LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mislim koja vam je fora s tim jedinicama, ako vam ne pašu brodari ili lplh, jednostavno nas zaobilazite u širokom luku…

Izgleda da je to "entuzijast" koji to radi na velikom broju topica. Ja kad vidim jedinicu……dodam još nešto gore da se veseli! Čuo sam nedavno jednu dobru talijansku poslovicu: "Majka budala stalno je trudna…." [huh]

marcello

Evo dobre vijesti (barem za jedinicu, he, he):

Vjesnik 23.09.

Zarada najboljih kampova deset posto veća nego lani

U najboljim hrvatskim kampovima četiri posto više noćenja. To je veliki uspjeh jednog tržišnog brenda i dokazuje da su visoko rangirani kampovi s profiliranom markom daleko bolje iskorišteni, kaže Jerko Sladoljev
U prvih osam mjeseci ove godine 12 najboljih hrvatskih kampova udruženih u Top camping udrugu ostvarili su četiri posto više noćenja nego u istom razdoblju lani, dok je financijski rezultat 10 posto bolji……….."

Hrvatski top-kampovi
Park, Finida, Kanegra i Stellamaris (svi Umag), Bijela uvala – Poreč, Valalta – Rovinj, Poljana – Mali Lošinj, Soline – Biograd, Zaton – Nin, Straško – Pag, Vira – Hvar, Nevio – Orebić.

http://www.vjesnik.hr/html/2009/09/23/Clanak.asp?r=gos&c=1

marcello

Od početka recesije nije bilo ovako dobre prognoze rasta BDI već do kraja 2009:

Cosco senior researcher Kong Fanhua told Bloomberg that government-encouraged factory output in China could send the Baltic Dry Index up by 80% by the end of 2009

http://www.tickerspy.com/blog/?p=503

marcello

Lijepe su prognoze, al dok su brodari vani rasli mi smo stajali. E sad su vani svi potegli u minus, misliš da mi možemo održat suprotni trend?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Završio je treći kvartal i s obzirom na konstantan rast BHSI-a za očekivati je bolje izvješće nego u drugom kvartalu, vjerovatno pozitivno. 01.07. je iznosio 749, a 30.09. 974 što je godišnji maximum i u prosjeku donosi od 1000-1500 usd po brodu dnevno više u odnosu na vozarine u drugom kvartalu.

eto, opet smo zagrebali po dnu ili ti ga blizu dna, i nadamo se da će usljediti polagani rast

ma kakav cash-r-a, 100% in

evo par usporedbi da se vidi gdje se nalazimo u odnosu na neke druge pokazatelje….

ma kakav cash-r-a, 100% in


evo par usporedbi da se vidi gdje se nalazimo u odnosu na neke druge pokazatelje….

Iz navedenih grafova vidljivo je da BDI ide gore pošto vidno zaostaje za navedenim pokazateljima.
Ono što zaustavilo rast BDI su bile velike zalihe, kako sirovina, tako i gotovih proizvoda zbog naglog pada potrošnje. Kada se te zalihe smanje, što je moguće da se već dogodilo krenuti će ponovo rast koji će nadoknaditi zaostajanje za ključnim pokazateljima. Definitivno očekujem rast vozarina za 50 % u razdoblju 30 – 45 dana. Dali će naši brodari pratiti rast vozarina ne ovisi o stranim burzama već o volji velikih koji imaju puno casha i njihovoj odluci na koliko će podići cijene brodarskih dionica.
Bez stranih investitora koji će doći kada nanjuše mogućnost dobre zarade, domaći lešinarai i kvazi fond manageri će i dalje filozofirati i diktirati tržištem kako to samo njima odgovara.

Lijepe vijesti za turistički dio poslovanja.

Rekordna sezona u Lošinju nakon 20 godina.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Kronike/Otoci/mali-losinj-sutra–slavi-2-milij.aspx

I to je lijepo ali tu smo radi brodara, a ovaj mi je sve draži. Čvrste ruke su ovdje, ako zanemarimo onog u 10 sati koji je zaboravio povuči nalog zbog jutarnjeg seksa.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Svjetski proizvođači čelika očekuju oporavak potražnje

…Po aktualnim procjenama udruženja, potrošnja čelika u Kini ove bi godine trebala porasti za 18,8 posto, na 526 milijuna metričkih tona, a iduće za 5 posto. U gospodarstvima u razvoju, po aktualnim procjenama, potrošnja će se smanjiti za 17 posto u ovoj godini a porasti za 12 posto u godini iza. …

Vaš link


I to je lijepo ali tu smo radi brodara, a ovaj mi je sve draži. Čvrste ruke su ovdje, ako zanemarimo onog u 10 sati koji je zaboravio povuči nalog zbog jutarnjeg seksa.

jako čvrste ruke su ovdje, i neće bit neke ozbiljnije prodaje do preko 200 kn, a i više

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close