LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega, nitko ne slavi aerodrom niti misli da će se na njemu obogatiti nego čisto razumski koliko bi za turizam na lošinju i cresu značilo proširenje aerodroma!?

Lošinij ma aerodrom, ali premali za neke ozbiljnije čarter linije. Pa su krenuli u planove povećanja, ali kad su dobili procjenu troškova na rit su pali. Ne isplati se, jednostavno je destinacija premala. Možda bi se isplatilo imati jedan aerodrom na cijelo područje, a onda dobro otoke povezati brzim katamaranskim linijama i to tako da se prtljaga automatski prebacuje.

Vezano za ljenguze, kolega autolik me tražio za pojašnjenje kako je izračunat moj target price. Ne pada mi napamet Vama objašnjavati ono što ovdje pišemo već zadnje dvije godine, a ukoliko Vas uistinu interesira imate dobru analizu na blogu(vjerujem da je njegov target veći). Nije Vas zanimala dionica prije godinu dana, zašto bi Vas sada.

Ova dionica mi je činila 100 % portfelja, i donijela oko 140% zarade 🙂 Sad imam i za diverzifikaciju 🙂


Ova dionica mi je činila 100 % portfelja, i donijela oko 140% zarade 🙂 Sad imam i za diverzifikaciju 🙂

Drago mi je zbog vas zaista ali ukoliko mislite očuvati to što imate, nikad više sva jaja u istu košaru. Ovo što ste rekli bio je rulet, isplatio se na sreću, a sada van iz kockarnice i ne otvarajte više ta vrata[emo_smijesak]

Trading je umjetnost Traderi u Americi ne čitaju forume !

Brzo unutra , brzo van , sa malom zaradom , ali više puta dnevno .

bloger je s obzirom da je po struci matematičar napravio slijedeće empirijsko istraživanje:

pogledao je cijene iz 2007 i onda usporedio sa cijenama iz 2010 i složio portfelj po tome koja je iole likvidnija dionica što više moguće pala. večinom preko 90%.

i igra na sentiment ljudi ( na kojim je to cijenama bilo,moglo bi opet tamo) a ne shvaćaju igru.

do sad mu je uspjelo na nekoliko pozicija a ne nekima je u debelom minusu.


15,10 2007 = 799,99

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

LPLH se kao dionica male TK i male likvidnosti izgubila s radara investitora te tonula pod teretom imena koje ju je svrstalo u sektor teških gubitaša. Strmoglavom padu cijene pogodovao je i izlazak BUGE. Sada ulaskom Rusa u Jadranku budi se interes i za LPLH, NB si daje truda, zbraja, oduzima, dijeli i množi te široj javnosti prezentira ono što su neki naslućivali. LPLH nije brodar a nije baš ni neka turistička mega tvrtka. Ali je zato nekretninski fond sa impozantnom imovinom vrednovana od investitora vrlo neimpozantno.

Ja sam kupovao po 157 i po 35kn. Prije ovog rasta došao sam do 15 posto portfelja s prosjekom od 50kn. Sada sam uredno skratio na 10 posto portfelja i to ne diram dok ne pokucaju Rusi.

Novaca u svijetu za investiranje koliko ti srce želi a ovako zgodnih prilika za ulaganje u turizam u EU baš i nema previše.


Je da, nas i Rusa, 305 milijuna.
Pogledaj malo recentno financijsko izvjesce. LPLH je za skori stecaj, osim ako se prije ne iscupa nesto kroz PS nagodbu. Ne nasjedajte organiziranim navlacenjima i nevjerodostojnim procjenama, kao ni notornim krivotvorinama koje neki po lazima i stalnom muljanju "poznati pojedinci" i nadrianalitičari posljednjih dana odašilju u javnost. I to unatoč stalnom pozivanju na ono sto im pise u disclaimeru.

Ja ću vam odgovoriti na ove vaše pamflete s vašim riječima odnosno citirati ću vaš post kojeg ste postali na temu JDPL. Tko hoće može provjeriti na http://www.poslovni.hr/forum/tema/jdpl-jadroplov-dd-366?page=844#post_1481513

Cuj, daj ti meni reci jel ti hoces kupiti ili prodati?
Jel ak hoces kupiti onda kupi, a ne laprdaj o lanjskom snijegu, a ako pak hoces prodati, onda prodaj i produzi dalje. Naprosto ne vidim nikakvog smisla da ovdje prosipas zuc i places vec danima za prolivenim mlijekom. Mislim da je mnogo korisnije da energiju i trud koji ovdje prosipas utrosis na analizu i istrazivanje za neko novo ulaganje.
I onak, sa znatizeljom se pitam, zasto ti ne uzmes neku dionicu pa je bezveze napucavas? Meni bi to bas bilo cool, jel onako kako ti to komentiras, netko to radi iz ciste dosade. Ja si nekak mislim da to bas nije tak, ili?

Zaista mi nije jasno kako živite sami sa sobom i kakvi se procesi događaju u vašoj glavi, odakle crpite snagu i kako to da nemate ni trunku srama. Jeste li takvi i u životu ili vam je forum samo ispušni ventil kojim gasite akumulirano nezadovoljstvo???

Očito kad ste toliko nervozni, i niste baš sigurni u tu svoju investiciju…

Nego, ja imam jedno veoma ozbiljno pitanje, pa bi molio nekoga samo da mi objasni, ako je voljan….

Znači brodarski dio je dužan ko Grčka i posluje s gubicima, dok turistički dio posluje ok, nije baš odlično, ali je zadovoljavajuće…

Mene zanima sad taj brodarski dio, ovdje sve kreće od premise da brodarstvo nema nikakav utjecaj na ostatak kompanije, i da svi ti dugovi neće imati nikakve posljedice na ostatak holdinga, e sad, s obzirom da svi znamo kako banke funkcioniraju, mene zanima kako je to moguće? LPLH je morao dati neke garancije za taj kredit, neku hipoteku ili bilo šta slično?

Što će na kraju onda biti s brodarstvom? PSN, stečaj?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Očito kad ste toliko nervozni, i niste baš sigurni u tu svoju investiciju…

Nego, ja imam jedno veoma ozbiljno pitanje, pa bi molio nekoga samo da mi objasni, ako je voljan….

Znači brodarski dio je dužan ko Grčka i posluje s gubicima, dok turistički dio posluje ok, nije baš odlično, ali je zadovoljavajuće…

Mene zanima sad taj brodarski dio, ovdje sve kreće od premise da brodarstvo nema nikakav utjecaj na ostatak kompanije, i da svi ti dugovi neće imati nikakve posljedice na ostatak holdinga, e sad, s obzirom da svi znamo kako banke funkcioniraju, mene zanima kako je to moguće? LPLH je morao dati neke garancije za taj kredit, neku hipoteku ili bilo šta slično?

Što će na kraju onda biti s brodarstvom? PSN, stečaj?

sve informacije govore da druge divizije nisu davale jamstva diviziji brodarstvo, dakle da je brodarstvo podizalo kredite tereteći samo vlastitu imovinu. brodarstvo ima još samo jedan brod ali i taj je upitan. najizgledniji scenarij je otpis cijelog tog sektora – umanjenje dugotrajne financijske imovine (tu se knjiži) za oko 63 milj (126 je ukupno brodarstvo, lp ima 50 posto).
kad se to desi, slika postaje sasvim drukčija – mali prihodi, mala zarada, mali dug i ogromna imovina u zemljištima. po nb mcap pokriva tek zgrade i i nventar, zemljišta trenutno na tržištu vrijede 0 kn, tj tako tržište misli

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

sljedeća stanica 150,00 kn


sljedeća stanica 150,00 kn

to je hrabra tvrdnja…JAKO hrabra tvrdnja!

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

New Report

Close