LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodaja se nemilice povlači, čini se da je ovdje prošla baba s kolačima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Najljepša je priča onima koji su kupili pred par dana po 15x i sada lagano prodaju :-)))

Nije vrijeme još za prodaju. Znamo tko je treći u top ten. Izgleda da se primio posla.

Kako je pojašnjeno u blogu ovim ulaganjem oni iskoračuju na turističku kartu kao najpodcjenjenija turistička firma na našem tržištu. Očekujem sve veći interes za istu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Dajte malo svi stanite na loptu. Tvrtka objavi nekakav plan investiranja u turizam i odmah je najpodcjenjenija turistička tvrtka? Ili ona usporedba sa ni više ni manje nego TUHO-om neki dan?

Ljudi moji ovo su sve lijepe želje za 3-4 godine unaprijed, a realnost je da ova tvrtka na turizmu godišnje prihoduje 25-26 M kn, uz zanemarivu dobit, te je po svim parametrima uvjerljiva najskuplja dionica ako je uspoređujemo sa ostalim turistima.

Što će biti, ako će biti i kada će biti bumo vidili ali nekako mi se čini da su prečesto planovi (da ne kažem snovi) jedno, a realnost nešto sasvim drugo.

Čudim se i blogeru koji više gotovo da i ne komentira stanje na tržištu kapitala (npr. događanja na relaciji ADRS – HUPZ), ali ovo je uspio prokomentirati u svojem poznatom stilu. Palac dole!

Da ponasa se i dalje isto kupi pa onda prodaje pricu kao nesto skriveno, neotkrivena vrijednost itd, a da rizike rijetko kad spominje i onda ocekuje da njegova vojska odradi svoje marketinski dalje, medjutim njegova vojska je daleko manja vecinom iz razloga slijepog vjerovanja bez vlastitog razmisljanja pa se u dobrom dijelu slucajeva izgubili ljepe novce, a i ostali koji su ostali su oprezniji ili im je vec lova zauzeta drugdje.

Kao sta sam i sam gore naveo ima tu rizika koji su bitni da bi netko sad kupovao kao super priliku od realizacije plana, financiranja i roka zavrsetka jos je daleko od toga.

Ignore : renči

Kakva vrhunska usporedba, svaka cast! Trg drustvo gotovo bez duga usporedivati sa onima koja se moraju dokapitalizirati da bi uopce nastavila poslovati (ne kazem da se nece izvuci, ali trenutno je tako). Bravo! Ovo je na nivou komentara od jednog forumasa da je RIVP “bezvrijedan” .

Jučer je nalog na prodaji bio na 190 kn, a na kupnji na 210. I zakaj nije došlo do trgovanja?? Očito nešto ne vidim (ili ne znam) pa molim da me netko prosvijetli.


Kakva vrhunska usporedba, svaka cast! Trg drustvo gotovo bez duga usporedivati sa onima koja se moraju dokapitalizirati da bi uopce nastavila poslovati (ne kazem da se nece izvuci, ali trenutno je tako). Bravo! Ovo je na nivou komentara od jednog forumasa da je RIVP "bezvrijedan" .

Praktički zadnji nebrušeni podcijenjeni turistički dijamant u hrvatskom turizmu, lokacija boli glava. Tko je bio na Lošinju zna o čem pričam.


@prikaza

Došlo je do trgovanja ali po prosječnoj cijeni.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@prikaza

Zbog slabe trgovine dionica je u posebnom režimu. Od 11 do 13 se skupljaju nalozi i onda ako se poklope se par sekundi iza 13 izvrše sve transakcije po cijeni po kojoj se najviše dionica može protrgovati.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Još nismo ni na knjigovodstvenoj vrijednosti. A najbolje od svega je da Lošinjska u svojim knjigama oko 550000 m2 prvoklasnog građevinskog zemljišta vrednuje po cijeni od oko 70 kn/ m2. Najviše mi se sviđa što ulažu puno u kampove, jer je tu prava lova…Najavljeno ulaganje će napraviti čuda prihodima i dobiti.

Svatko može vrlo jednostavno provjeriti i sam procijeniti vrijednost imovine LPLH, te pogledati kako se ta imovina vodi u bilanci. Izuzetno važno a ne znam za takav primjer, je da imaju više keša na računu nego ukupnog duga. Kada se to uzme u obzir te još i neefikasnost tržišta dolazimo do apsurda da se najavljuju investicije od 60 mil. eura u tvrtku tržišne kapitalizacije 17 mil. eura.
Slažem se da da su to tek planovi i da se sve to već dugo kuha, ali oni koji čekaju da hotel proradi punim gasom, da se prošire kampovi i podignu kvalitetu i cijenu, da se riješi brodogradilište i marina, da se vidi što će biti sa 48% vlasništva u zračnoj luci, e tada teško da će kupovati po ovim cijenama.
Sve je na burzi određeni rizik ali turizam je ipak grana sa nešto manje zamki i nepoznanica od ostalih sektora. Postoji rizik i od razno raznih kombinacija Uprave ili nekih većinskih vlasnika ali to su uglavnom domaći ljudi a koliko se može vidjeti u knjigi dioničara ogroman dio su mali dioničari lokalci. Teško da bi se većinski tu baš zaigrali.


Svatko može vrlo jednostavno provjeriti i sam procijeniti vrijednost imovine LPLH, te pogledati kako se ta imovina vodi u bilanci. Izuzetno važno a ne znam za takav primjer, je da imaju više keša na računu nego ukupnog duga. Kada se to uzme u obzir te još i neefikasnost tržišta dolazimo do apsurda da se najavljuju investicije od 60 mil. eura u tvrtku tržišne kapitalizacije 17 mil. eura.
Slažem se da da su to tek planovi i da se sve to već dugo kuha, ali oni koji čekaju da hotel proradi punim gasom, da se prošire kampovi i podignu kvalitetu i cijenu, da se riješi brodogradilište i marina, da se vidi što će biti sa 48% vlasništva u zračnoj luci, e tada teško da će kupovati po ovim cijenama.
Sve je na burzi određeni rizik ali turizam je ipak grana sa nešto manje zamki i nepoznanica od ostalih sektora. Postoji rizik i od razno raznih kombinacija Uprave ili nekih većinskih vlasnika ali to su uglavnom domaći ljudi a koliko se može vidjeti u knjigi dioničara ogroman dio su mali dioničari lokalci. Teško da bi se većinski tu baš zaigrali.
Za početak kupiš keš na računu a poslije još ubireš plodove rada hotela, kampova. Podsjeća na keš mašinu zar ne.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close