LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po mojim izračunima još u ljeti, target mi je bio između 230-250kn po dionici, tako da ovaj ogroman rast u nekoliko dana samo je dokaz podcijenjenosti i još je puno uspona pred nama…ako se ne varam!

inače, u zadnjim izmjenama i dopunama prostornog plana za aerodrom se kaže sljedeće:

Poglavlje o aerodromu “Mali Lošinj” mijenja se i glasi:
Za Grad Mali Lošinj je od posebnog interesa rekonstrukcija postojećeg međunarodnog
aerodroma koji danas prima manje avione do 45 putnika. Aerodrom se planira rekonstruirati
izgradnjom pratećih sadržaja i produženjem uzletno-sletne staze.
Uzletno-sletna staza aerodroma Lošinj koja je danas dužine 900 m se planira produžiti na
najmanje 2.000 m duljine piste, čime bi se omogućio prihvat zrakoplova kapaciteta do 200
putnika, odnosno na ukupnu duljinu od 3.000 m duljine čime se osigurava prostor za postavu
prilaznih svjetala.
Osnovna širina uzletno-sletne staze iznosi do 300 m, odnosno obostrani zaštitni pojas širine
150 m od osi uzletno-sletne staze i obostrano dodatnih 25 m do ograde te je ukupna širina uz
uzletno-sletnu stazu 350 m. Uzletno-sletna staza je širine 45 m. Prostor aerodroma se ograđuje.
Aerodrom je kodne oznake 3d ili manje, ovisno o tehničkim mogućnostima, instrumentalnog
nepreciznog prikaza.
Za pristup aerodromu iz zraka potrebno je osigurati prilazne ravnine sa svake strane UUS-e 150
m iznad visine praga. Na tom području zabranjeno je graditi objekte koji mogu ugroziti sigurnost
aerodroma.
U sklopu aerodroma je dozvoljeno planirati prateće sadržaje; servisne, uslužne, poslovne,
javne, ugostiteljske, sportske i sl. sukladne osnovnoj namjeni prostora.
Za građevinsko područje aerodroma (IS3) se planom rezervirao prostor ukupne površine 77,0
ha.
Zračni put je određen na kartografskom prikazu br. 3.1. “Uvjeti za korištenje, uređenje i zaštitu
prostora – područja posebnih ograničenja u korištenju”, u mjerilu 1:25.000.

Rekonstrukcija aerodroma „Mali Lošinj“ se planira u okviru površine građevinskog područja
aerodroma oznake IS3 ukupne površine 77,38 ha te prema potrebi i na građevinskim zemljištima
izvan građevinskog područja aerodroma.

ma kakav cash-r-a, 100% in


Po mojim izračunima još u ljeti, target mi je bio između 230-250kn po dionici, tako da ovaj ogroman rast u nekoliko dana samo je dokaz podcijenjenosti i još je puno uspona pred nama…ako se ne varam!

dajte me molim vas prosvjetlite.po kojim ste metodama ljetos to izračunali.? otkrili ste nove financijsko-računovodstvene metode? ako jeste, zaslužili ste nobela.

Aerodrum je gubitas i takav ce i ostati. Mi smo na jadranki bili sretni kad je u novinama izasao clanak da ce jdra suvlasnistvo aerodeuma mijenjati za zemljiste uz more. A vi ovdje tog gubitasa slavite

Kolega, nitko ne slavi aerodrom niti misli da će se na njemu obogatiti nego čisto razumski koliko bi za turizam na lošinju i cresu značilo proširenje aerodroma!?

ma kakav cash-r-a, 100% in

Znacio bi dosta, pogotovo sto bi tada dolazila bogatija klijentela. Znacila bi i gradnja mega marine koja je u planu. Aerodrum s obzirom na kratku sezonu i sve popratne sadrzaje tesko moze u plus. No jadranka, otok losinj, a mozda i drzava bi ga trebali malo sponzorirati.

Bio aerodrom ili ne, lijepo je da vidim da jos ima zivih na ovoj nasoj burzi! Pozdravljam svako dizanje cijena na realne razine, jer skoro koju god da piknemo dionicu duboko je u podcjenjenom prostoru!
Dosta mi je više čitanja drukerskih postova (i to većinom pesimističnih) i jednostavno čestitam svima koji su zaradili/povratili u ovih par dana, dašak optimizma pred Božić odlično dođe!

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

danas je gospodin nb na svojem blogu napisao članak i iznio argumente zašto lplh vrijedi.meni ne vrijedi ništa i nemam ovu dionicu.što me odbilo.bilanca stanja je vrlo loša, a poslovanje neprespektivno. ovo što se zbiva je kockanje. banku drži nb, a bankar ne gubi.

Jako dobro proučeno.

http://trzistakapitala.wordpress.com/

Zemljište u kampovima je državno, bez obzira bilo uknjiženo ili ne. Za ostalo ne znam.

na ovom forumu su uglavnom ljenguze koje misle da je pametno ulaganje moguće bez puno truda, rada i znanja. Ako budete viječito čekali NB-a da Vam odradi posao, onda se morate zadovoljit sa manjim prinosima i večim rizicima od njega. Za one koji se ovdje bave samo politikom i pljuvanjem bez argumenata
(puni gorčine,jala,zavisti), njima je ionako bitno samo da su prosiječni.

P.S. čestitke na radu kolega Topalov5.

Danas opet vrlo slično trgovanje kao prvog dana rasta. Gotovo sve je skinuto s aska bez nervozne trgovine kao jučer uz pritom rekordan promet. Što to znači za sutra neka svatko procijeni za sebe[emo_smijesak]. Danas sam opet nešto sitno pokratio, nažalost na 80kn ali u portfelju mi je LPLH i dalje visokih 12,67%. Svim dežurnim katastrofičarima bih poručio da pogledaju semafor. Ako ovo nije dionica godine, ja ne znam što je, od početka godine zabilježila je rast od 160%. Treba li više uopće i spominjati da su fondovi i ovdje ispali najveći luzeri. Ilirika JIE se istresala na razinama 45 do 50 kn, a kupovala pitaj Boga na koliko, vjerojatno iznad 300.
Čestitke svim imaocima.

New Report

Close