LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@alias

Pa da. Na neki način manipulirate. Nisam reko da ste to napravili smisleno ili “da bi kupili jeftinije” ili nešto tako, al ne možete pisati “optužbe” bazirane na krivim činjenicama, zar ne?

Prvo da naglasim dvije stvari. Prvo, cijenim i poštujem g. Bakića i njegov stil ulaganja, čovjek sve radi pod svojim osobnim imenom, sve je stekao svojim radom i njegovi rezultati su jasno vidljivi svima nama. Drugo, nemam dionice LPLH, imao sam ih pri razinama od 40-ak kuna kada sam polučio izvrstan uspijeh, od -13%, prodavši baš prije rasta. Nisam nikome zavidan što je zaradio na dionici na kojoj sam ja izgubio.

Dalje. Nisam namjeravao uči u diskusiju u vezi samog vašeg sadržaja posta, samo me svaki puta potakne na pisanje kad ljudi osnovne stvari ne pišu ispravno. A vi ste čovjek koji očito ima znanje i ovo vam je posao. I rado pročitam vaše postove, čak i kada se ne slažem s njima. I baš zato se moraju takve stvari pisati ispravno, ne može se pogledati TOP10 i vikati KUPIO/PRODAO. Tako da, samo sam reagirao na taj dio vašeg posta, nisam ništa drugo želio komentirati.

Ali sada kada ste pitali za moje mišljenje, mogu vam ga reći iako je nevažno jer me trenutno dionica LPLH ne zanima u smislu da bih je kupio/prodao, a vidim da je i NevenS u svome postu prije vaseg napisao relativno dobro, ono što i ja mislim. Na neki način. G. Bakić na svome blogu konstantno daje svoja razmišljanja i do sada nisam primjetio da je išta lagao. Niti jednu najmanju sitnicu. Čak i nema razloga za to. I iznosi svoje analize i razmišljanja kao što vi iznosite svoja ovdje. Za mnoge dionice za koje se založio promjenio je stvari na bolje (KORF) ili bi bile bolje da se malo više njega slušalo (PTKM). A zar je on kriv što ima novaca? Što bi trebao? Gubiti kao svi ostali? Pa zar je on kriv što mnogi prate njegove poteze ko muhe bez glave? On nakon svih svojih postova, poziva na vlastite analize i razmišljanja. Zar doista mislite da toliko kapitala ima u rukama naivnih ljudi koji samo prate njega, odnosno nasjedaju na njegove “manipulacije” i da nisu u gubitku nego imaju još. Ja ne bi rekao baš. A onda, kakvog smisla imaju njegove navodne manipulacije? Diže cijenu da bi prodao sam sebi? Kako? Mora nekome prodati. Ako proda “naivcima” na jednoj dionici, kako će na drugoj. Pa nemaju naivci baš toliko kapitala. Manipulacije se rade na drugi način, a ne ulaganjem vlastitog novca u dionice koje smatrate podcjenjenima. To je moje mišljenje. Ne mora biti ispravno.

Nemojte biti zavidni ljudima. Ja nisam vama zavidan iako pretpostavljam da imate puno više znanje i puno više zarađujete od mene. Ja vam želim uspjeh i da zarađujete još i više!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

već nekoliko puta viđen scenarij na drugim dionicama! potpuno ista shema. pametnome dosta!

Jao Aliase, evo jos jednom. Covjek prije 6 mjeseci kaze imam 33 tisuce dionica i to posalje na ZSE, a vi ovdje sada kao navijeni ponavljate tisucu puta da manipulira trzistem. Je’l znate vi citati uopce? Ako vas zanima LPLH, zasto se ne potrudite malo razmisliti i potraziti unazad koji mjesec cisto da ne ispadnete smjesni???

@alias
Vidim sada da smo već jednom raspravljali o LPLH.

U privatnoj poruci 2.11.2013. sam vam napisao:
Ma Lošinjska plovidba nije plovidba. Okrecu se drugim granama, a ja sam mislio da će ipak malo više izvući iz turizma. Svakako treba pratiti….“.

Cijena je tada bila 40,50 kuna. Danas je 3,5 puta viša!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Evo gledajući na Google karti Mali Lošinj, Privkala br. 19 ne vidim po čemu bi čak niti ova lokacija u infrastrukturnom smislu bila previše zanimljiva. Možda jedino da naplačuju mostarinu na prelasku sa Lošinja na Mali Lošinj.
A sad, ako imaju velike planove za baciti se jače u turizam (jer brodarstvo im je izdahnulo) to su očito tek samo planovi. Da li će od toga što biti … o tom – po tom.
Ova igra sa cijenom dionice jako mi sliči na Rizo jer i tamo je nejasno po čemu je ta firma odjednom počela tako naglo vrijediti. U ovom slučaju morat ću se složiti sa aliasom.

KresojeM, poznat si slijepi sljedbenik xy-a tako da je teško vjerovati u objektivnost tvojeg viđenja stvari.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ovi na bidu na 136 kuna i više, nekako mi sliče na “igrače” koji misle da ovaj sa 3.000 komada zaista kupuje.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

@KrešoM (ne odgovaram sam sebi nego XceeD-u koji ima više nadimaka, a mogo bi komotno korisitit i moj jer imamo isto ime i prvo slovo prezimena, a mene zove Kresoje, valjda su ga kao dječaka zafrkavali u školi pa ima još uvjek traume od toga)

Zato si ti poznat kao vrhunski vizionar i objektivno pogađaš da je IGH best buy već od preko 1000 kuna i u teškom si plusu i sigurno znaš kako se firme trebaju razvijati i imati prave planove! LPLH-u valjda fali J. Radić pa da bude vrhunska firma, jel da?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Evo upravo na djelu zoran primjer zašto se radi o namjernom dizanju cijene s poticanjem drugih na kupnju na ovim razinama….

Nakon što je upravo prošlo 300 komada po bidu na 140…..”netko” stavlja novi nalog na bid 200komada direktno na 145…..

Naravno da to ne bi napravio nitko normalan kojem je cilj kupovati što jeftinije….jasno je čemu takvi nalozi sluze…..

I eto nestade veliki nalog od 3000kom, a da nitko nije ni okrznuo…..
Eh, ljepote trgovanja na ZSE…..[emo_smijeh]

Ima dana kada je dizana sa zaista malim prometima. A veselja. Naročito onima koji prekasno reagiraju.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvPovijestCijena.aspx?sifSim=lplh-R-A

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Konačno sam saznao zašto je Lošinjska naočigled bezrazložno rasla toliko. Sve do danas to je bila povlaštena informacija koju su neki očito dobro iskoristili bilo to kažnjivo ili ne bilo.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Koja informacija? Proširenje ZP Mali Lošinj proglašeno strateškom investicijom? Ili nešto drugo?
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/u-zracno-pristaniste-mali-losinj-ulazu-34-milijuna-eura-939637

New Report

Close