LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lošinjska plovidba: Gubitak u pola godine 11,3 milijuna kuna

ZAGREB – "Uzroci gubitka su recesija na međunarodnom tržištu i pad vozarina."

ma nemoj je… kad je to izašlo, auuuuu, idem brzo prodat

ajde ljudi skulirajte se malo i drukajte po nečem drugom, ostavite se brodara više

ma kakav cash-r-a, 100% in



pukni puško, poludit ću [thumbsup]

Lošinjska plovidba u gubitku 11,3 milijuna kuna

Lošinjska plovidba je u prvih šest mjeseci ove godine poslovala s gubitkom od 11,3 milijuna kuna, stoji u konsolidiranom financijskom izvješću objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

Usporedbe radi, u istom prošlogodišnjem razdoblju kompanija je poslovala s dobiti od 58,19 milijuna kuna. U komentaru izvješća navodi se da uzroci gubitka leže u recesiji na međunarodnom tržištu i padu vozarina. Ukupni prihodi Lošinjske plovidbe u prvom su polugodištu pali 29,6 posto na 178,21 milijun kuna. Istodobno, ukupni rashodi Lošinjske plovidbe ustuknuli su 2,8 posto na 188,84 milijuna kuna.

(pd)

[/quote]
Iste vijesti i u Slobodnoj Dalmaciji.
Međutim,ove vijesti za nas nisu točne jer se odnose na na cjelokupno poslovanje.
A LPLH je holding koji uz turizam i brodogradnju ima i 50% brodarstva.
Istina je da je brodarstvo manjinaca imalo gubitke od 8 mil kn i to se ne odnosi na d.d.
Turizam i brodogradnja su ostvarili netto dobit/nakon plaćenog poreza na dobit/od 4,5 mil kn.
To je izvrstan rezultat.
Istovremeno je naveden podatak da je u istom prošlogodišnjem razdoblju ostvarena dobit od
58,2 mil kn.Naravno da i to nije točno jer je dobit holdinga bila 29,4 mil kn.

Dakle,gubitak u 1Q2009 je 3,3 mil kn a ne 11,3 8 mil kn manje- greška 70,80%
Dobit u 1Q2008 29,4 mil a ne 58,2 28,8 mil kn manje- greška 49,5%

Da li je neki potencijalni kupac naručio ovakav članak _dezinformaciju.
Mislim da ne.Mišljenja sam da je naše biznis novinarstvo na niskim granama.
Ili možda netko ima drugačije mišljenje?
Neki nisu nasijeli već su jučer kupili po 160.I ja sam uštinio zeru.
I danas je kupnja bila solidna.
I dalje smo najpodcijenjeniji brodar.


Dakle,gubitak u 1Q2009 je 3,3 mil kn a ne 11,3 8 mil kn manje- greška 70,80%
Dobit u 1Q2008 29,4 mil a ne 58,2 28,8 mil kn manje- greška 49,5%

O čemu ti pričaš? Kakve deziformacije? Članak prepisuje ono što piše u izvješću. Zašto bi se novinar obazirao na dio koji otpada manjinski interes? To zanima tebe kao dioničara a ne novinara koji piše o cijelom poduzeću.

Izvješće je KONSOLIDIRANO i imaš dobit holdinga prije oporezivanja -11,3 mil kn.
Prošle godine u isto vrijeme +58,19 mil kn.

Ti gledaš samo gubitak od 3,3mil kn ali se on odnosi i na manji broj dionica.
Dakle svejedno pišeš ove godine gubitak -17kn po dionici kako god da promatrao.



Dakle,gubitak u 1Q2009 je 3,3 mil kn a ne 11,3 8 mil kn manje- greška 70,80%
Dobit u 1Q2008 29,4 mil a ne 58,2 28,8 mil kn manje- greška 49,5%

O čemu ti pričaš? Kakve deziformacije? Članak prepisuje ono što piše u izvješću. Zašto bi se novinar obazirao na dio koji otpada manjinski interes? To zanima tebe kao dioničara a ne novinara koji piše o cijelom poduzeću.

Izvješće je KONSOLIDIRANO i imaš dobit holdinga prije oporezivanja -11,3 mil kn.
Prošle godine u isto vrijeme +58,19 mil kn.

Ti gledaš samo gubitak od 3,3mil kn ali se on odnosi i na manji broj dionica.
Dakle svejedno pišeš ove godine gubitak -17kn po dionici kako god da promatrao.
[/quote]
Ja bi volio da ste u pravu jer bi onda cjelokupna prošlogodišnja dobit od 126.125 pripadala dioničarima a to bi bilo 190,50 kn po dionici.A po FI2008 izvješću je dobit zas 2008.iznosila samo
104,93.Ja bi vrlo rado preuzeo ovih 8 mil kn gubitka manjinaca tj 12 kn po dionici za prošlogodišnju dodatnu dobit po dionici 85,57.Ali kao što su prošle godine manjinci ostvarili dobit koja im pripada,tako su sada i ostvarili gubitak od cca 12 kn po dionici.
Nama dioničarima pripada gubitak od cca 5 kn po dionici.
Jedna informacija:
LPLH dd je holding
Sastoji se od :brodogradnja d.o.o 100%
turizam d.o.o 100%
brodarstvo d.o.o 50%

Ta tri segmenta čine dionički kapital.
I broj dionica je uvijek 662.416 i nikada se ne mjenja nego je fiksan,jer onih 50% vlasništva manjinaca nije dio dioničarskog društva.
Dobit i gubitak koju ostvaruju diničari čini 100% brodarstva i turizma
i 50% brodarstva.
Dakle,brodarstvo ukupno je ostvarilo gubitak od cca 16 mil kn.
50% pripada dioničarima tj cca 8 mil kn/toliko i manjincima/,a kako su ostale djelatnosti ostvarile
dobit od netto 4,7 mil kn gubitak iznosi 3,3 mil kn tj

3.300:662.416=cca 5 kn po dionici.
5 nama,a 12 njima.
Manjinci ne sudjeluju u ostalim djelatnostima.

Ok ali još mi nije jasno što je tu loše učinio novinar?

I nisam baš skroz siguran da je šema sa manjinskim interesima tako jednostavna, od ovog štiva boli glava:
Vaš link


Ok ali još mi nije jasno što je tu loše učinio novinar?

I nisam baš skroz siguran da je šema sa manjinskim interesima tako jednostavna, od ovog štiva boli glava:
Vaš link


Ne znaju ni direktori u velikim firmama kako pristupiti manjinskom interesu, ali kolko ja poznam problematiku, Lopina je potpuno u pravu.

koliko sam ja skužio vi ste pbrkali brojke od 1Q i 1 H (polugodišta)

gubitak od 11,3 je za 1 H (polugodište) dok je lani u prvom polugodištu bila dobit od 58 mil

također je dobit manjinskog interesa lani za 1H bila 28,81 mil, a ove god. gubitak od 7,96 mil

ma kakav cash-r-a, 100% in

Da li u floti Lošinjske plovidbe uopće ima više koj kontejnerski brod?


Da li u floti Lošinjske plovidbe uopće ima više koj kontejnerski brod?

ima "Rijeka" 3,979 DWT

ma kakav cash-r-a, 100% in



Da li u floti Lošinjske plovidbe uopće ima više koj kontejnerski brod?

ima "Rijeka" 3,979 DWT
[/quote]
Izlazak iz kontejnerskog bizniza je dobar pogodak.
Nitko ništa ne zna o skupštini?

Ajde mi objasnite: Skupština utvrđuje dobit za poslovnu 2008. od 11 400 000, a po godišnjem izvještaju na ZSE dobit Holdinga nakon poreza i odbitka manjinskih interesa je 69 000 000.

Vaš link

nikakve ekskluzive

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close