LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja dokupio par komada…nek se nadje…jos je uvijek jeftino…

We Will Not Assimilate


lupa se po asku…

a ko mi pjesmicu mako??


Današnja prosječna cijena je cca 170,što znaći da smo u ova dva paklena dana za brodare pali "samo"
15%.Manje od ostalih,a najviše smo rasli.Od 67 na 200 tj 195% i kao takvi smo najbolji od svih
brodara.Sada kada je nastupila ova kataklizma kod svih brodara s obzirom da ova dionica pada
daleko brže s obzirom na nelikvidnost imamo paradoks da padamo sporije.Vlasnici se teško odvajaju
od ovih dionica.U padu padamo sporije,a rastemo luđe.Da li polako smanjujemo prevelik diskont
u odnosu na ostale brodare.Meni izgleda da se to događa,a da bi se to trebalo naročito vidjeti u
kolovozu s obzirom na potencijalno veliku dividendu,a i bolje poslovanje u drugom kvartalu s obzirom
na rast BDI.Većina brodova LPLH je na spotu i usko je vezan uz BDI,ali i bitnu stavku povećanja vrijednosti flote.Što je flota starije veći BDI
donosi i višestruko veću vrijednost flote.Stariji brodovi više dobijaju na cijeni,ali i gube kada BDI
pada.Danas je bio idealan dan za dokupiti po 170.Jučer sve potrošio i dokupio po 200.Tukao po
ASK,a moglo je jeftinije.Ali mislim da je i to jeftino.Tko mpže očekivati dva jaka potresa dva dana
za redom.Režiseri ovakvih scenarija mi nisu dostupni.
Ipak se krajem dana kupnja malo okuražila.



lupa se po asku…

a ko mi pjesmicu mako??


Današnja prosječna cijena je cca 170,što znaći da smo u ova dva paklena dana za brodare pali "samo"
15%.Manje od ostalih,a najviše smo rasli.Od 67 na 200 tj 195% i kao takvi smo najbolji od svih
brodara.Sada kada je nastupila ova kataklizma kod svih brodara s obzirom da ova dionica pada
daleko brže s obzirom na nelikvidnost imamo paradoks da padamo sporije.Vlasnici se teško odvajaju
od ovih dionica.U padu padamo sporije,a rastemo luđe.Da li polako smanjujemo prevelik diskont
u odnosu na ostale brodare.Meni izgleda da se to događa,a da bi se to trebalo naročito vidjeti u
kolovozu s obzirom na potencijalno veliku dividendu,a i bolje poslovanje u drugom kvartalu s obzirom
na rast BDI.Većina brodova LPLH je na spotu i usko je vezan uz BDI,ali i bitnu stavku povećanja vrijednosti flote.Što je flota starije veći BDI
donosi i višestruko veću vrijednost flote.Stariji brodovi više dobijaju na cijeni,ali i gube kada BDI
pada.Danas je bio idealan dan za dokupiti po 170.Jučer sve potrošio i dokupio po 200.Tukao po
ASK,a moglo je jeftinije.Ali mislim da je i to jeftino.Tko mpže očekivati dva jaka potresa dva dana
za redom.Režiseri ovakvih scenarija mi nisu dostupni.
Ipak se krajem dana kupnja malo okuražila.
[/quote]

….slazem se a i mene zanima ko su reziseri ovakvih scenarija…a i bolje da nisu dostupni…

We Will Not Assimilate

http://www.thepatternsite.com/MatHold.html

dal se to na lplh formira mat hold candlestick pattern


http://www.thepatternsite.com/MatHold.html

dal se to na lplh formira mat hold candlestick pattern

…ako da, sutra bi trebali zatvoriti oko najviše vrijednosti prethodna 4 dana (dakle oko 220)

ali ovo je zse, ne zaboravimo to…

We Will Not Assimilate




lupa se po asku…

a ko mi pjesmicu mako??


.Režiseri ovakvih scenarija mi nisu dostupni.

[/quote]

….slazem se a i mene zanima ko su reziseri ovakvih scenarija…a i bolje da nisu dostupni…
[/quote]
Ma mislio sam na informacije,a ne na fizički obračun.



http://www.thepatternsite.com/MatHold.html

dal se to na lplh formira mat hold candlestick pattern

…ako da, sutra bi trebali zatvoriti oko najviše vrijednosti prethodna 4 dana (dakle oko 220)
[/quote]
Ma TA i LPLH.To jednostavno ne funkcionira.Ako netko sutra odlući kupiti 500 kom idemo na 220 i više,a ako netko odlući prodati istu kolićinu na 150.Nezahvalno je prognozirati cijenu ove dionice.

Na dan izlaska FI 1Q 2009 27.05.2009.

LPLH 203 ATPL 989

4.06. 170 1129

Indeks 84 114

Dakle,LPLH pala 16% ,ATPL narasla 14%,tj pojavila se dodatna razlika u cijeni od

114:84=1,36 36% razlike u korist ATPL,a razloga za to nije bilo.Mislim bitnih razloga.Naravno ako se ne uzme u obzir ona narodna:Kud svi Turci tu i mali Mujo.

Kao da rast BDI nema utjecaja i na LPLH.Smiješno,ali za ozbiljnog analitičara prilika za ekstra profit.




http://www.thepatternsite.com/MatHold.html

dal se to na lplh formira mat hold candlestick pattern
Ma TA i LPLH.To jednostavno ne funkcionira.Ako netko sutra odlući kupiti 500 kom idemo na 220 i više,a ako netko odlući prodati istu kolićinu na 150.Nezahvalno je prognozirati cijenu ove dionice.

ja svejedno dokupila danas na 170,03 – malo, ali utjecajno na smanjenje ulaza

Jednom će valjda kupci skontati da netreba žuriti,da ima i sutra…
Jednom će valjda navlakači kupiti previše dionica da im se isplati navlačenje…
Jednom će valjda navlakači prodati previše dionica da im se isplati rušenje….

jednom će valjda postojati institucija koja će pratiti ta i slična djelovanja….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Jednom će valjda kupci skontati da netreba žuriti,da ima i sutra…
Jednom će valjda navlakači kupiti previše dionica da im se isplati navlačenje…
Jednom će valjda navlakači prodati previše dionica da im se isplati rušenje….

jednom će valjda postojati institucija koja će pratiti ta i slična djelovanja….

Jednom će možda i ova banana država početi ličiti na normalnu državu, a ne kao danas biti u čistom statusu kolonije ( financijske ) koju lihvare do bola jer im to dr.Ivo i njegova totalno nesposobna vlast na čelu sa ekonomskim guruom Rumenigeom dozvoljava. Posude od ECB lovu po 1 % i onda lihvare sa 7 % državu, a male firme kao moju sa cijelih 13 %. Čistih 12 % profita na mojoj grbači i još kukaju kako im je profit u opadanju. Političar koji ima mude bi im sutra zaprijetio sa smanjenjem osigurane štednje od strane države na 50.000,00 po ulogu, pa ili nek sve ode u materinu ili neka gospoda smanje kamate jer u suportnom će ionkao sve otići u materinu, ali će gospoda biti duplo bogatija, a Hrvati čisto moderno roblje gamadi koja ih uništava sa njihovim vlastitm kapitalom.
Jadno, jadno, jadno, ali ZNA SE zašto.

neće niko da nas baci u blokadu

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close