LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


94 Kuna dobiti iz 2007 godine…

Da kao holding LPLH "kasni"sa isplatom dividende godinu dana.Prošlogodišnja dividenda od 10 kn je isplačena na temelju ostvarane dobiti u 2006.Ovu godinu očekujemo dividendu na temelju ostvarene dobiti iz 2007.Možemo očekivati znaćajnu dividendu na temelju
dobiti od 2008,koja će se dijeliti tek 2010.Naravno ako firma ne odlući cjelokupne rezerve upucati u
obnovu flote.A rezerve keša su toliko velike da bi se vrlo lako u toku jedne godine mogla cjelokupna
flota pomladiti pet do deset godina.Međutim,LPLH kupuje starije brodove i prodaje ih u trenutku
kada su vozarine visoke.Barem su do sada tako radili i mislim da su napravili samo jednu pogrešku
kada su izuzetno skupo platili Danicu,u trenutku najvećih cijena brodova,jer se i dalje očekivalo da će
vozarine biti visoke i nije bilo previše vremena da Danica radi po visokim vozarinama.
Ali sada su tezerve casha najveće što pruža izuzetne šanse.Bitno je da cash i dalje raste,pa makar
i u slijedećem razdoblju budu minimalni gubici iz poslovanja.Poslovanje sa gubitkom,a firma u sve
povoljnijoj situaciji.Tko ima cash je kralj.
Nije li ATPL upravo prodala Konavle i Koločep.Koločep je brod star samo 13 god koji se mogao koristiti još petnaestak godina,ali cash i likvidnost
treba osigurati unaprijed.
LPLH tu izvrsno stoji i nema razloga za prodaju brodova,jedino ako se odluće kupiti mlađe.

Slazem se sa svim .Ja sam sam ispravljao netocan navod iz tvog posta.Ti si napiso 1997..




neznam… meni su još svježa sjecanja kad sam je kupovao po 80kn. ja i par kolega forumasa. skok sa 80 na 130 je preko 60%. kako nam je krenuo crobex…
a interensantno je da je nitko nije htio na 80 [undecid]

neki jesu, šteta što nije bilo više casha
[/quote]
Doći će ona opet,vrlo brzo, na 80tak kuna. Ja pomalo skupljam, ali me strah da se ne obruši već za koji dan.
Ako izdrži mjesec dana, bio bih vrlo zadovoljan.
[/quote]

nema šanse da se vratimo na 80 kn, jedino ako bdi oped padne ispod 1000

ma kakav cash-r-a, 100% in

nije mi jasno kako ljudi ne vide potencijal ove dionice, i da se nateženo tu na 160-180 kn, a s druge strane atpl šiba gore…

ma kakav cash-r-a, 100% in

dal je netko negdje procitao kad ce skupstina i dal se zna kaj o dividendi ? [proud]


nije mi jasno kako ljudi ne vide potencijal ove dionice, i da se nateženo tu na 160-180 kn, a s druge strane atpl šiba gore…

Ja LPLH po kretanju cijene uspoređujem s JDPL,još prije mjesec dana LPLH je bio jači, pa su se pratile,a sada nas JDPL vodi za skoro 35 kuna. Moraju se barem izjednačiti, osim toga kod LPLH je 99% sigurna i dividenda.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ne znam za skupstinu al evo ja ubo par komada da malo zivnemo…mozda da se neko pridruzi…

We Will Not Assimilate

Praši se po ATPL-u, sam da još malo pobjegne gore, pa se onda i ovdje vraća likvidnost, BDI je opet u uzlaznom trendu [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

LPLH je jedina dionica, koju držim duže od godine dana i ne prodajem je. Pošto pored fundamentalne prognoze volim i tehničku, LPLH vidim uskoro za koji tjedan dana opet na razini barem od 220 kn.


LPLH je jedina dionica, koju držim duže od godine dana i ne prodajem je. Pošto pored fundamentalne prognoze volim i tehničku, LPLH vidim uskoro za koji tjedan dana opet na razini barem od 220 kn.

Tehnička analiza i LPLH.To je jednostavno nemoguća misija.Ako netko mora prodati 1.000 kom
idemo na 100,a ako netko želi kupiti sličnu količinu blizu 200.Ovo je jako nelikvidna dionica koja
lako raste,ali i pada.Smatram da ćemo prije još malo pasti.Jučer sam se nabildavao na 150.Nastavljam i danas bez obzira što izgleda da ćemo ići na 130.Kupovat ću i na 130 ,a ako padne
i niže.
U odnosu na ostale brodare postajemo najpodcijenjeniji.Šansa za dokup.
Inaće LPLH mi je pogodak 2009.Ulazio sam na 100 do 68 sa prosjekom od oko 80 i prodao na 210.
Ulatim ponovno od 180 i lagano dokupljujem.Nadam se da ću za to imati dosta vremena.
Mali prometi kod ovako nelikvidnih dionica su šansa više za dokup.

Ista valna duzina…

We Will Not Assimilate

Da vidimo k/p:

Kupnje: Cijena Količina
152,01 70
152,00 13
150,00 20
142,50 80
142,00 50
141,81 99
140,50 30
131,07 5
130,02 135
125,06 9
Prodaje: Količina Cijena
250 165,00
4 166,95
230 166,97
101 168,48
200 169,98
300 169,99
121 170,00
18 174,96
244 175,00
100 179,00

marcello

New Report

Close