LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kao sto reko
sa 100.000 tnpl moze biti na 280 ili 330
nije mala razlika u postocima…samo nema kolicine za zaradit
ATPL na 366 ili 378
a ULPL poskidas cjeli bid a na asku dodjes do 195
Di nema MM nemozes nis…ili naravno nekog jaceg igraca kao blogera
samo to kazem
nebitno je jel gurac NB ili netko iz fonda ili XY
trziste je u banani

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Opet se sad moglo komforno izaći na pristojnih 118 (kome nije bilo dobro 148 prošli petak), pa opet nitko nije iskoristio priliku.

Bas me zanima hoce li se opet itko ukakit pa čim nestane veliki nalog na kupnji prodavat natrag 10% jeftinije. [emo_smijesak]

Evo još jedna stvar koju sam prijetio. NB nije kupovao Jadranku koja ima 6 hotela, 2 kampa, apartmane, 1 milijun m2 zemljišta jer mu dionica nije valjda valjala, a sada kupuje (kao i vi) samo zemljište (koje ima LPLH) bez ičega izgrađenog na njemu, jer Lošinj kao ima turističkog potencijala??? Jel to i vama čudno? Kako ste vi svi (i NB) odjednom shvatili da je Lošinj turistički biser koji treba njegovati i koji će biti perjanica razvoja našeg turizma u budućnosti? A do jučer to niste vidjeli. Interesantno. A isto imaju P/B 0,5. Ali Jadranka barem ima negdje dočekati goste.


Evo još jedna stvar koju sam prijetio. NB nije kupovao Jadranku koja ima 6 hotela, 2 kampa, apartmane, 1 milijun m2 zemljišta jer mu dionica nije valjda valjala, a sada kupuje (kao i vi) samo zemljište (koje ima LPLH) bez ičega izgrađenog na njemu, jer Lošinj kao ima turističkog potencijala??? Jel to i vama čudno? Kako ste vi svi (i NB) odjednom shvatili da je Lošinj turistički biser koji treba njegovati i koji će biti perjanica razvoja našeg turizma u budućnosti? A do jučer to niste vidjeli. Interesantno. A isto imaju P/B 0,5. Ali Jadranka barem ima negdje dočekati goste.

Ja sam vidio to puno prije jučer, neki jučer, neki danas, neki će sutra, a mnogi (vi među njima) neće to vidjeti nikada.


Evo još jedna stvar koju sam prijetio. NB nije kupovao Jadranku koja ima 6 hotela, 2 kampa, apartmane, 1 milijun m2 zemljišta jer mu dionica nije valjda valjala, a sada kupuje (kao i vi) samo zemljište (koje ima LPLH) bez ičega izgrađenog na njemu, jer Lošinj kao ima turističkog potencijala??? Jel to i vama čudno? Kako ste vi svi (i NB) odjednom shvatili da je Lošinj turistički biser koji treba njegovati i koji će biti perjanica razvoja našeg turizma u budućnosti? A do jučer to niste vidjeli. Interesantno. A isto imaju P/B 0,5. Ali Jadranka barem ima negdje dočekati goste.

To moze uspjevati na ZSE jer najbolje prolaze tvrtke koje najmanje vrijede (PSN)ili koje se ne bave nicime pa se lako raspiri masta igracima zeljnim brze zarade. Vrijednost imovine se vidi kod prodaje a ne koliko si netko zamisli. Razlike trazene i postignute cijene su danas ogromne jer ovo nije 2008. Ali mnogi to nisu vidjeli ni tada, mnogi ni danas a jos vise ima onih koji ce ocekivati Godota zauvijek.



Evo još jedna stvar koju sam prijetio. NB nije kupovao Jadranku koja ima 6 hotela, 2 kampa, apartmane, 1 milijun m2 zemljišta jer mu dionica nije valjda valjala, a sada kupuje (kao i vi) samo zemljište (koje ima LPLH) bez ičega izgrađenog na njemu, jer Lošinj kao ima turističkog potencijala??? Jel to i vama čudno? Kako ste vi svi (i NB) odjednom shvatili da je Lošinj turistički biser koji treba njegovati i koji će biti perjanica razvoja našeg turizma u budućnosti? A do jučer to niste vidjeli. Interesantno. A isto imaju P/B 0,5. Ali Jadranka barem ima negdje dočekati goste.

Ja sam vidio to puno prije jučer, neki jučer, neki danas, neki će sutra, a mnogi (vi među njima) neće to vidjeti nikada.
[/quote]
Ja sam vidio Jadranku. Koja vrijedi (za razliku od nečega) i koju imam od 460kn.


Ja sam vidio Jadranku. Koja vrijedi (za razliku od nečega) i koju imam od 460kn.

Eto čestitam vam. Ja Lošinjsku imam još od 3x kn. Mora da nije lako gledati kako je Jadranka koja nešto vrijedi porasla 50%, a Lošinjska koja ništa ne vrijedi mizernih 230%. Ali zaboravljam da ste vi investitor koji nije radio analizu Lošinjske isključivo jer je u nazivu imala “plovidba” pa ste po defaultu mislili da ne vrijedi niti 10 kuna ali ste zato radili analizu druge firme odmah preko puta. Na vašu sreću Jadranka je lijepo ime jer da nije propustili bi ovih 50% koje imate.

Gledajte. Nemojte misliti da je meni krivo što ste vi zaradili ili nešto. Meni tuđa sreća nije nesreća. Ali će te jednom (čitaj više puta) izgubiti kupnjom nečega što nema vrijednosti, nego zaraditi. Na kraju će ova sad ostvarena zarada nestati. To vam je kao kockar. Zaradi novce i ode iz casina, ali ga taj novac grize grize i on se vrati. Na kraju izgubi i to šta je prije zaradio, ali izgubi i dodatne novce koje je uložio. Tko zna kada bi te vi zaradili da jedan naš poznati investitor nije uočio ovaj biser od dionice. Ja primjerice ne kupujem dionice koje on ima. Osim KORF-a (više ga nemam) i ADPL-a. Ali one, za razliku od 90% drugih njegovih, vrijede.



Ja sam vidio Jadranku. Koja vrijedi (za razliku od nečega) i koju imam od 460kn.

Eto čestitam vam. Ja Lošinjsku imam još od 3x kn. Mora da nije lako gledati kako je Jadranka koja nešto vrijedi porasla 50%, a Lošinjska koja ništa ne vrijedi mizernih 230%. Ali zaboravljam da ste vi investitor koji nije radio analizu Lošinjske isključivo jer je u nazivu imala "plovidba" pa ste po defaultu mislili da ne vrijedi niti 10 kuna ali ste zato radili analizu druge firme odmah preko puta. Na vašu sreću Jadranka je lijepo ime jer da nije propustili bi ovih 50% koje imate.
[/quote]

To sto je cijena dionice porasla 230% ili koliko vec ne znaci da ce se automatski sva imovina prodati za 230% vise nego netko zamisli. Znam dosta primjera i na Losinju (i Jadranu) koji traze svasta za imovinu a gle cuda na kraju prodaju za 50% ili 100% manji iznos. Vama kolega cestitke sto ste u izvrsnoj firmi i dobro ja da mali ulagac nesto zaradi. No ne morate u euforiji zarade pricati gluposti. Ili jos bolje koliko ste prodali dionica u ovom skoku cijene? Je li jos ispod vrijednosti imovine ili imovina jos vise vrijedi od ove cijene?


Gledajte. Nemojte misliti da je meni krivo što ste vi zaradili ili nešto. Meni tuđa sreća nije nesreća. Ali će te jednom (čitaj više puta) izgubiti kupnjom nečega što nema vrijednosti, nego zaraditi. Na kraju će ova sad ostvarena zarada nestati. To vam je kao kockar. Zaradi novce i ode iz casina, ali ga taj novac grize grize i on se vrati. Na kraju izgubi i to šta je prije zaradio, ali izgubi i dodatne novce koje je uložio. Tko zna kada bi te vi zaradili da jedan naš poznati investitor nije uočio ovaj biser od dionice. Ja primjerice ne kupujem dionice koje on ima. Osim KORF-a (više ga nemam) i ADPL-a. Ali one, za razliku od 90% drugih njegovih, vrijede.

Sto mislite koliko ima “ulagaca” na ZSE koji ne kupuju PSN i dionice s portfelja naseg poznatog investitora s pozitivnim ishodom?

decki ok
dionica nis ne vrijedi
ja sam pricao o sentimentu
ok..nb je pokrenuo lavinu..
sve 5
ali ako LPLH danas vrijedi po vama 60…
pa zasto bedaci dionicari to ne rasprodaju kome god…pa makar i njemu
i cekaju na razinama za koje vi mislite da vrijedi
ok…reci cete doci ce…no bitno je di ide prije toga…
ak uspijes pogoditi val bude odlicno…
eh da sam ja to piknuo na 60
ma na 80…frknu sve na 130 ili vise….pa di bi meni kraj bio…
nebi ovdje trkeljao kak nis ne valja…ja sam svoje zaradio i bok..
ovdje je meni cinjenica da ako vec toliko nesto ne vrijedi..pa sto nije navala na prodaju…
vec par danas se govori bit ce
pa decki..
ovo je krenulo od 50-60 i doslo do 150-160
normalno je da se vrati natrag…pitanje je di ce dalje?!
i s tom mislju vas ostavljam…odo malo dangubit

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Gledajte. Nemojte misliti da je meni krivo što ste vi zaradili ili nešto. Meni tuđa sreća nije nesreća. Ali će te jednom (čitaj više puta) izgubiti kupnjom nečega što nema vrijednosti, nego zaraditi. Na kraju će ova sad ostvarena zarada nestati. To vam je kao kockar. Zaradi novce i ode iz casina, ali ga taj novac grize grize i on se vrati. Na kraju izgubi i to šta je prije zaradio, ali izgubi i dodatne novce koje je uložio. Tko zna kada bi te vi zaradili da jedan naš poznati investitor nije uočio ovaj biser od dionice. Ja primjerice ne kupujem dionice koje on ima. Osim KORF-a (više ga nemam) i ADPL-a. Ali one, za razliku od 90% drugih njegovih, vrijede.

Vi LPLH svrstavate u grupu gubitaša.Oni su izgubili 50% brodarstva,a ostali su
turizam i brodogradnja i tu su u dugotrajnom pozitivnom poslovanju.
naravno da je vrijednost kompanije pala sa bankrotom brodarstva i da je cijena dionice trebala pasti,ali da li baš sa 200 na 35 do 40.Neki su znali da je to
preveliki pad i smatrali sa razlogom da vrijedi više,recimo barem 50% knjigovodstvene vriujednosti.Miro i Neven su bili na braniku i skupljali nisko
i sa ruskom okupacijom Lošinja vrijednost se otključala.Hvala glavnom ključaru
gospodinu NB.
U ovom trenu se glavni zgodici ostvarujuna periferiji i zapostavljenim izdanjima
i najviše se zarađuje u takvim izdanjima,a ne u skupom fondovskom smeću.

Za sada je LPLF pogodak mjeseca,možda bude i godine.I to je dobro za cjelokupno
tržište kapitala!!!!

LPLH je potekla rijeka meda i mlijeka……

New Report

Close