LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Watchman
Kolega zahvaljujem na pojašnjenju!

@ viribus
Kolega, imate izuzetan smisao za humor. Nasmijali ste me……no bilo bi mi draže da ste postupili inteligentno kao Watchman i poučili me. Zadivljuje me broj tema na kojima se javljate i visok prosjek ocjena, same stotke koje vam onda netko kvari. Zločesti ljudi………
Bivši kolega "dijoničar" se javljao dugo sa dva nicka i davao si visoke ocjene dok jednog dana nije pobrkao iste i odgovorio sam sebi na pogrešan nick. Više se ne javlja. Ili ima treči nick….?

marcello


ma koji crni turizam. prihodi od turizma su ti oko 11 000 000 kn za cijelu 2008!
ali brodarstvo bi mogli poslovati pozitivno pa bi to moglo dati malo vitra u leđa.
ja sam si za vlastite potreba NAV izracunao oko 333kn tako da postoji ozbiljan prostor za rast čak i uz umjeren porast bdi-a

NAV 333?
Na što se odnosi izračun NAVa?
Bodarstvo 50% ,Turizam 100% i Brodogradnja 100%?
Molio bi pojašnjenje.

Sigurno je jedino da ova dionica ne može biti podcijenjenija, ovdje se kuna plaća dobrano ispod pola kune, a onaj smiješni JDPL joj bježi za više od 40 kuna, mislim da je pitanje vremena kad će tržište skužit neke stvari i postaviti ju tamo gdje joj je realno mjesto čak i u ovim nepovoljnimvremenima za brodare. U zadnje vrijeme smo svjedoci individualnog rasta pojedinih dionica dok je crobex u minusu (JNAF, ADPL, TISK..), mora doći jednom vrijeme i za nju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



ma koji crni turizam. prihodi od turizma su ti oko 11 000 000 kn za cijelu 2008!
ali brodarstvo bi mogli poslovati pozitivno pa bi to moglo dati malo vitra u leđa.
ja sam si za vlastite potreba NAV izracunao oko 333kn tako da postoji ozbiljan prostor za rast čak i uz umjeren porast bdi-a

NAV 333?
Na što se odnosi izračun NAVa?
Bodarstvo 50% ,Turizam 100% i Brodogradnja 100%?
Molio bi pojašnjenje.
[/quote]

racunao sam zadnje konsolidirano izvješće.
iz aktive sam izbacio 60Mkn goodvill koji je ostak nakon one sramotne dokapitalizacije brodarstva. vrijednost brodova sam smanjio sa 371 na 201Mkn. tu su mi podaci stari par mjeseci pa dozvoljavam pogrešku par desetaka Mkn gore dolje.
ostao mi je kapital od 245119000kn.
kako sam aktivu smanjio za 230Mkn pola od toga sam odbio manjinskima a pola holdingu. tako da mi je manjinski udjel ispao 25Mkn i kad njega odbijem od kapitzala dobijem kapital za dioničare 220Mkn.
kad to podjelim s brojem dionica dobijem 333kn neto vrijednosti po dionici. ili diskont 52%

mozda sam malo pretjerao u otpisivanjima ali sam htio imati neku čvrstu točku koju modu smatrati realnim dnom. mislim da je realna vrijednost oko 400kn i realan diskont na transpanentnost, vlasništvo, burzu…bi bio 30%. zato sve što je ispod 280 je jeftino samo što se nema više para…

nadam se da nisam bio kompliciran [smiley]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

ma najveći problem je kao što sam već pričao, nelikvidnost, pa se ljudi boje ući, jer ne mogu u svakom trenu van, a likvidnost će porast kad i mi porastemo, samo što nažalost mi koji smo unutra očito nemamo goriva za daljnju dokapitalizaciju, ja sam odavno unutra, i stvarno nemam s čim više ulazit, a čini mi se da ću nažalost u roku od par mjeseci morat izaći, ne zbog toga što ću izgubit povjerenje u realnu vrijednost ove dionice, nego što će mi trebati sredstva za dovršetak kuće…..

ma kakav cash-r-a, 100% in

pa sto ne uzmeš kredu za kucu. grijeh je prodavat lplh po 160. banke olabavljuju kredite i dobro je pokupiti lovu od banke prije navale. meni danas upravo odobren kredit po 7,9% kamate

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

btw, čitam da će se marko polo trajekt kojeg su oni nesretnici nasukali na otok, popravljati na lošinju. to bi isto mogla bit lijepa para ta vlasnika brodogradilišta a to smo mi [proud]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


pa sto ne uzmeš kredu za kucu. grijeh je prodavat lplh po 160. banke olabavljuju kredite i dobro je pokupiti lovu od banke prije navale. meni danas upravo odobren kredit po 7,9% kamate

e kompa, kad bi bar mogao, imam već 60 milja € krede, kamata oko 6%, i nedaju mi više. grijeh je, ali utjeha mi je što sam većinu kupio od 60 – 80 kn, tako da sam ljepo okrenuo, ma k… sam okrenuo, samo sam se vratio na početak, odnosno pokrio gubitak kad smo se strmoglavili, ja, ti , on i svi mi skupa. e sad kad bi čovjek trebao čekat nekakvu zaradu, mora izvlačit pare van, sr….

ma kakav cash-r-a, 100% in



pa sto ne uzmeš kredu za kucu. grijeh je prodavat lplh po 160. banke olabavljuju kredite i dobro je pokupiti lovu od banke prije navale. meni danas upravo odobren kredit po 7,9% kamate

e kompa, kad bi bar mogao, imam već 60 milja € krede, kamata oko 6%, i nedaju mi više. grijeh je, ali utjeha mi je što sam većinu kupio od 60 – 80 kn, tako da sam ljepo okrenuo, ma k… sam okrenuo, samo sam se vratio na početak, odnosno pokrio gubitak kad smo se strmoglavili, ja, ti , on i svi mi skupa. e sad kad bi čovjek trebao čekat nekakvu zaradu, mora izvlačit pare van, sr….
[/quote]
Si ovo ti bio danas? Ako jesi žao mi je jer si opisao svoju situaciju. Ako nisi onda je netko poludio u zadnjoj minuti čuvši da ga žena vara.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

nisam ne, ja sam malo teži, neću ja još tako brzo, nadam se

ma kakav cash-r-a, 100% in

ne mogu vjerovat, da netko prodaje po 145 [huh]

ma kakav cash-r-a, 100% in


ne mogu vjerovat, da netko prodaje po 145 [huh]

Kolega, njemu nije namjera prodati već srušiti cijenu dionice. Krivci za to su na kupnji jer dozvoljavaju takvim š…… da se zaj…….. sa dionicom.

New Report

Close