji među »vladarima« Liburnije"

Samo da to opet ne budem ja 😉

Nije mi samo jasno zašto se od 180 mil kuna pravi tolika buka.. 180 mil kuna za 9% tvrtke koja po tvrdnjama sadašnjeg vecinskog vlasnika vrijedi bar toliko. Mogli bi to uskoro i vidjeti u bilanci, koliko se sjećam uz prošlogodišnje izvješće u kojem se napravio knjigovodstveni gubitak na temelju usklađivanja nekih pozicija najavljena je i procijena dakle revalorizacija svih pozicija u bilanci.. uz realno vrednovanje imovine ja vjerujem da bi book otišao na barem 4.5 – 5.000 kuna

No sumnjam da će SNHO sad držati ljestve gradu. iako mi SNHO nije simpatičan (netransparentan, nepozanata prava struktura kapitala, planovi, optužbe za moobing itd) siguran sam da će upravljati sa LRH bolje nego bi to radio grad, pogledajte te socijalisticke ideje. Grad bi trebao imati veto na sve bitne odluke u LRH bez obzira na vlasnički udio? Osigurati statutom 1 mjesto u NO za grad? Ne razumijem takva razmisljenja. Umjesto da se dopusti investitorima da se razmasu i vrate LRH i Opatiju tamo gdje je davno trebala biti, na prijestolje hrvatskog turizma. (sad ja zvucim kao političar)

Quote:
Baš kao i gradonačelnika Opatije i načelnika Općine Mošćenička Draga, Ratka Salamona, zatekli smo na putu za Šibenik. Vozio je i nije bio upoznat s detaljima iz jučerašnjeg članka, objavljenog u našem listu.

– Zvao sam pročelnicu u Općinu pa mi je ona u kratkim crtama objasnila o čemu je riječ. Presuda je to koja još nije pravomoćna, pa valja počekati. Zaista ne mogu komentirati ovu situaciju, ali činjenica je da će nas svih skupa ta jedna (upravljačka) dionica jako puno koštati. Tko je odgovoran za takvu situaciju? Pa mislim da smo svi skupa. I oni koji su to potpisali, koji su tada vodili grad. Bez obzira na to tko je potpisao, ono što sada imamo nije dobro, zaključio je Salamon koji je bio najrječitiji među »vladarima« Liburnije

www.lociraj-popust.com

@homervngog Potpuno smo istih misli! [proud]

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linic-Kosor-i-Samodol-pljackaju-Grad-Opatiju

Ovako sam komentirao članak na stranicama NL. Mislim da bi trebalo tražiti kaznenu odfovornost osoba koje su dovele Opatiju i susjedne općine do situacije u kojoj su sada.

Čak i da se radilo o "Izvornom stjecanju" a nije, radilo se je o 24,6% dionica a ne o 25%+1 dionicu. Ti političari nemaju pojma o dionicama. Što im znači tih 25%+1 dionicu a imaju 24,6% ako se zna da na Skupštini dioničara nikad se ne skupi 100% dioničara pa da bi im bilo važno imati tih 25%+1 dionicu. I sa ovih 24,6% dionica može se reći da bi imali kontrolni paket. Ovako za štetu koju su napravili sa svojim neznanjem i inzistiranjem gosp. Linić, Muzur, Dujmić, svi članovi skupštine Opatije, Matulja, Lovrana, Mošć. Drage (koji su dizali ruke i glasali za odluke koje su vodile ovoj situaciji), članovi vlade (Sanader, Polančec, Kosor, i dr.) koji su im dodijelili tih 0,4%+1 dionicu na koju nisu po čemu imali pravo bi trebalo kazneno goniti. Zbog političke arogancije i inzistiranju na krženju zakona (pogotovo Linić, taj nikako nebi smio biti u idućoj vladi) Grad Opatija, susjedne općine a time i država su oštećeni za cca 280 mil. kuna a možda i znatno više.


Linić – 25%+1 dionica=26%? Retrogradan zakon?

25%+1 dionica = 26% je Kunstova mudrolija. A osobno kao laik ne vidim načina da se Opatija zaštiti "politički" kad ni vlada ne može progurati svoju mudroliju o zaštiti INE.

Ma jedini je nacin za početak priznati trenutnu situaciju a to je da obaveza Opatije prema dioničarima postoji. Negiranje iste Opatiju vodi u sve veće i veće probleme.. Da priznaju obavezu stvari bi se brzo počele raspetljavati. To su trebali napraviti odmah. Priznajemo obavezu ali je ne možemo ispostovati. Vidjeli bi kako bi se brzo iznsao nacin da se obveza ispostuje. Pa zadatak je države da rješava takve stvari ( pogotovo kad je suodgovorna ), na kraju općina uopće ne može bankrotirati, iza nje stoji drzava.. No naravno tada gradonačelnik leti .. Teško je onda očekivati da on donese takvu odluku.

Inace primjer INE je dosta dobar, pročitajte sto je izjavljivao Linić i Čačić neki dan na tu temu. Opatija (drzava) ima mnogo drugih načina da utječe na poslovanje LRH osim kontrolnog paketa. Mogli bi sklopiti dionicarski ugovor sa SNHO da im se osiguraju neka prava (veto u NO) na neko vrijeme i za uzvrat da SNHO objavi zajedničku ponudu i dobije i dio paketa LRH kao nadoknadu.. Omjeri, cijene, pravo prvokupa, rokovi itd su stvar pregovora… Mogućnosti je bezbroj, ideja također, fali samo malo razuma..

Ovo što Linić LAPRDA, može činiti i dalje.
Svi oni znaju da su u problemima do grla. Mi trebamo samo čekati i čekati i biti strpljivi.

Kamelija, simbol Opatije!

Molim, zna li tko da li bi trebali biti obesteceni i oni koji su imali dionicu u trenutku nastanka obveze ali su je u meduvremenu prodali?


Ovo što Linić LAPRDA, može činiti i dalje.
Svi oni znaju da su u problemima do grla. Mi trebamo samo čekati i čekati i biti strpljivi.

Potpis


Molim, zna li tko da li bi trebali biti obesteceni i oni koji su imali dionicu u trenutku nastanka obveze ali su je u meduvremenu prodali?

Nisam pravnik ali držim da se prodajom dionice odreklo i svih potraživanja odn sva prava i obaveze prelaze na novog vlasnika.

New Report

Close