LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako najbolje raspodjeliti 105 kuna po dionici dobiti iz prosle godine ?

100 u dividendu a 5 upravi za burek. [smiley]

Nije bolest sve što boli


100 u dividendu a 5 upravi za burek. [smiley]

haha, nadam se da nisu tako ludi…

još malo pa nestalo do 150 kn, a i do 160 nema neke ozbiljnije prodaje.

ma kakav cash-r-a, 100% in



100 u dividendu a 5 upravi za burek. [smiley]

haha, nadam se da nisu tako ludi…

još malo pa nestalo do 150 kn, a i do 160 nema neke ozbiljnije prodaje.
[/quote]
Ovo čišćenje po ASKu je otvorilo put da bi trajno probili 150.
A vrijeme za izvješće.JDPL pozitivan,ATPL je napravila gubitke.
A što će biti sa LPLH.Očekujem gubitak od 5 do 10 milijuna kuna.
Ali ovako visoke vozarine uz ovako veliki rast garantiraju pozitivno poslovanje u drugom kvartala.
Mislim da nije vrijeme za prodaju,već bi trebalo izmisliti sredstva za kupnju ako bude loše
izvješće i to kapitalizirati za tri mjeserca,uz potencijalno veliku dividendu.
Ipak smo na temelju godišnjeg izvješća napravili "samo" šeždesetak posto.Sa 90 na 145.A to i nije
loše,pa čak ni za kapitalizaciju dobiti.Naravno za one koji su kupili od 68 do 90.


Poštovani Lopina!
Niste mi odgovorili na pitanje:
što su to rezerve i koliko one iznose u slučaju isciđenog limuna?
Vi ste se hvalili poznavanjem bilance, molim Vas odgovor.

Vjerojatno ste predvidjeli, poštovani Lopina!
Unaprijed zahvalan!

[/quote]

Poštovani Lopina!
Unaprijed se ispričavam ako izgleda kao da Vas lovim po temama, ali vjerojatno niste uočili ovo moje pitanje.
Hvala unaprijed!

Ako je prosle godine isplaceno 6 624 160 kuna dividende za 10 kuna po dionici , koliko ce od proslogodisnjih 68 891 264 Kuna dobiti biti isplaceno ove godine u dividendu ? Normalno ako se i zadrzi jedan veliki dio za pokrivanje eventualnih gubitaka 2009 godine.


Ako je prosle godine isplaceno 6 624 160 kuna dividende za 10 kuna po dionici , koliko ce od proslogodisnjih 68 891 264 Kuna dobiti biti isplaceno ove godine u dividendu ? Normalno ako se i zadrzi jedan veliki dio za pokrivanje eventualnih gubitaka 2009 godine.

LPLH je ovih 10 kn dividende isplatila na temelju dobiti od 2006.
Ove godine bi se trebala isplačivati dividenda iz dobiti 2007,a mislim da se radilo o dobiti od 94
kn po dionici samo za holding,te bi analogno isplati ovih 10 kn u prošloj godini trebali dobiti pola
od 94,tj 47 kn.
Mislim,da bi to bilo previše za očekivati,ali sve ispod 20 kn bi bilo malo.
Međutim,treba gledati razvoj situacije.Sadašnji BDI omogučava pozitivno poslovanje,a ako se LPLH
odlući na isplatu velike dividende ne možemo očekivati kupnju novih brodova.Ali za onog tko ima
keša ,a LPLH ga ima dosta ovo je idealna prilika da se flota obnovi relativno jeftino.
Za dugoročne investitore veći interes je kupnja brodova.
Ja kao kratkoročni špekulant radije bi veliku dividendu,jer bi to dodatno poguralo ovu dionicu i omogučilo veću zaradu.

Manji brodovi imaju svoju cijenu pogledajmo što se događa ovih dana s cijenama vozarina?

One rastu, i ove cijene znače plus za brodare poput LPLH,
MIPO BONANZA
Ship Name MIPO BONANZA
DWT 46601
Built 1995-04
Flag KRS
Draft 11,30
46,601 BLT 95 CRISTOBAL/SPORE-JPN 21-24/5.2009 USD 36,000 DAILY VIA USG PAN OCEAN SHIPPING CO
BONASIA
Ship Name BONASIA
DWT 46509
Built 2001-06
Flag MAI
Draft 11,60
46,509 BLT 01 ULSAN/PHILIPPINES 20-22/5.2009 USD 13,000 DAILY VIA NOPAC INT GRAIN NORDEN
CEDAR 5
Ship Name CEDAR 5
DWT 43705
Built
Flag
Draft
43,705 POHANG/THAILAND 20-23/5.2009 USD 9,500 DAILY VIA INDO MUR SHIPPING DENMARK A/S
WICHITA BELLE
Ship Name WICHITA BELLE
DWT 28843
Built 1991-02
Flag PHI
Draft 10,10
28,843 BLT 91 USG/LAGOS 23-27/5.2009 USD 20,000 DAILY INT GRAIN NOM (UK) LTD

Počele ponovo rudarske kompanije ponovo unajmljivati naveliko brodove, stoga rast BDI je održiv, a što to govori, da se ponovo aktivirala jača potražnja za rudama, a time došlo je do porasta cijena prijevoza….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ove godine bi se trebala isplačivati dividenda iz dobiti 2007,a mislim da se radilo o dobiti od 94
kn po dionici samo za holding,te bi analogno isplati ovih 10 kn u prošloj godini trebali dobiti pola
od 94,tj 47 kn.

Uf, poštovani kolega, 47 kuna nikako nebi bila dobra dividenda. Mislim da bi ne prejako lupila i pao bih u nesvijest. Poslije toga bih se morao mjesec dana liječiti na moru [thumbsup]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!



Uf, poštovani kolega, 47 kuna nikako nebi bila dobra dividenda. Mislim da bi ne prejako lupila i pao bih u nesvijest. Poslije toga bih se morao mjesec dana liječiti na moru [thumbsup]
[/quote]

Tada cijena ove dionice bi bila minimalno oko 350 Kn, a to ti je dovoljno za 12 mjeseci na moru…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ima samo jedan problem koji me mori.
Prošle je godine izvještaj za 1Q bio 07.05. a ovaj već poprilično kasni.
Izjeda me crv sumnje da je to zbog popriličnih gubitaka koje su imali što bi značilo da dividenta stvarno neće bit nikakva a to na ovoj nelikvidnoj dionici nije baš dobra vijest… [undecid]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

a mozda skrivaju dobit u prvom kvartalu. po meni vrijedi više od jdpl za 20%. nedavno je bio ispravan omjer ali sad kako je jadroplov otpovio na velikim prometima mislim da je pitanje trenutka kad ce otic na 180-200kn. ipak je ovo:
P/S 0,23 najvazniji podatak
P/B 0,24
P/E 1,32
usporedite atpl i jdpl i sve jasno [cool]

btw kod proslog izvjesca me iznenadilo sto nije bilo insajderskih informacija. jedna od rijetkih na zse. [thumbsup]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

New Report

Close