LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Brodari trenutno imaju povučenu ručnu tj. ATPL je imobilizirana, a kako svi na brodare gledaju kao na povezane firme, svi ostali brodari su taoci ATPL. Kad Atlanska krene krenuti će i ostali. Iako još uvijek nema službenih market makera, očito je da dečki već djeluju, a očiti primjer su ATPL i ULPL.
Nakon objave rezultata za 3 Q doći će do znatnijeg skoka ATPL, po mojoj pretpostavci preko 1500 kn.
Razlog za takav skok biti će pozitivan rezultat u 3. kvartalu zbog boljih cijena Panamaxa, prihoda od turizma i povrata avansa za kupovinu broda.

ATPL ima povučenu ručku i ona je olovni uteg svih brodara.
Nažalost BDI je toliko nizak da bi tek njegovim rastom na 3.500/cca 30%/ ATPL mogla poslovati sa
dobitkom.Sezonske djelatnosti/turizam i aviokompanija/kao i prodaja Koločepa bi je moglo
ubacti u pozitivu,ali četvrti kvartal uz ovakve vozarine bi vrlo brzo "pojeo"tu dobit.
Indeksi važni za LPLH,BSI i BHSI se odlično drže.Specijalno BHSI koji se nalazi na godišnjem maksimumu,što znaći da bi i bez daljnjeg rasta indeksa LPLH u trečem kvartalu posluje bez gubitaka.
Ipak postoji jedna bitna razlika između ATPL i LPLH a to je P/BV

LPLH cca 160:600=0,27

ATP 1.110 .1.100=1

1:0,27=3,7

Prema ovom pokazatelju podcijenjeni smo više od tri puta u odnosu na ATPL.
A nitko ne kupuje.160 je skupo.I čekamo da krene ATPL.
Ja sam, totalno dekintiran.Inaće bi kupovao po 150 i više.



Brodari trenutno imaju povučenu ručnu tj. ATPL je imobilizirana, a kako svi na brodare gledaju kao na povezane firme, svi ostali brodari su taoci ATPL. Kad Atlanska krene krenuti će i ostali. Iako još uvijek nema službenih market makera, očito je da dečki već djeluju, a očiti primjer su ATPL i ULPL.
Nakon objave rezultata za 3 Q doći će do znatnijeg skoka ATPL, po mojoj pretpostavci preko 1500 kn.
Razlog za takav skok biti će pozitivan rezultat u 3. kvartalu zbog boljih cijena Panamaxa, prihoda od turizma i povrata avansa za kupovinu broda.

ATPL ima povučenu ručku i ona je olovni uteg svih brodara.
Nažalost BDI je toliko nizak da bi tek njegovim rastom na 3.500/cca 30%/ ATPL mogla poslovati sa
dobitkom.Sezonske djelatnosti/turizam i aviokompanija/kao i prodaja Koločepa bi je moglo
ubacti u pozitivu,ali četvrti kvartal uz ovakve vozarine bi vrlo brzo "pojeo"tu dobit.
Indeksi važni za LPLH,BSI i BHSI se odlično drže.Specijalno BHSI koji se nalazi na godišnjem maksimumu,što znaći da bi i bez daljnjeg rasta indeksa LPLH u trečem kvartalu posluje bez gubitaka.
Ipak postoji jedna bitna razlika između ATPL i LPLH a to je P/BV

LPLH cca 160:600=0,27

ATP 1.110 .1.100=1

1:0,27=3,7

Prema ovom pokazatelju podcijenjeni smo više od tri puta u odnosu na ATPL.
A nitko ne kupuje.160 je skupo.I čekamo da krene ATPL.
Ja sam, totalno dekintiran.Inaće bi kupovao po 150 i više.
[/quote]

to mi jako dobro znamo, a znaju i neki drugi, ali mislim da je glavni razlog naše podcjenjenosti slaba, odnosno nikakva likvidnost, i to uglavnom odbija ljude od kupovine, dok se na atpl i ostalim brodarima stalno nešto vrti, pa lako izađeš i uđeš….

a kupovinu mi ni ne spominj, ja sam lud, para ni od kud, a tako bi rado svaki dan lupio po ovima što šetaju oko 160. 100% sam u dionicama već ohoho vremena, i strpljen čekam, lplh nisam iskoristio priliku da izađem preko 200, sad sam mogao znatno povećati broj dionica, ali šta je tu je, čekamo, čekamo….

ma kakav cash-r-a, 100% in




Hoće li bit dividenda za prošlu godinu ili ne.
Što su odlučili na skupštini.
Unaprijed hvala.

kako da ne

[/quote]
Što to hoće reć. Čekaj konju dok trava naraste ili nešto slično
[/quote]

htio sam reć da u ovim vremenima kada imamo gubitke trebamo zadržat dobit od prethodnih godina da pokrijemo sve eventualne rupe koje se mogu pojavit, na taj način ćemo iz krize izać čisti i odmah početi stvarati dobit, umjesto da krpamo dugove iz prošlosti.

samo me zanima dali oplođujemo ovu ne malu hrpu casha na računu, ako ništa barem kamata???

ma kakav cash-r-a, 100% in

Brodari trenutno nisu u modi, nema tu pomoći. Nadam se da nećemo dugo čekati.

OSTVARENI TURISTIČKI PROMET U MJESECU KOLOVOZU 2009. GODINE NA PODRUČJU PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE

Na području Kvarnera u kolovozu 2009. ostvareno je 5% više dolazaka i 3% više noćenja u odnosu na kolovoz 2008.
KOLOVOZ 2009. (usporedba sa kolovozom 2008.):
609.151 dolazaka – 5% više
3.738.647 noćenja – 3 % više

Temeljem podataka prikupljenih anketom turističkih zajednica, u mjesecu kolovozu 2009. godine na području Primorsko-goranske županije zabilježeno je 609.151 dolazaka turista, koji su ostvarili ukupno 3.738.647 noćenja. Domaći turisti ostvarili su 51.478 dolazaka te 330.622 noćenja (9% ukupnih noćenja), dok je zabilježeno 557.673 dolazaka stranih turista, a noćenja 3.408.025 (što čini 91% ukupnih noćenja).

Ukupan broj dolazaka turista u kolovozu 2009. godine za 5% je veći od dolazaka u kolovozu 2008. godine. Domaći dolasci manji su za 8%, dok su dolasci stranih turista 6% veći u odnosu na kolovoz 2008. godine.

Ukupan broj noćenja u kolovozu 2009. u usporedbi s kolovozom 2008. godine veći je za 3%, pri čemu je broj domaćih noćenja manji za 9%, dok je stranih noćenja 5% veći.

U kolovozu 2009. godine, otok Krk je ostvario najveći broj noćenja: 1.202.733 (što iznosi 32% ukupnog prometa noćenja Primorsko-goranske županije); zatim slijede otok Lošinj (17%), otok Rab (16%) te Crikvenička rivijera (s 12% udjela u županijskim noćenjima).

Od ukupnog broja inozemnih noćenja ostvarenih u kolovozu na Kvarneru, najviše noćenja ostvarili su gosti iz Njemačke (s udjelom u ukupnim županijskim noćenjima od 25%, u porastu za 11%), Slovenije (14%, s padom od 3%), Austrije (9%, s porastom od 8%) te Italije (21%, s porastom od 3%).

ma kakav cash-r-a, 100% in

Baltic Exchange Dry Index 2491 UP 29
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3607 UP 9
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2649 UP 38
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1865 UP 34
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 900 UP 9

ma kakav cash-r-a, 100% in

Opet se više nego lijepo vidi neracionalnost tržišta… Prvo hrvatski brodari stagniraju dok sve drugo raste – nije da bi brodari trebali rasti, ali ne bi onda ni ostalo – a drugo – Lošinjska pada iako je BHSI (Handy) indeks vrlo stabilan, pa čak i u porastu u jednom dužem razdoblju, dok se BPI (Panamax) indeks tek treba oporaviti, a Atlantska raste…

+ odličan turistički kvartal na Lošinju, prodaja broda u ovom kvartalu… biti će i dobar rezultat…


Opet se više nego lijepo vidi neracionalnost tržišta… Prvo hrvatski brodari stagniraju dok sve drugo raste – nije da bi brodari trebali rasti, ali ne bi onda ni ostalo – a drugo – Lošinjska pada iako je BHSI (Handy) indeks vrlo stabilan, pa čak i u porastu u jednom dužem razdoblju, dok se BPI (Panamax) indeks tek treba oporaviti, a Atlantska raste…

+ odličan turistički kvartal na Lošinju, prodaja broda u ovom kvartalu… biti će i dobar rezultat…

ma gledam ove što se šetaju na asku po 160, jerovatno je ljudima već dosta pa pokušavaju malo živnut igru, ali nema reakcije, danas netko lupio po 155 i to je to.
evo ga sad već na 157, mislim stvarno, joj da mi je casha, kako bi ih čekao pa sve redom čistio do 160 a i 170

ma kakav cash-r-a, 100% in



Opet se više nego lijepo vidi neracionalnost tržišta… Prvo hrvatski brodari stagniraju dok sve drugo raste – nije da bi brodari trebali rasti, ali ne bi onda ni ostalo – a drugo – Lošinjska pada iako je BHSI (Handy) indeks vrlo stabilan, pa čak i u porastu u jednom dužem razdoblju, dok se BPI (Panamax) indeks tek treba oporaviti, a Atlantska raste…

+ odličan turistički kvartal na Lošinju, prodaja broda u ovom kvartalu… biti će i dobar rezultat…

ma gledam ove što se šetaju na asku po 160, jerovatno je ljudima već dosta pa pokušavaju malo živnut igru, ali nema reakcije, danas netko lupio po 155 i to je to.
evo ga sad već na 157, mislim stvarno, joj da mi je casha, kako bi ih čekao pa sve redom čistio do 160 a i 170
[/quote]

evo, neko ga je lupio u 5 do 4, tko god ga je lupio neka ga je, možda se iskrcao pa da konačno ask očvrsne malo

ma kakav cash-r-a, 100% in

Zar se možeš nečem nadat dok je likvidnost ovako niska? Taman kad netko kupi,dok se idući sjeti kupit već su se trojca odlučíla na prodaju.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Zar se možeš nečem nadat dok je likvidnost ovako niska? Taman kad netko kupi,dok se idući sjeti kupit već su se trojca odlučíla na prodaju.


U potpunosti se slažem, uopće nema potržanje, naravno da tu i tamo netko proda… još je i dobro kako kupnja katastrofalno izgleda zadnjih mjesec dana



Zar se možeš nečem nadat dok je likvidnost ovako niska? Taman kad netko kupi,dok se idući sjeti kupit već su se trojca odlučíla na prodaju.


U potpunosti se slažem, uopće nema potržanje, naravno da tu i tamo netko proda… još je i dobro kako kupnja katastrofalno izgleda zadnjih mjesec dana
[/quote]
Hebi ga nije fondovska dionica, što mislite kakav bi promet bio na perjanicama likvidnosti, recimo na KOEI-ju da se ne pretaka iz šupljeg u prazno. Baš se sjećam još prije cirka 2 mjeseca, prva transakcija s nekih 25 komada u 12 i 30, a do kraja dana poplava likvidnosti, u sekundi transakcije za 100 000 kuna, a cijena ni makac.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close