LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iz poziva na glavnu skupštinu, točka dnevnog reda:

9. Zaključak u vezi provedenog postupka pretvorbe društva
Uprava i Nadzorni odbor predlažu usvajanje slijedeće:
ODLUKE:
Donosi se Zaključak u vezi načina i tijeka provedenog postupka
pretvorbe društva Lošinjska plovidba-Holding d.d., Mali Lošinj,
čiji tekst prileži ovoj Odluci i čini njezin sastavni dio.

Zna li netko o čemu se radi? Ne mogu naći tekst ovog Zaključka


Iz poziva na glavnu skupštinu, točka dnevnog reda:

9. Zaključak u vezi provedenog postupka pretvorbe društva
Uprava i Nadzorni odbor predlažu usvajanje slijedeće:
ODLUKE:
Donosi se Zaključak u vezi načina i tijeka provedenog postupka
pretvorbe društva Lošinjska plovidba-Holding d.d., Mali Lošinj,
čiji tekst prileži ovoj Odluci i čini njezin sastavni dio.

Zna li netko o čemu se radi? Ne mogu naći tekst ovog Zaključka

Ja sam se pitao isto to još kada je izašao poziv i nisam shvatio o čemu se radi.

Rekao bih da Lošinjska Plovidba Holding kao ovakav kakav je više neće postojati. E sad, u šta bi se mogao pretvoriti…
Zanimljivo, nigdje teksta odluke, a njezin je sastavni dio.

Očito je ovo vrijeme velikih promjena. Ostavili su se brodarstva, tko zna možda se ostave i brodogradnje i sve bace na turizam.

Brodogradilište, odnosno remont brodova, sigurno ostaje jer je to vrlo važan dio ponude koja ide uz nautički turizam, a nadam da uprava i dalje aktivno radi na projektu prenamjene dijela brodogradilišta u hotelsko naselje i marinu.


Brodogradilište, odnosno remont brodova, sigurno ostaje jer je to vrlo važan dio ponude koja ide uz nautički turizam, a nadam da uprava i dalje aktivno radi na projektu prenamjene dijela brodogradilišta u hotelsko naselje i marinu.

Istina, nema logike da se brodogradnja ukine.
Ali mene zanima ako će se vršiti pretvorba holdinga, šta to znači? da li se holding ukida? da li će dioničari dobiti dionice LP turizma, brodogradnje ili čega? moglo bi se i ime promijeniti, nema smisla da je fokus na turizmu a naziv Plovidba

Po meni nema logike ni ukidanje holdinga, posebno sad kad mu je primarna djelatnost turizam i djelatnosti vezane uz turizam. Holding bi trebao imati manje troškove upravljanja firmama koje drži nego što bi imale te firme pojedinačno.

Vezano uz pretvorbu holdinga, mislim da se to odnosi na ukidanje brodarstva, nastavljanje poslovanja jedinim preostalim brodom kroz novu firmu čiji suvlasnici će biti banke čijim kreditima je kupljen i orijentiranje na turizam kao primarnu djelatnost holdinga.

Danas je skupština, čini mi se. Bilo bi lijepo ako je netko od forumaša bio da nas izvijesti o tijeku. Ja sam imao namjeru ići jer nisam daleko od Malog Lošinja ali zbog posla i ostalih obaveza nisam se nikako uspio uskladiti.

Trebala je biti važna skupština a o skupštini nigdje i nitko ništa.

Bude gosp. Xy na svom blogu napisao šta ima novo.

Nebude, jer nije bio.


Iz poziva na glavnu skupštinu, točka dnevnog reda:

9. Zaključak u vezi provedenog postupka pretvorbe društva
Uprava i Nadzorni odbor predlažu usvajanje slijedeće:
ODLUKE:
Donosi se Zaključak u vezi načina i tijeka provedenog postupka
pretvorbe društva Lošinjska plovidba-Holding d.d., Mali Lošinj,
čiji tekst prileži ovoj Odluci i čini njezin sastavni dio.

Zna li netko o čemu se radi? Ne mogu naći tekst ovog Zaključka

Ništa specijalno oko ovoga…

9. Zaključak u vezi provedenog postupka pretvorbe društva
ODLUKA:
1.Usvaja se pisano Očitovanje o knjigovodstvenom statusu nekretnina-zemljišta na
lokaciji Lopari, sačinjeno od strane revizorske kuće REV-RI d.o.o., Rijeka dana
25. srpnja 2013. godine, koje prileži ovoj odluci i čini njezin sastavni dio.
2.Glavna skupština društva Lošinjska plovidba-Holding d.d., Mali Lošinj, kao
vlasnika triju povezanih društava (Lošinjska plovidba-Brodarstvo d.o.o. u
likvidaciji, Lošinjska plovidba-Brodogradilište d.o.o. i Lošinjska plovidba-Turizam
d.o.o.), potvrđuje kako u svojoj knjigovodstvenoj evidenciji, ni prije, a niti poslije
postupka pretvorbe, nije imala iskazane nekretnine iz razdoblja pretvorbe. Iste su
nekretnine cijelo to vrijeme knjižene u povezanim društvima, dok je Lošinjska
plovidba-Holding d.d. imala samo iskazanu vrijednost dugotrajne financijske
imovine-udjela u povezanim društvima, koja se temeljila na imovini prenesenoj na
povezana društva u vidu osnivačkih uloga, tako da je vlasništvo imovine uvijek bilo
na povezanim društvima.
Ova je odluka usvojena jednoglasno odnosno za nju su glasovali dioničari koji su vlasnici
239.083 redovne dionice na ime što predstavlja 36,0926% od ukupnog temeljnog kapitala
društva. Broj glasova danih za ovu odluku je 239.083, protiv nije bio nitko niti je bilo
suzdržanih dioničara.

New Report

Close